Lars Kepler

iš viso 35
Rodoma 1-3035

Lars Kepler – tai pseudonimas, kuriuo naudojasi sutuoktiniai Alexanderis Ahndoril (g. 1967) ir Alexandra Coelho Ahndoril (g. 1966) iš Švedijos. Abu jie ya profesionalūs ir sėkmingi rašytojai savoje šalyje. Nepaisant sėkmingai leidžiamų romanų, Alexandra taip pat yra literatūros kritikė dviems valstybės laikraščiams, o Alexanderis kuria scenarijus televizijos ir radijo programoms bei sceniniams pasirodymams. Neribodami savęs individualiu produktyvumu, vieną dieną pora nusprendė sujungti savo jėgas ir sukurti kažką bendro.

Pseudonimas Lars Kepler buvo pasirinktas taip pat neatsitiktinai. Autoriai taip nusprendė pagerbti du jiems svarbius asmenis. Po Larso vardu slypi dedikacija žymiajam Stiegui Larssonui, atvėrusiam skandinaviško detektyvo žanrui duris į tarptautinę rinką. Tuo tarpu pavardė Kepler pasiskolinta iš vokiečių mokslininko Johanneso Keplerio, 16-tame bei 17-tame amžiuose padariusio net kelis žymius astronomijos atradimus.

Alexanderis ir Alexandra Ahndoril ketinę ramiai ir tyliai kurti slapta prisidengę kitu vardu, turėjo šios iliuzijos atsisakyti pirmajam jų detektyviniam trileriui „Hipnotizuotojas“ (2009 m.) sulaukus stulbinančios sėkmės. Kaip dažnai tokiu atveju pasitaiko, knygai tapus bestseleriu, žiniasklaida visuomenei atskleidė tikrąjį Lars Kepler indentitetą. Vienas garsių švedų režisierių 2012 metais pagal šią knygą net sukūrė filmą. Tačiau rašytojai nepabūgo staiga užklupusios šlovės ir savo skaitytojams padovanojo dar keturis romanus sudarančius inspektoriaus Jono Linos istorijų seriją.

Dabar Lars Kepler knygos yra leidžiamos 37 šalyse ir jau yra parduota daugiau kaip 5 milijonai jų kopijų. Ketvirtasis detektyvinis trileris „Smėlio žmogus“ (2012 m.) tapo „Nr.1“ bestseleriu net devyniose šalyse, padarydamas Švedijos rašytojų porą pelningiausia leidyklos „Bonniers“ nuosavybe po Stiego Larssono.

Lars Kepler – tai pseudonimas, kuriuo naudojasi sutuoktiniai Alexanderis Ahndoril (g. 1967) ir Alexandra Coelho Ahndoril (g. 1966) iš Švedijos. Abu jie ya profesionalūs ir sėk ... mingi rašytojai savoje šalyje. Nepaisant sėkmingai leidžiamų romanų, Alexandra taip pat yra literatūros kritikė dviems valstybės laikraščiams, o Alexanderis kuria scenarijus televizijos ir radijo programoms bei sceniniams pasirodymams. Neribodami savęs individualiu produktyvumu, vieną dieną pora nusprendė sujungti savo jėgas ir sukurti kažką bendro. Pseudonimas Lars Kepler buvo pasirinktas taip pat neatsitiktinai. Autoriai taip nusprendė pagerbti du jiems svarbius asmenis. Po Larso vardu slypi dedikacija žymiajam Stiegui Larssonui, atvėrusiam skandinaviško detektyvo žanrui duris į tarptautinę rinką. Tuo tarpu pavardė Kepler pasiskolinta iš vokiečių mokslininko Johanneso Keplerio, 16-tame bei 17-tame amžiuose padariusio net kelis žymius astronomijos atradimus. Alexanderis ir Alexandra Ahndoril ketinę ramiai ir tyliai kurti slapta prisidengę kitu vardu, turėjo šios iliuzijos atsisakyti pirmajam jų detektyviniam trileriui „Hipnotizuotojas“ (2009 m.) sulaukus stulbinančios sėkmės. Kaip dažnai tokiu atveju pasitaiko, knygai tapus bestseleriu, žiniasklaida visuomenei atskleidė tikrąjį Lars Kepler indentitetą. Vienas garsių švedų režisierių 2012 metais pagal šią knygą net sukūrė filmą. Tačiau rašytojai nepabūgo staiga užklupusios šlovės ir savo skaitytojams padovanojo dar keturis romanus sudarančius inspektoriaus Jono Linos istorijų seriją. Dabar Lars Kepler knygos yra leidžiamos 37 šalyse ir jau yra parduota daugiau kaip 5 milijonai jų kopijų. Ketvirtasis detektyvinis trileris „Smėlio žmogus“ (2012 m.) tapo „Nr.1“ bestseleriu net devyniose šalyse, padarydamas Švedijos rašytojų porą pelningiausia leidyklos „Bonniers“ nuosavybe po Stiego Larssono.
Skaityti daugiau