1000 POZITYVIŲ DIENŲ
Apžvalgos

1000 pozityvių dienų – užrašų knygelė, galinti apversti gyvenimą aukštyn kojomis

Kaip leidžiame savo dienas, taip ir nugyvename savo gyvenimą.
Annie Dillard, rašytoja

Paklausus apie laimingiausias gyvenimo akimirkas, neretas pamini įvairias šventes ar laimėjimus: vestuves, kūdikio gimimą, universiteto baigimą, pirmąjį atlyginimą ir pan. Šie dalykai yra labai svarbūs, bet gyvenimas susideda ne tik iš jų. Tiesą sakant, maždaug 90 proc. dienų nieko reikšmingo neįvyksta ir mes jas pamirštame, tačiau tai nereiškia, kad tos dienos praėjo veltui.

Beieškant galimybės užfiksuoti kasdienybę gimė daugybė įvairių projektų. Vienas įdomiausių yra Cesarʼio Kuriyamaʼos vaizdo įrašai. Cesarʼis kiekvieną dieną nufilmuodavo po sekundę savo gyvenimo, o metų pabaigoje sudėjo jas chronologine tvarka. Išėjo įtraukiantis klipas, atskleidžiantis, kiek daug visko įvyksta per metus ir kokia įvairi yra kasdienybė.

Ne mažiau populiarūs ir 365 dienų nuotraukų ar piešinėlių iššūkiai. Curtisʼas Wiklundʼas kiekvieną dieną piešė mielus piešinėlius, iliustruojančius jų su žmona gyvenimą (įdomu? Juos pamatyti galite štai ČIA). Tačiau bėgančias dienas galima ne tik įamžinti. Fiksavimas gali padėti pamatyti tai, kas gyvenime yra svarbiausia ir teikia daugiausia džiaugsmo.

Viena didžiausių mūsų laikų problemų yra skubėjimas. Lėkdami į darbus, studijas, rūpindamiesi buitimi nebeturime laiko stabtelėti ir susimąstyti apie tai, kaip gyvename. Mus iš visų pusių atakuoja problemos. Kaip pasakė vienas direktorius, „pas mane niekas neateina su geromis naujienomis“. Bet nereikia būti direktoriumi, kad rutinoje paskęstų malonios akimirkos, juk dažniausiai koncentruojamės į problemas ir jų sprendimą.

Išeitis siūloma užrašų knygelėje-dienoraštyje 1000 pozityvių dienų1000 pozityvių dienų“. Knygelės principas paprastas – kasdien reikia įrašyti vieną du sakinius, kas tądien suteikė džiaugsmo, pakėlė nuotaiką ar sužavėjo. Tai nebūtinai turi būti „dideli“ dalykai. Galbūt jūs puikiai praleidote laiką su draugais, linksmai pažaidėte su savo augintiniu, sulaukėte komplimento, o gal tiesiog mėgavotės geru oru. Kasdienis tokių akimirkų fiksavimas neleidžia pro šalį praslysti geriems dalykams.

Kad pajustumėte tokio dienoraščio naudą, svarbu ne tik rašyti, bet kartkartėmis ir perskaityti įrašus. Nauda bus dviguba:
1) pamatysite, kiek daug gerų dalykų vyksta jūsų gyvenime;
2) galėsite nustatyti, kas jums teikia daugiausia džiaugsmo.

Pasakodami apie savo patirtis pildant dienoraštį žmonės įvardijo keletą juos nustebinusių dalykų. Vienas jų buvo skirtumas tarp įsivaizdavimo, kas teikia jiems džiaugsmo, ir realių įrašų apie laimingas akimirkas. Tenka susimąstyti, jei gyvenime svarbiausią vietą užima darbas, bet nerandate įrašų apie smagias akimirkas jame. Arba jei labai mylite savo šeimą, bet pervertę tris mėnesius suskaičiuojate tik pora įrašų apie drauge praleistas linksmas akimirkas.

Galbūt pamatysite, kad nepakankamai laiko skiriate savo brangiems žmonėms ar mėgstamai veiklai? O gal suprasite, kad tam tikra veikla teikia jums itin daug džiaugsmo, tad dažniau reikėtų ja užsiimti? Tikėtina, jog pajusite, kad bėgant laikui gerų dalykų atrasti tampa vis lengviau.

Tad jei norite į savo gyvenimą pradėti žvelgti pozityviai ir sužinoti apie save ką nors naujo, „1000 pozityvių dienų“ dienoraštis skirtas jums. Jis be datų, tad pildyti galite pradėti bet kada. O vasarą džiugių dalykų mūsų gyvenime gerokai daugiau!

Verta perskaityti:

7 knygos ieškantiems laimės. Ko galime pasimokyti iš laimingų žmonių?

MENO TERAPIJA arba kodėl norėdami būti laimingi, turite būti laimingi