Knygos jaunimui
Apžvalgos

Knygos jaunimui: kaip sudominti paauglius skaityti

Leidykla „Alma littera“ pristato tris naujas knygas jaunimui, kurios sužavės aktualių temų daugiasluoksniškumu. Šių knygų autoriai moka kalbėti jaunimo kalba, todėl patrauks dėmesį net tų paauglių, kurie retai skaito savo malonumui.

Knyga jaunimui, kuri nustebins skaudžiai tikra istorija

Agnes Rotger ir Nadia Ghulam knyga „Mano turbano paslaptis“ – tai skaudžiai tikra, ryžtu, drąsa, atsidavimu šeimai ir laisvės troškimu alsuojanti afganės Nadios Golam išgyvenimo istorija

Šokiruojančią istoriją parašė dvi autorės – Agnes Rotger ir Nadia Ghulam. Joje skaudžiai atvirai pasakojama apie tapatybės krizes, netektis, traumas ir susidorojimą su jomis, didelę vidinę stiprybę, tikėjimą, draugystę, pirmąją meilę, ryžtą, randus ir begalinę drąsą kovoti už gyvenimą. Knygoje atskleidžiama 1985 m. Kabule gimusios Nadios Ghulam autentiška gyvenimo istorija. Šiuo metu autorė gyvena ir studijuoja Europoje.

Knyga pelnė prestižinį „Prudenci Bertrana, 2010“ apdovanojimą. Ispanijoje parduota daugiau nei 37 000 knygos egzempliorių. Pagal knygą kuriamas filmas. Rekomenduojama mėgstantiems tikras, biografines istorijas. Beje, ši knyga sudomins ir suaugusiuosius.

Aštuonmetė Nadia auga pasiturinčioje šeimoje Kabule drauge su vyresniu broliu Zelmai ir dviem jaunesnėmis seserimis. Ji lanko mokyklą ir džiaugiasi nerūpestinga vaikyste. Tačiau, Afganistane kilus pilietiniam karui, vieną dieną į Nadios šeimos namus pataiko bomba ir mergaitė sunkiai sužalojama.

Sulaukusi vos vienuolikos, Nadia ryžtasi apsimesti berniuku, kad išmaitintų šeimą. Pasivadinusi brolio Zelmai vardu, ji tarsi pasikeičia iš esmės: meluoja, sukčiauja, pykstasi su mama, išsisukinėja, nuolat persekiojama baimės, kad jos paslaptis bus išaiškinta. Kad apsaugotų mylimus žmones, ji turi visiškai atsisakyti savo mergaitiškos prigimties, sumokėdama didžiulę kainą.

Knyga jaunimui, kuri sužavės įspūdingu fantastiniu pasauliu

Naomi Novik romanas „Šimtas metų žiemos“ – tai daugybę nominacijų ir apdovanojimų pelniusi fantasy knyga ir jaunimui, ir suaugusiesiems. Autorės sukurtas įspūdingas fantastinis pasaulis įtrauks, sudomins negailestingų valdovų paveikslais, epiniais siužeto posūkiais ir paslaptingais, magiškais motyvais.

Lietuvių-žydų ir lenkų emigrantų kilmės autorės N. Novik fantasy stiliaus knyga, pripildyta lietuviškų ir lenkiškų vardų, vietovardžių ir istorijų, tikrų, autentiškų šeimos išgyvenimo detalių ir faktų, įtraukiančių istorijos vingių ir posūkių. Istorijoje glaudžiai persipina draugystės, pasiaukojimo, tėvų linijos temos. Persipina išmonė ir fantazija, realizmas ir metaforinė plotmė. Ir visa tai parašyta puikiu, jaunimui priimtinu stiliumi bei apgaubta įtaigiu siužetu.

„Knyga šalta ir paslaptinga kaip žiemos naktis. Meilės ir pasiaukojimo liepsnos susigrumia su nesibaigiančios žiemos speigu. Negalėjau atsitraukti.“

Katherine Arden, romano „Lokys ir lakštingala“ autorė


Į Litvą atėjo neramūs laikai: šalia esanti starikų karalystė, pasitelkusi magiją, stekena nedidukę kaimynę, vis ilgindama ir darydama dar atšiauresnes žiemas. Litvos žmones kankina neviltis, bet gelbėti šalį sumano trys nepriklausomos, tvirtos valios ir didelės širdies moterys: Mirijama, Vanda ir Irina. 

Knyga jaunimui, kuri bus artima ieškantiems savojo identiteto

Francesca Zappia fanfiction romanas „Radau tave tarp žvaigždžių“ skirtas paaugliams nuo 14 m. Tai istorija šiuolaikiniam jaunimui apie egzistenciją ir buvimą tarp dviejų skirtingų pasaulių – realybės ir interneto.

Romane nagrinėjamos daugeliui jaunuolių aktualios temos: patyčios, atskirtis, vienatvė, sudėtingi santykiai su tėvais, broliais ir seserimis, skaudžios netektys, pirmoji meilė ir tikra draugystė. Tarp siužeto posūkių galima įžvelgti ir pavojus, kurie tyko pernelyg įsitraukus į virtualų pasaulį, ir patarimus, kaip nebėgti nuo realybės.

„Meilės laiškas, skirtas fandomui, draugystei ir mus kuriančioms istorijoms. Romanas „Radau tave tarp žvaigždžių“ yra neabejotinai užburianti knyga.“ 

Marieke Nijkamp, New York Times bestselerio „This Is Where It Ends“ autorė 

Tikrame gyvenime Eliza Mirk drovi, keista ir nedraugiška. Internete ji yra LediGalaktika, anoniminė nepaprastai populiaraus internetinio komikso „Pabaisų jūra“ kūrėja. Eliza neįsivaizduoja, kad galėtų mėgautis tikruoju gyvenimu taip, kaip mėgaujasi internetiniu, ir nė netrokšta pabandyti.

Į jos mokyklą atsikelia Volesas Varlandas, žymiausias „Pabaisų jūros“ perrašų kūrėjas. Volesas mano, kad Eliza tėra dar viena gerbėja. Kai jis ištraukia merginą iš jos kiauto, ši ima kitomis spalvomis matyti pasaulį anapus interneto.

Tačiau pasauliui atsitiktinai sužinojus Elizos paslaptį visas jos gyvenimas pradeda byrėti…