Stephen King

iš viso 276
Rodoma 1-30276

Stephen King (g. 1947) – siaubo istorijų virtuozas, fantastinio pasaulio kūrimo meistras. Visame pasaulyje puikiai žinomas, legendomis tapusių romanų „Švytėjimas“ (1974 m.),  „Kudžas“ (1981 m.), „Sulysėlis“ (1984 m.),  „Mizerė“ (1987 m.), „Lizės istorija“ (2006 m.), „Bleizas“ (2007 m.)  ir kt. autorius iš JAV.

Dar mokykloje susižavėjęs siaubo komiksais, Stephen King pats ėmė kurti istorijas. Savaip interpretuodamas matytus filmus, rašydavo pasakojimus, kuriuos padauginęs brolio rotatoriumi, pardavinėdavo bendramoksliams. Vėliau dirbo anglų kalbos mokytoju, tačiau visuomet patirdamas pinigų stygių, jis vakarais ir savaitgaliais imdavosi rašyti nedideles apysakas pramoginiams žurnalams.

Nors pirmąją savo istoriją išleido 1967-aisiais, Stephen King išgarsino romanas „Kerė“ (1973 m.), kurį tik pradėjęs buvo išmetęs į šiukšlinę. Laimingo atsitiktinumo dėka, žmona išgelbėjusi juodraščius ir privertusi sutuoktinį juos išspausdinti, padėjo atsirasti vienam iš literatūros istorijos kūrinių. Pagaliau sulaukęs finansinės sėkmės, autorius metė darbą mokykloje ir visą laiką paskyrė rašymui.

Šiandien jis yra išleidęs daugiau kaip 50 romanų, jo sukurtų trumpų istorijų skaičius siekia kone 200, o parduotų knygų egzempliorių kiekis viršija 350 milijonų! Daugybė Stephen King istorijų virto puikiomis, kvapą gniaužiančiomis ekranizacijomis. Retas, kuris nežino tokių filmų, kaip „Švytėjimas“, „Žalioji mylia“ ar „Kerė“.

Kai kurie mano, kad vaikystėje išgyventa psichologinė trauma, kai mažojo Stephen King akyse traukinys partrenkė jo draugą, tapo jo tamsios kūrybos katalizatoriumi. Pats rašytojas tai neigia ir atkerta, kad jis rašo, nes nė negali įsivaizduoti darantis kažką kitą, o bauginančias istorijas kuria, nes neturi kito pasirinkimo – tiesiog tam jis buvo sutvertas.

Stephen King (g. 1947) – siaubo istorijų virtuozas, fantastinio pasaulio kūrimo meistras. Visame pasaulyje puikiai žinomas, legendomis tapusių romanų „Švytėjimas“ (1974 m.),   ... „Kudžas“ (1981 m.), „Sulysėlis“ (1984 m.),  „Mizerė“ (1987 m.), „Lizės istorija“ (2006 m.), „Bleizas“ (2007 m.)  ir kt. autorius iš JAV. Dar mokykloje susižavėjęs siaubo komiksais, Stephen King pats ėmė kurti istorijas. Savaip interpretuodamas matytus filmus, rašydavo pasakojimus, kuriuos padauginęs brolio rotatoriumi, pardavinėdavo bendramoksliams. Vėliau dirbo anglų kalbos mokytoju, tačiau visuomet patirdamas pinigų stygių, jis vakarais ir savaitgaliais imdavosi rašyti nedideles apysakas pramoginiams žurnalams. Nors pirmąją savo istoriją išleido 1967-aisiais, Stephen King išgarsino romanas „Kerė“ (1973 m.), kurį tik pradėjęs buvo išmetęs į šiukšlinę. Laimingo atsitiktinumo dėka, žmona išgelbėjusi juodraščius ir privertusi sutuoktinį juos išspausdinti, padėjo atsirasti vienam iš literatūros istorijos kūrinių. Pagaliau sulaukęs finansinės sėkmės, autorius metė darbą mokykloje ir visą laiką paskyrė rašymui. Šiandien jis yra išleidęs daugiau kaip 50 romanų, jo sukurtų trumpų istorijų skaičius siekia kone 200, o parduotų knygų egzempliorių kiekis viršija 350 milijonų! Daugybė Stephen King istorijų virto puikiomis, kvapą gniaužiančiomis ekranizacijomis. Retas, kuris nežino tokių filmų, kaip „Švytėjimas“, „Žalioji mylia“ ar „Kerė“. Kai kurie mano, kad vaikystėje išgyventa psichologinė trauma, kai mažojo Stephen King akyse traukinys partrenkė jo draugą, tapo jo tamsios kūrybos katalizatoriumi. Pats rašytojas tai neigia ir atkerta, kad jis rašo, nes nė negali įsivaizduoti darantis kažką kitą, o bauginančias istorijas kuria, nes neturi kito pasirinkimo – tiesiog tam jis buvo sutvertas.
Skaityti daugiau