Kovo mėn. perkamiausios knygos
Bendros naujienos

Pirkėjų krepšelio TOP 5: perkamiausios knygų naujienos kovo mėnesį

Knygų naujienos kas mėnesį pateikia staigmenų ir meta iššūkį TOP 100 populiariausiųjų sąraše esančioms senbuvėms. Prabėgęs kovo mėnuo – ne išimtis. Šiandien norime su jumis pasidalinti trumpa apžvalga, kokias knygų naujienas pastaruoju metu dažniausiai į pirkinių krepšelį dėjosi pirkėjai. Žanrų įvairovė džiugina – atraskite tarp jų tą, kurią norėtumėte perskaityti ir jūs!

Mariaus Repšio „HERAKLIS NR. 4″

Yra knygų, kurios bent mintimis leidžia nukeliauti į tolimiausius pasaulio kraštelius. Tačiau yra ir tokių knygų, kuriose autorius prisileidžia skaitytojus taip arti, kad, rodos, jauti kvėpavimą ar girdi balsą, regis, imi pažinti žmogų lyg savo artimąjį, suprasti jį iš pusės žodžio, empatiškai įsijausti į jo išgyvenimus ir naujame ryšyje naujai atrasti save.

Mariaus Repšio meninė išpažintis knygoje „Heraklis Nr. 4″ tokia intymi, jautri ir atviru paprastu pasakojimu artima, jog sau aktualių detalių, ko gero, atras kiekvienas: tas, kuriam pasaulis yra slydęs iš po kojų, tas, kuriam yra tekę siūlyti savo ar specialistų pagalbą, ir tas, kuriam tiesiog įdomu, ką išgyvena dvasios liga sergantis žmogus.

Noros Ikstenos
„MOTINOS PIENAS“

Lietuvoje yra Kristina Sabaliauskaitė ir jos tetralogija „Silva rerum“, o kas yra geriausia šiuolaikinė kaimyninės Latvijos rašytoja? Taip, tai Nora Ikstena ir šįmet lietuvių kalba pasirodęs romanas „Motinos pienas“.

Latviams taip pat teko patirti, kas yra gyvenimas po kolektyviniu Sovietų valdžios presu. Tremtiniai ir jų vaikai, valdžios nusavinamas asmeninis turtas, pastangos išsaugoti ištikimybę savo įsitikinimams ir išlikti santvarkoje, kurioje gajus prisitaikymas, skundimai, įtarinėjimai ir viltinga laisvės nuojauta… Viskas be galo artima lietuvių tautai, tačiau kartu ir autentiška, savita, unikalu. Kas būtent? Pasiduokite smalsumui ir būtinai perskaitykite knygą, kuri tiesiog graibstoma iš knygynų lentynų.

Skaitote anglų kalba? Soviet milk by Nora Ikstena

Claude M. Steinerio „SCENARIJAI, KURIAIS GYVENA ŽMONĖS“

Kodėl vieni puikiai pakelia gyvenimo siunčiamus išbandymus ir pasitinka juos su šypsena, o kiti pasiduoda nevilties jausmui ir iš anksto susitaiko su pralaimėjimu? Kodėl vieni be didesnių dvejonių nusprendžia, ko nori ir to siekia, o kitiems būtinas aplinkinių palaikymas, nuomonė, padrąsinimai?

Esame įpratę girdėti, kad priežasčių reikia ieškoti vaikystėje. Tačiau kur tiksliau slypi milžiniška įtaka mūsų dabarties sprendimams? Kaip kritiškai įvertinti savo poelgius ir išsiaiškinti, ar gyvename pagal sąmoningai pasirinktą gyvenimo scenarijų ar vis tik nejučiomis tęsiame tai, kokį scenarijų priėmėme kaip vienintelį galimą dar vaikystėje?

Gausybė vertingų įžvalgų ir dar daugiau dėmesio vertų patarimų laukia visų, kurie nori būti savo gyvenimo šeimininkais, knygoje „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“.

Jono Miklovo
„AŠ – STEBUKLAS, JŪS NEPASTEBĖJOTE?“

Stebėti krepšinio rungtynes televizoriaus ekrane ar sausakimšoje arenoje – vienas malonumas, tačiau kiek įspūdžių gali suteikti knyga apie krepšinį – verta įsitikinti patiems!

Tie, kurie domisi „Žalgirio“ komanda, ko gero, dar puikiai atsimena vieną keisčiausių laikotarpių krepšinio istorijoje, kai komandą 2008-2013 metais valdė Vladimiras Romanovas. Kokių netikėtų, juokingų ir net groteskiškų situacijų apie šį laikotarpį papasakojo Arvydas Sabonis, Gintaras Krapikas, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, kiti krepšininkai ir treneriai? Skaitykite gausybę nuotaiką keliančių, iš koto verčiančių ir dar geriau pažinti mylimą komandą padėsiančių istorijų kupiną knygą „Aš – stebuklas, jūs nepastebėjote? Neeiliniai Kauno „Žalgirio“ metai valdant Vladimirui Romanovui“.

Nicholo Sparkso „ARTIMA SIELA“

Kartais rutina nusidažo tokiomis pilkomis spalvomis, kad ją išgelbėti gali tik žiupsnelis romantikos. Gėlės, šokoladas, žvakės ir putų vonia, žinoma, tinka, bet šįkart romantiškiems jausmams sužydėti padės visame pasaulyje mylimas, bestselerių „Užrašų knygelė“ ir „Dviese“ autorius Nicholas Sparksas ir jo jaukus, jausmingas ir visa nugalinčios meilės kupinas romanas „Artima siela“. Tai istorija apie jausmus, kurių neįveikia nei prabėgę dešimtmečiai, nei didelis atstumas.

Tad jeigu pasiilgote meistriškai sukurtos, visa širdimi įtraukiančios ir ypač romantiškos istorijos apie tikrą meilę, būtinai perskaitykite šį bestselerių autoriaus romaną.

Skaitote anglų kalba? Every Breath by Nicholas Sparks

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!