Apžvalgos

5 knygos šiurpiam Helovino vakarui

Spalio 31-oji – šiurpiausia metų naktis, kai draugai, kolegos ir giminaičiai virsta įvairiausiomis būtybėmis, kuriančiomis planus, kurį iš artimųjų pavyktų išgąsdinti. Todėl pasiruoškite kaimyno išpuoliams, draugų bauginantiems skambučiams ir dėdžių šiurpiomis istorijoms. Deja, dėdėms dažniausiai dar reikia pasimokyti istorijų pasakojimo meno… Todėl, jei norite tikros bauginančios istorijos, mes jums rekomenduojame šias:

Susan Hill MOTERIS JUODAIS DRABUŽIAISMoteris-juodais-drabužiais

Jei pasiilgote tradicinės, geros vaiduoklių istorijos, ši knyga yra kaip tik jums. Artūras Kipsas, jaunesnysis Londono teisininkas, savo darbdavio buvo paprašytas sudalyvauti ponios Alisos Drablou laidotuvėse. Prieš tai jis turi užsukti į Ungurių pelkės dvarą sutvarkyti visus reikalingus dokumentus. Tačiau jaunajam advokatui nuolat rodosi moteris apsirengusi juodai. Moteris neatrodo labai piktavališka, o Artūras turi dar daugybę neužbaigtų darbų. Norėdamas juos visus atlikti kuo greičiau, jis nusprendžia naktį praleisti dvare. Tačiau tolimesni įvykiai sukelia abejonių, ar tai buvo geras Artūro sprendimas. Tai klasika tapęs Susan Hill kūrinys MOTERIS JUODAIS DRABUŽIAIS, net po 25 metų vis dar esantis populiariausių knygų sąraše!

Sleido-namasDavid Mitchell SLEIDO NAMAS

Baisi pasaka prieš miegą suaugusiesiems – žodžiai, kurie geriausiai apibūdina šią knygą. SLEIDO NAMAS – Davido Mitchelio naujausias kūrinys. Kam jau teko skaityti šio autoriaus kūrinį „Debesų atlasas“, puikiai žino rašytojo gebėjimus sukurti genialius kūrinius. Ne išimtis yra ir SLEIDO NAMAS.

Kas devyneri metai paskutinį spalio šeštadienį nuošalaus skersgatvio sienoje pasirodo juodos, mažos, geležinės durelės; jei Jūs esate tas, kurio reikia, lengvai jas atversite – ir pateksite į puikų sodą, kuriame stūkso Sleido namas. Maloni moteris pasitiks Jus ir pakvies į vidų. Iš pradžių iš namo išeiti visai nenorėsite. Tačiau vėliau paaiškės, kad ištrūkti Jūs jau nebegalite… Penki skirtingi personažai apsilankę šiame name, penkios skirtingos ir labai šiurpios istorijos – tai knyga, kurią parašyti galėjo tik Davidas Mitchellas.

Stephen King DAKTARAS MIEGASDaktaras-miegas

Siaubo istorijų karaliaus Stepheno Kingo legendinės knygos „Švytėjimas“ tęsinys! Net ir retai knygą atsiverčiantys žmonės žino, kas yra šis siaubo istorijų meistras. Neįtikėtinos vaizduotės sukurtos istorijos yra sužavėjusios ne tik siaubo knygų mėgėjus, bet ir sėdinčius už kino ekrano. Romanas DAKTARAS MIEGAS nėra išimtis – psichologinė įtampa prasideda nuo pat pirmųjų eilučių. Įtemptas siužetas, daug veiksmo ir pribloškiantis Denio istorijos tęsinys su netikėta atomazga. Tikrai intriguoja!

Ar atsimenate Denį iš romano „Švytėjimas“? Deniui jau ne 8-eri. Jis jau vidutinio amžiaus sulaukęs slaugos namų darbuotojas, kuris mėgina kabintis į gyvenimą visomis įmanomomis priemonėmis. Persekiojamas praeities demonų, Denis beviltiškai stengiasi nusikratyti polinkio į depresiją ir alkoholizmą. Kaip jam pavyksta su tuo kovoti? Sužinokite šioje knygos dalyje!

Tikimės, kad šios knygos ne vienam iš jūsų sukels malonų šiurpulį ir Helovino vakarui suteiks trokštamų siaubo elementų. Tačiau nepamirškite, kad lietuviams yra ir kur kas svarbesnė proga už Heloviną. Tai Vėlinės – Mirusiųjų diena. Todėl dar noriu Jums priminti knygas, kurios leis nors šiek tiek praskleisti paslapties šydą į pomirtinį gyvenimą.

Meilės-laiškai-mirusiemsAva Dellaira MEILĖS LAIŠKAI MIRUSIEMS

Knyga daugiau skirta jaunesniems KNYGOS.lt skaitytojams. Viskas prasidėjo nuo užduoties anglų kalbos pamokoje – parašyti laišką mirusiam žmogui. Lorelė pasirenka Kurtą Cobainą, nes jis patiko seseriai Mėjai. Jis mirė jaunas, kaip ir Mėja. Netrukus Lorelės sąsiuvinis prisipildo laiškų mirusiesiems – Janis Joplin, Heathui Ledgeriui, Ameliai Earhart, Amy Winehouse, – nors nė vieno taip ir neatiduoda mokytojai. Ji rašo apie tai, kaip jaučiasi pradėjusi lankyti vidurinę mokyklą, kaip sekasi susirasti naujų draugų, kaip gyvena subyrėjus šeimai, kaip pirmą kartą gyvenime įsimyli ir, svarbiausia, kaip gedi sesers. Tik kaip gedėti to, kam dar neatleidai? Tai knyga kurioje rasite daug gylių minčių apmąstymams apie šeimą, meilę ir mirtį.

Tibeto Mirusiųjų knygaTibeto-mirusiųjų-knyga

Mirtis yra reali, ji dažnai ateina be įspėjimo ir jos neįmanoma išvengti. Bet ar įmanoma iš tiesų suprasti, kas vyksta už šio pasaulio ribų, ir galbūt šiek tiek kitaip nugyventi tas brangias minutes čia, Žemėje? Galų gale, ar yra būdas palydėti į Amžinybę išeinantį ir suvokti, kas mūsų pačių laukia Anapus? TIBETO MIRUSIŲJŲ KNYGA – vienas svarbiausių šventųjų tekstų pasaulyje, senovinis Jėgos šaltinis, esminis Himalajų kultūrų pažinimo instrumentas ir Sielos vedlys į pasaulį anapus. Šiuos klausimus narpliosime kartu su VIII amžiaus Guru Padmasambhava, kuris laikomas TIBETO MIRUSIŲJŲ KNYGOS autoriumi. Aišku, pats jis šios knygos nerašė – tik perdavė jos mokymą, su kuriuo Jūs dabar turite galimybę susipažinti.

Pomirtinis gyvenimas, nepaaiškinami reiškiniai, neramios dvasios ir mistinės būtybės visais laikais domino žmoniją, tad artėjant tiek Amerikoje išpopuliarėjusiam Helovinui, tiek lietuviams ypač svarbioms Vėlinėms atraskite knygas, kurios ne tik suteiks dar nepatirtų emocijų, bet ir padės geriau suprasti mirties reikšmę mūsų gyvenime. Na, ir žinoma pagerbkite mirusiuosius ir ramioje žvakių šviesoje prisiminkite tuos, kurių jau nebėra jūsų gyvenimo kelyje.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!