7 knygos rudens vakarams
Apžvalgos

7 knygos ilgėjantiems rudens vakarams

Orui vėstant ir greitai ilgėjant vakarams, vis daugiau laiko praleidžiame šiltai namuose, o neretai ir su knyga. Šiandien knygų pasirinkimas išties didelis, todėl „Baltų lankų“ leidykla siūlo naujausias ir puikaus tarptautinio įvertinimo sulaukusias knygas, kurios tiks kiekvienam.

Mėgstantiems gilias istorijas

Jessie Burton „Mūza“ – tai magiškas pasakojimas apie ypatingas asmenybes ir jų troškimus, apie meilę ir apsėdimą, apie autentiškumą ir išdavystes. Apie netikėtus kelius, kuriais istorijos potvyniai ir atoslūgiai neišvengiamai formuoja ir nulemia žmonių likimus.

„Ši knyga turbūt labiausiai apie tai, koks apskritai sudėtingas yra menininko kelias ir jo likimas, kai visuomenės sankloda staiga keičiasi ir griūva. Ir dar svarbiau – koks ypač sudėtingas yra moters menininkės kelias“, – sako menotyrininkė Jurgita Ludavičienė.

 

„Hannah Kent „Gerieji žmonės“ – romanas ne tik apie ritualus, apeigas, kerus, kurie naudojami pačiais beviltiškiausiais atvejais, kaip gelbėjimo ratas, paskutinė priemonė prieš savo bejėgiškumą, bet ir apie žmogiškumą, etinius imperatyvus, kurių ribos išsitrina krizinėse situacijose. Tai romanas apie slenksčius tarp anapus, kur visa, kas nepažįstama, įsilieja į pažįstamą pasaulį, slenksčius tarp praeities ir dabarties, magiškosios pagonybės ir rigoristinės katalikybės, slenksčius tarp žmogiškos šviesos ir tamsiausių sielos gelmių“, – apie šį reto grožio grynuolį atsiliepia knygų apžvalgininkė J. Mandrijauskaitė.

 

Mėgstantiems meilės istorijas

Mios Sheridan romanas „Arčerio balsas“ tituluojamas geriausia metų knyga! Tai puiki ir pilna romantikos istorija apie aistringą meilę, skausmą, pavydą ir dažnai kiekvieno patiriamus jausmus. M. Sheridan yra „The New York Times“, „USA Today“ ir „The Wall Street Journal“ bestselerių autorė. Jos aistra – tikros meilės istorijos apie žmones, kuriems lemta būti kartu.

 

 

 

Colleen Hoover romanas „Mes dedame tašką“ įkvėptas tikrų įvykių, kurie palietė ir pačią autorę. C. Hoover yra ne kartą komentavusi, kad dalis smurtinių ir kitų įvykių, aprašytų šiame romane, tikrai nutikę jos motinai. „Mes dedame tašką“ – tai jautrus pasakojimas apie meilę ir pasitikėjimą, apie smurtą šeimoje ir tėvų sprendimus, kurie gali nulemti vaikų gyvenimą. Tai nepaprasta ir gili istorija apie Lilę – nors ir sunkią vaikystę patyrusią, tačiau stiprią moterį. Lilė priversta iš naujo apmąstyti savo gyvenimą ir kovoti už savo laimę, dėl kurios reikės priimti patį skaudžiausią sprendimą.

 

Mėgstantiems trilerius ir detektyvus

„Troškulys“ – naujausias visiems pažįstamo Jo Nesbø kriminalinis romanas, kuriame sugrįžta visų išsiilgtas ir pamiltas detektyvas Haris Hūlė. Tai jau vienuoliktoji knyga, kuri nukels jus į Oslą, kur po trejus metus tvyrojusios ramybės miestą vėl užgula pragariški nusikaltimai. Viena po kitos randamos moterys perkąstomis gerklėmis. Visas jas sieja pomėgis su vyrais susipažinti per programą „Tinder“…

 

 

Gin Phillips „Baimės karalystė“ atskleidžia, ką gali padaryti motina dėl savo vaiko. Staiga mama ir sūnus zoologijos sode įkalinami lyg žvėrys narvuose. Džoana privalo sukaupti visas jėgas, šaltakraujiškai įvertinti kiekvieną savo žingsnį ir bet kokia kaina apsaugoti Linkolną. Pasikeitus žaidimo taisyklėms, žmogiškumo ribos išsitrina, o mirtino pavojaus akivaizdoje dėl išlikimo aukojami net švenčiausi dalykai.

 

 

Katrine Engberg „Sėjikas“ – tik ką lietuvių kalba pasirodęs kriminalinis romanas apie košmarišką bylą: randama mergina išpjaustytu ornamentu ant veido, nužudyta būtent taip, kaip aprašyta jos kaimynės Esteros de Laurenti romano rankraštyje. Tačiau romanas dar nebaigtas, kaip nebaigta ir jaunos moters nužudymo byla…

 

 

 

Mėgstantiems investuoti į save

Charlesʼio Duhiggo knygoje „Geriau, greičiau, efektyviau. Produktyvumas versle ir gyvenime“ rasite atsakymus į klausimus, kokie sprendimai padeda siekti sėkmės ir yra svarbiausi; kaip nusistatyti tikslus, padėsiančius įgyvendinti drąsias svajones; kaip kitu kampu pažvelgti į situaciją ir pamatyti ne problemą, o joje slypinčias galimybes; kaip atverti savo protą naujiems kūrybiškiems ryšiams ir kaip šiuolaikiniame technologijų pasaulyje sugebėti greičiau mokytis, pristabdant žaibiškai užliejantį informacijos srautą. Tai – naujausia visame pasaulyje bestseleriu tapusios „Įpročio galios“ autoriaus knyga!

Apžvalgą paruošė leidykla BALTOS LANKOS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!