Detektyvų kolekcija
Detektyvai

SULTINGA DETEKTYVŲ KOLEKCIJA TIKRAI NENUOBODŽIAM SAVAITGALIUI

Tikram knygų gerbėjui tikriausiai nėra nieko labiau viliojančio už idėją niekur neskubant susiraityti lovoje po šiltutėle antklode ir atsiversti iki paširdžių jaudinantį detektyvą! Kviečiame praleisti adrenalino kupiną savaitgalį kartu su skandinavų meistrais, kurie pasirūpins intriguojančiai turiningu jūsų laisvalaikiu net neišėjus iš namų.

Leidykla „OBUOLYS“ pristato išties sultingą detektyvų penketuką, dėl kurio jau  spėjo ištirpti milijonai  trilerių mylėtojų širdžių visame pasaulyje!

kalte

Jussi Adler-Olsen knyga „Kaltė“

1. Jussi Adleris-Olseno „KALTĖ“: pati karščiausia naujiena rinkoje – bestselerių „Moteris narve“, „Fazanų žudikai“ ir „Atpirkimas“ autoriaus ketvirtoji „Q“ serijos knyga. Jei paklaustumėte mūsų, šis detektyvas yra tikras saldainiukas kriminalinių istorijų gurmanams. Toks gardus, kad net piktina – pradėjęs, negali padėti į šalį ir sužiaumoji visą vienu ypu! Nesivaržykite, už nesaikingumą čia niekas neteisia. 

APIE KĄ? 1987. Netė Rouzen jau spėjo patikėti, kad traumuojanti praeitis pamiršta. Rūpestingi globėjai ir mylintis vyras padėjo susikurti naują gražų gyvenimą. Tačiau per pokylį ji pastebi žmogų iš praeities, kuris gali sudaužyti Netės gyvenimą į šukeles. Tik jauna moteris nė už ką nesutiks grįžti į košmarą ir nebebus auka…  2010. Detektyvas Karlas Mjorkas iš Kopenhagos neišaiškintų bylų skyriaus tyrinėja Ritos Nilsen, palydovių agentūros savininkės, dingimo aplinkybes. Tyrimas atskleidžia, kad dingusioji tėra viena iš painios dėlionės detalių ir neišaiškintas įvykis ne vienintelis – tai tik nerimą keliančios sekos, kurios niekas nepastebėjo dvidešimt metų, pradžia…

treciasisbalsas

Cillos ir Rolfo Börjlindų knyga „Trečiasis balsas“

2. Cillos ir Rolfo Börjlindų detektyvas „TREČIASIS BALSAS“: antrasis skanėstas – nepaprasto populiarumo 27 šalyse sulaukusio detektyvo „Potvynis“ autorių kūrinys, įtraukiantis ir nepaleidžiantis iki paskutinio puslapio.

APIE KĄ? Samira negyva. Mirė praėjusią naktį. Dabar ji žvalgosi virš Marselio stogų. Prisimena, kaip jis ją pasmaugė, kaip sutrupino kaukolę pelenine, kaip nupjovė galvą ir užkasė jos kūną šešiose vietose. Ji viliasi, kad kas nors ją suras… kada nors. Olivija stengiasi susitaikyti su šiurpia savo gimimo istorija. Persekiojama įkyrių sapnų, kaltės ir nerimo, ji nutaria pasikliauti vien tik savimi ir motinos atminimui susigrąžina Rivjeros pavardę. Kai Olivijos draugė Sandra Salman randa koridoriuje kabantį tėvo kūną, policija nustato savižudybę, bet mergina kažką įtaria ir negali numoti ranka. Olivijai, kuri po kelionės į Meksiką nutarė atsisakyti policininkės karjeros, tenka padėti. Ar muitininko mirtis kaip nors susijusi su didžiule narkotikų siunta, kurią aptiko tarptautine narkotikų kontrabanda užsiimanti komanda? Byla vėl suveda ją su kriminalistu Tomu Stiltonu…

persekiotojas

Lars Kepler knyga „Persekiotojas“

3. Larso Keplerio „PERSEKIOTOJAS“. Sakykite, ar labai saugiai jaučiatės savo namuose? Kone paranoją keliantis trileris, kuris dar ilgai neleis užmigti naktimis! Penktoji knyga apie komisarą Joną Liną pagerino visus populiarumo rekordus ir tapo geriausiai parduodama 2014 metų knyga! Šiais metais ji bus išversta į tuziną kitų kalbų, tarp jų ir lietuvių.

APIE KĄ? Policija gauna trumpą filmuką. Žmogus su kamera iš sodo slapta filmuoja moterį už lango. Kitą dieną ji randama žiauriai subadyta peiliu. Policija gauna antrą filmuką, bet nustatyti, kokia moteris nufilmuota jame, kol neįvyko nelaimė, nėra jokių galimybių. Aišku tik, kad veikia serijinis žudikas. Nelaimingos nužudytosios moters vyrą taip sukrečia žmogžudystė, kad jis ištiktas šoko sutvarko visus namus ir paguldo žmoną į lovą. Galbūt jis rado ką nors labai svarbaus, bet nelaimėlio būklė kliudo policijai jį apklausti. Pagelbėti kviečiamas talentingas psichiatras ir hipnotizuotojas Erikas Marija Barkas, tačiau tai, ką vyras papasakoja, verčia gydytoją meluoti policijai…

nobeliotestamentas

Lizos Marklund knyga „Nobelio testamentas“

4. Lizos Marklund „NOBELIO TESTAMENTAS“. Jau nebe nauja, tačiau vis dar stiprias pozicijas laikanti istorija apie nesuvokiamas aplinkybes, kai tiesos žinojimas kainuoja gyvybę. Skandinavijos detektyvų baronienės nepakartojamai susuktas detektyvas, išverstas į daugiau kaip 30 pasaulio kalbų ir užkariavęs jau ne vieno bestselerių sąrašo viršūnę.

APIE KĄ? Evening Post reporterei Anikai Bengtzon teko patirti šiurpių momentų žurnalistės karjeroje, o dabar duota nuobodi užduotis aprašyti Nobelio premijos teikimo pobūvį. Vis dėlto vakaras baigiasi taip, kaip ji visai nesitikėjo: šokdama susiduria su bėgančios žudikės žvilgsniu ir po akimirkos pamato, kaip susmunka šios auka – Nobelio komiteto pirmininkė Karolina fon Bering. Pirma mintis – skambinti į redakciją, tačiau elitinio vakarėlio apsauga nesnaudžia, visi dalyviai operatyviai apklausiami ir turi pažadėti viešai neskelbti jokios informacijos. Netekusi teisės parašyti straipsnį, žurnalistė priversta imti mokamų atostogų. Prie ir taip nelengvos kasdienybės prisideda problemos šeimoje. Vienintelė viltis nepanirti į depresiją – pamėginti pačiai išsiaiškinti, kodėl buvo pasamdyta Kate vadinama amerikiečių žudikė. Visos paieškos nuveda ją pas tą patį žmogų: paslaptingai, tragiškai mirusį turtingą ir garsų pramonininką, kuris atsakingas už vieną iš geidžiamiausių pasaulio dovanų…

lindakaipislindoszmogzudystes

Leifo Perssono knyga „Linda, kaip iš Lindos žmogžudystės“

5. Leifo Perssono LINDA, KAIP IŠ LINDOS ŽMOGŽUDYSTĖS: mūsų TOP‘o uogelė – prikaustantis detektyvas, pradėjęs naują, itin realistišką garsiausio Skandinavijos kriminologo istorijų seriją. Kupina juodojo humoro, prikaustanti ir brutaliai realistiška knyga yra detektyvų žanro fenomenas. Po jo Ellroy’aus ir Lehane’o kūriniai atrodo kaip pasakaitės vaikams.

APIE KĄ? Neįtikimai Karštos Švediškos Vasaros Viduryje Randama Nužudyta Jauna Vekšės Policijos Akademijos Studentė. Ką Jauna Atsargi Moteris Galėjo Laisva Valia Įsileisti Į Butą Vėlų Vakarą? Įtarimas Krinta Ant Savų, Kolegų. Paspartinti Tyrimo Iš Stokholmo Be Didelio Noro Atvyksta Policijos Inspektorius Evertas Bekstriomas. Egoistiškas, Tuščiagarbis Ir Viskam Išankstines Nuostatas Paruošęs Bekstriomas Neturi Nei Pareigos, Nei Atsakomybės Jausmo; Visus, Išskyrus Save, Laiko Kvailiais, O Bent Kiek Šiltesnius Jausmus Jaučia Tik Savo Auksinei Žuvelei Ir Alkoholio Buteliui. Kad Išpainiotų Nusikaltimą, Visko Mačiusiai Jo Komandai Teks Sekti Menkomis Užuominomis, Kurios Liko Bekompromisiškam Vadovui „Atšaldžius“ Pėdsakus.

Štai ir viskas! Mėgaukitės atsakingai!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!