super-duper
Knygos.lt naujienos

KNYGSTARTERIS: kodėl knygai SUPER DUPER sakome didelį „TAIP“?

Pirmasis KNYGSTARTERIO projektas – komiksas suaugusiesiems „Gertrūda“ – sėkmingai išvydo dienos šviesą. Knygos autorė Gerda Jord džiaugiasi, kad jos parašyta ir iliustruota istorija išplaukė į plačiuosius vandenis. Skaitytojai, neabejojame, džiaugiasi puikia knyga ir tuo, kad padėjo grafinės novelės žanrui būti pastebėtam didelėje įvairiausių žanrų knygų rinkoje.

super-duperĮkvėpti geros pradžios, judame toliau ir norime jums pristatyti ne mažiau įdomų projektą – Ingos Navickaitės knygą „Super duper“. Čia atgimsta tie, kurių išvis nemanei esant, tie, kurie, regis, liko tik vaikystės pasakose ar kažkur atminties užkaboriuose… Laumė, Perkūnas, Aitvaras, Kaukas – jie visi čia, visi gyvi, besimainantys, modernūs ir tokie, kokių dar nematei. Būtybės iš lietuviškų sakmių ir mitologijos šioje knygoje virtusios antgamtinių galių turinčiais superherojais, kurie vilki superaptemptus triko ir patiria supernuotykių.

Kas yra lietuviški superherojai?

Jūs ir tik jūs spręsite, ar ši knyga bus išleista, o mes nekantraujame pasidalyti savo įspūdžiais ir padėti jums apsispręsti. Taigi kodėl knygai „Super duper“ verta sakyti didelį ir riebų „TAIP“?

Tai tas atvejis, kai įdomu ir žavu eina kartu su naudinga. Knygos autorė neslepia, kad jos tikslas – sudominti skaitytoją lietuvių mitologiniu turtu. Tam ji pasirinko originalų būdą – paverstos superherojais, sušsuper-duperiuolaikintos, papildytos asmenine patirtimi mitologinės būtybės atrodo ir veikia išties super duper. Kaip ir dera, superherojai pristatomi su visomis išskirtinėmis savo fizinėmis savybėmis, charakterio bruožais, supergaliomis. Kas galėjo žinoti, kad mirusiųjų kulto būtybės Numirėlio galūnės yra nutrupėjusios ir jis moka levituoti, o mitai, kuriuose jis veikia, vadinami šiurpėmis? Vartydami knygą, jūs sužinosite dar daugiau ir neabejotinai papildysite savo mitologinių žinių bagažą!

Originalus ne tik knygos turinys, bet ir forma

Tiesą sakant, net pati „Super duper“ knyga yra kitokia: netradicinis įrišimas, meniškos iliustracijos, superherojiškos spalvos. Iš pirmo žvilgsnio viskas rimta ir suklasifikuota, tačiau, vos užmetus akį į iliustracijas, norisi šypsotis. Mūsų lietuviškieji superherojai tokie išskirtiniai ir įsimintini, kad nuo šiol niekaip kitaip jų ir negalėsite įsivaizduoti. Netradiciniai, bet dėl to ne mažiau žavūs – išraiškingomis kūno linijomis, pasidabinę įmantriausiomis aprangos detalėmis…

Nors mitinės būtybės pasikeitusios ir tapusios šiuolaikiškesnėmis, jos vis dar gyvena ten pat – sakmėse bei legendose. Knyga papildyta trumpais mitiniais pasakojimais, kurių iliustracijos primena komiksus. Kodėl gi ne? Juk Supermenas, Betmenas ir kiti užsienio superherojai pradėjo savo gyvenimą kaip tik komiksuose. Atėjo metas pasireikšti mūsiškiams! Tam ir reikalinga jūsų pagalba. Kam mums svetimi herojai, jeigu turime savų?

Apie autorius

Inga Navickaitė ir Robertas KudirkaKūrybinio entuziazmo ir originalaus požiūrio nestokojanti knygos autorė Inga Navickaitė yra grafikė, baigusi Vilniaus dailės akademiją. Šiuo metu ji pati dėsto dailės studentams, iliustruoja knygas, jos darbais turėjo progą pasidžiaugti net tolimosios Pietų Korėjos gyventojai. Vis dėlto pati Inga labiau nei toliais tolimaisiais žavisi lietuviška autentika. Būtent iš autentiškų lietuviškos mitologijos personažų ilgesio ir gimė knyga „Super duper“. Mitologija yra SUPER – neabejoja Inga, – tereikia ją sugyvinti ir perkelti į dabartį.
Šios knygos prototipas buvo baigiamasis Ingos magistro darbas – 30 egzempliorių buvo pačios autorės rankomis įrišti, suklijuoti ir pasirašyti. Universitetas įvertino Ingos darbą labai gerai ir sėkmingai suteikė jai magistro laipsnį. Tačiau to negana – „Super duper“ ir lietuviška mitologija nusipelnė dar vienos galimybės! Galimybės pasirodyti didesniam skaitytojų būriui, būti įvertinta ir žavėti lietuviškosiomis supergaliomis.

Prie knygos prisidėjo ir lituanistas, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto docentas dr. Robertas Kudirka. Galybė įspūdingų lietuvių mitologijos siužetų dulka archyvuose ir laukia savo laimės valandos, tiksliau, būti taip įdomiai perkurti, kaip sugalvojo Inga, – sako docentas ir linki super duper knygai sėkmės kelyje į šlovę.

Dažnai leidėjai atsisako leisti originalias knygas, bijodami, kad jos neatkreips didelės skaitytojų auditorijos dėmesio. Dėl to nukenčia tiek rašytojai, kurių vertingi kūriniai nepasirodo knygų lentynose, tiek skaitytojai, ieškantys įdomesnių projektų. Tad sprendimą atiduodame į jūsų rankas –ar ir pasakysite TAIP originaliai knygai apie 100 % lietuviškų superherojų supernuotykius knygoje SUPER DUPER?

super duper knygstarteris-724x1024

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!