Gertrūda
Įdomybės

5 priežastys, kodėl verta pirkti komiksą „Gertrūda“

Iki pirmojo KNYGSTARTERIO pabaigos liko vos viena diena. Pasiekėme finišo tiesiąją, kuomet galutinai paaiškės, ar „Gertrūda“ atsiras skaitytojų lentynose, ar išliks Gerdos Jord mintyse ir sąsiuvinių lapuose. Jei vis dar neapsisprendėte, ar verta nusipirkti šią knygą, tuomet perskaitykite šį straipsnį.

  1. Remdami šios knygos išleidimą, tuo pačiu jūs paremsite ir grafinės novelės įsitvirtinimą Lietuvos literatūros padangėje. Jeigu manote, kad grafinės novelės gali būti įdomios tik pradinukams, negalėtumėte dar stipriau klysti! Grafinės novelės žanras Lietuvoje dar nėra toks populiarus kaip užsienyje, tačiau pirmieji žingsniai jau žengti: 2012 m. leidykla „Kitos knygos“ išleido pasaulyje didžiulio populiarumo susilaukusią Arto Spiegelmano novelę „Maus“, kurioje pelėmis virtę žydai pasakoja apie holokaustą ir kates–nacius, o dar 2011 ta pati leidykla išleido Marjanos Satrapi knygą „Persepolis“ – grafinį pasakojimą apie mergaitės-merginos-moters patirtis porevoliuciniame Irane. Ne visai paika ir vaikiška, tiesa?
  2. „Gertrūda“ primins tai, kas pažįstama kiekvienam Y kartos atstovui. Jei gimėte kažkada tarp 1980-ųjų ir ankstyvų 1990-ųjų, tuomet ši knyga apie jus. Skaitydami jūs matysite save ir negalėsite patikėti, kaip tiksliai Gertrūda beda pirštu į tuos prisiminimus, kurie gulėjo kažkur netolimose atminties lentynose, tačiau jau buvo apdulkėję. Gertrūdai brangu tai, kas kažkada buvo brangu ir jums, Gertrūdą mokykloje seselės kabinete ištiko tokie patys nuotykiai, kaip ir jus, ją lankydavo tokios pačios keistos mintys, kaip ir jus. Mūsų vaikai šito nebepatirs, tačiau galbūt Gertrūda jiems apie tai papasakos.
  3. KNYGSTARTERIS – galimybė paremti ir paskatinti jaunus kūrėjus drąsiai žengti kūrybos keliu ir skaitytojams pateikti temų, išraiškos būdų ir stilių įvairovę. Dažnai leidėjai atsisako leisti originalias knygas, bijodami, kad jos neatkreips didelės skaitytojų auditorijos dėmesio. Dėl to nukenčia tiek rašytojai, kurių vertingi kūriniai nepasirodo knygų lentynose, tiek skaitytojai, ieškantys įdomesnių projektų.
  4. Tai keturis metus kurtas ir specialiai popierinės knygos formatui pritaikytas kūrinys, skirtas kiekvienam iš jūsų ir sukurtas galvojant apie jus. Visi, rezervuojantys „Gertrūdą“, knygos išleidimo atveju gaus ne tik pačią knygą, tačiau ir autorės autografą bei palinkėjimą. Tai gali būti puiki dovana Y kartos atstovams!
  5. Kiekvienas, kas prisidės prie KNYGSTARTERIO, ir vėliau knygynuose ar kitur matys „Gertrūdą“, bus prisidėjęs prie istorinio leidybos projekto. Ir galės sakyti: aš buvau Kultūros taryba, aš nusprendžiau, kad šita knyga išeis, ir todėl ji dabar yra čia!

Taigi, šiandien arba niekada!

REZERVUOKITE KNYGĄ ČIA: Gertrūdos rezervacija

Gertrūdos atvartas

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!