Kristina Sabaliauskaitė

iš viso 13
Rodoma 1-1313

Tarp Londono ir Vilniaus gyvenanti lietuvė Kristina Sabaliauskaitė (g. 1974) visuomet galėjo pasigirti sklandžia bei sėkminga karjera. Vilniaus dailės akademijoje įgijusi menotyros daktaro laipsnį, užsienyje stažavosi Sotheby's aukcionų namuose, dirbo vieno populiariausių Lietuvos dienraščių korespondente. Kristina prisipažįsta – ji galėjo džiaugtis didelėmis privilegijomis, mat gavusi akreditaciją ji patekdavo į labiausiai geidžiamus Londono kultūrinius renginius. Tai padėjo jai sukurti itin įdomius straipsnius apie visuomenei puikiai žinomus asmenis, pvz. Jamie Oliver, Elle Macpherson, Manolo Blahnik ir Keira Knightley.

K. Sabaliauskaitė yra pastebėjusi, kad ji – smalsi kitų žmonių pasakojimams bei jau seniai jaučia meilę baroko epochai. Šie aspektai ir studijų metais atrastos pikantiškos senosios Lietuvos laikų detalės, paskatino ją sukurti kažką tokio, ko pati norėjo, tačiau Lietuvos rinkoje nerado – valstybės istorija paremtą romaną „Silva rerum“ (2008 m.).

Rašydama didelio susidomėjimo sulaukusią knygą, menotyrininkė rėmėsi tik patvirtintais faktais, senaisiais šaltiniais. Istorija „Silva rerum“ yra unikali savito žanro atstovė. Tai vienas momentų, kuris suderintas su gebėjimu pasakoti lengvai, bet įtaigiai, lėmė įvairių apdovanojimų gausą. Dvi pirmosios ciklo dalys yra tapusios metų knygomis Lietuvoje, o 2014 m. romanai, išversti į vietinę kalbą, Latvijoje pateko tarp šimto „Visų laikų mėgstamiausių latvių knygų“. Šių kūrinių tiražai mūsų šalyje kartoti daugiau nei 10 kartų.

Pirmoji „Silva rerum“ knyga 2008 m. yra pelniusi Jurgos Ivanauskaitės premiją, o pati K. Sabaliauskaitė 2011 m. buvo apdovanota „Šv. Kristoforu„už Vilniaus atspindžius literatūroje“. Negana to, Vilniaus TIC nuo 2011-ųjų kiekvienais metais organzuoja ekskursinius pasivaikščiojimus visose „Silva rerum“ dalyse nupasakotais takais.

Po stulbinamo efekto sulaukusio knygų ciklo, sėkmė autorės neapleido ir vėliau – 2012 m. pasirodęs apsakymų rinkinys „Danielius Dalba & kitos istorijos“ tapo bestseleriu!

Tarp Londono ir Vilniaus gyvenanti lietuvė Kristina Sabaliauskaitė (g. 1974) visuomet galėjo pasigirti sklandžia bei sėkminga karjera. Vilniaus dailės akademijoje įgijusi meno ... tyros daktaro laipsnį, užsienyje stažavosi Sotheby's aukcionų namuose, dirbo vieno populiariausių Lietuvos dienraščių korespondente. Kristina prisipažįsta – ji galėjo džiaugtis didelėmis privilegijomis, mat gavusi akreditaciją ji patekdavo į labiausiai geidžiamus Londono kultūrinius renginius. Tai padėjo jai sukurti itin įdomius straipsnius apie visuomenei puikiai žinomus asmenis, pvz. Jamie Oliver, Elle Macpherson, Manolo Blahnik ir Keira Knightley. K. Sabaliauskaitė yra pastebėjusi, kad ji – smalsi kitų žmonių pasakojimams bei jau seniai jaučia meilę baroko epochai. Šie aspektai ir studijų metais atrastos pikantiškos senosios Lietuvos laikų detalės, paskatino ją sukurti kažką tokio, ko pati norėjo, tačiau Lietuvos rinkoje nerado – valstybės istorija paremtą romaną „Silva rerum“ (2008 m.). Rašydama didelio susidomėjimo sulaukusią knygą, menotyrininkė rėmėsi tik patvirtintais faktais, senaisiais šaltiniais. Istorija „Silva rerum“ yra unikali savito žanro atstovė. Tai vienas momentų, kuris suderintas su gebėjimu pasakoti lengvai, bet įtaigiai, lėmė įvairių apdovanojimų gausą. Dvi pirmosios ciklo dalys yra tapusios metų knygomis Lietuvoje, o 2014 m. romanai, išversti į vietinę kalbą, Latvijoje pateko tarp šimto „Visų laikų mėgstamiausių latvių knygų“. Šių kūrinių tiražai mūsų šalyje kartoti daugiau nei 10 kartų. Pirmoji „Silva rerum“ knyga 2008 m. yra pelniusi Jurgos Ivanauskaitės premiją, o pati K. Sabaliauskaitė 2011 m. buvo apdovanota „Šv. Kristoforu“ „už Vilniaus atspindžius literatūroje“. Negana to, Vilniaus TIC nuo 2011-ųjų kiekvienais metais organzuoja ekskursinius pasivaikščiojimus visose „Silva rerum“ dalyse nupasakotais takais. Po stulbinamo efekto sulaukusio knygų ciklo, sėkmė autorės neapleido ir vėliau – 2012 m. pasirodęs apsakymų rinkinys „Danielius Dalba & kitos istorijos“ tapo bestseleriu!
Skaityti daugiau