Vilniaus knygų mugės knygos
Įdomybės

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS ŽVAIGŽDĖS

Prieš kelias dienas su didžiausiu šurmuliu praūžusi knygų mugė po savęs palieka šokią tokią tuštumą ir gausybę apmąstymų apie pėdsaką palikusius įspūdžius. Juk tai šventė ne tik skaitytojams, bet ir leidėjams bei atlikėjams! Kone 70 tūkstančių lankytojų įsigijo visą galybę knygų ir gerokai ištuštino leidyklų lentynas!

Mūsų draugas OBUOLYS itin džiaugiasi šiemet galėjęs pasiūlyti savo gerbėjams šūsnį naujienų, kurias mėgstantys atsiduoti skaitymo malonumui, mielai įkurdino savo namų bibliotekose! Pasiteiravus, ką labiausiai mėgo mugės lankytojai, tapo aišku, kad visgi aktyviausiai ieškomomis tapo dar nematytos ar nevartytos knygos.

perkamiausiosvkmknygoskvepalaiIšskirtinai daug dėmesio šios mugės metu sulaukė, veikiausiai pavasariškiausia naujiena – Valentinos Šereikienės prisiminimų rinktinė TĖVO STANISLOVO SAULĖ. Įdomu, kad tai ne vienintelė dvasingumo kupina knyga, kurią rinkosi skaitytojai. Grupelėmis ir krūvelėmis iš Knygų mugės iškeliavo jau savita klasika tapę DU GYVENIMAI bei meno terapijai skirti spalvinimo albumai!

Be kita ko, pavasariškas nuotaikas išdavė ir itin populiariomis tapusios Lietuvos smarkuolio Andriaus Pauliukevičiaus bei žavingosios Ilkos Rae Adams parengtos kūno tobulinimo knygos. Beje, ši išvaizdi sveikuolių porelė yra puikus pavyzdys, kad graibstomi būna ne tik nauji ar nukainuoti leidiniai – Knygų mugės metu buvo perkami visi ir jau anksčiau išleisti jų darbai.

Rodos, pasirūpinus kūno sveikata, didele atgaiva ir pramoga tapo Olesios Žuravliovos pristatytos MAKIAŽO PASLAPTYS. Apie šias ji pasistengė ne tik išsamiai papasakoti pristatymo metu, bet ir kantriai demonstravo ant kiekvienos norinčios merginos veido.

Ir tarsi užbaigdamas darnią kompoziciją, subtiliai bei rafinuotai paskutinį akordą sudavė Aistis Mickevičius, paskleidęs LITEXPO parodų rūmuose sklisti užburiančiai aromatingus KVEPALUS. Regis, unikali bei pagauli savo turiniu knyga vertė lankytojus atsiduoti olfaktorinėms jos pagundoms, kurioms pastarieji mielai pasidavė…

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!