Leif G. W. Persson

iš viso 6
Rodoma 1-66

Leif Gustav Willy Persson (g. 1945) – rašytojas, kriminologas ir Teisingumo ministerijos patarėjas iš Švedijos. Net kelių prestižinių literatūros apdovanojimų savininkas, jau daugiau kaip tris dešimtmečius garsėjantis tokiais kuriamais detektyvais, kaip „Linda, kaip iš Lindos žmogžudystės“ (2005 m.), „Tas, kuris nugalės drakoną“ (2008 m.) ir kt.

Skandinavijos legenda linksniuojamas Leif G. W. Persson geriausiai žinomas ne tik kaip kriminalinių romanų autorius, bet ir kaip dažnas TV laidų svečias ar straipsnių spaudoje komentatorius, turintis neginčijamai svarbią nuomonę garsių nusikaltimų klausimais. Sakoma, kad niekas kitas taip puikiai nešifruoja psichologinių portretų kaip Leif G. W. Persson.

Švedo talentą išsyk įvertino ir skaitytojai, kurie itin žavisi Leif G. W. Persson gebėjimu puikiai nupasakoti modernią visuomenę savitu tamsiu, sudėtingu, sarkastišku stiliumi, kuriame persipina balzakiškas socialinis realizmas ir šiurkštus James Ellroy gatvės žargonas. Tačiau pirmiausia Leif G. W. Persson pagarsėjo ne savo kūrybiniais ypatumais.

Kadaise profesoriavęs Švedijos nacionalinėje policijos valdyboje, 1977-aisiais autorius tapo valstybinės sensacijos dalimi. Leif G. W. Persson sukėlė Geijer'io skandalą paviešinęs Teisingumo ministro Lennart Geijer ryšius su prostitucijos verslo grandine Stokholme. Netekęs darbo ir stovėjęs ant savižudybės ribos, garsusis kriminologas susiėmė, pradėjo dėstyti Stokholmo universitete ir parašė įvykių įkvėptą pirmąjį savo romaną „Grisfesten“ (1978 m.).

Leif Gustav Willy Persson (g. 1945) – rašytojas, kriminologas ir Teisingumo ministerijos patarėjas iš Švedijos. Net kelių prestižinių literatūros apdovanojimų savininkas, jau ... daugiau kaip tris dešimtmečius garsėjantis tokiais kuriamais detektyvais, kaip „Linda, kaip iš Lindos žmogžudystės“ (2005 m.), „Tas, kuris nugalės drakoną“ (2008 m.) ir kt. Skandinavijos legenda linksniuojamas Leif G. W. Persson geriausiai žinomas ne tik kaip kriminalinių romanų autorius, bet ir kaip dažnas TV laidų svečias ar straipsnių spaudoje komentatorius, turintis neginčijamai svarbią nuomonę garsių nusikaltimų klausimais. Sakoma, kad niekas kitas taip puikiai nešifruoja psichologinių portretų kaip Leif G. W. Persson. Švedo talentą išsyk įvertino ir skaitytojai, kurie itin žavisi Leif G. W. Persson gebėjimu puikiai nupasakoti modernią visuomenę savitu tamsiu, sudėtingu, sarkastišku stiliumi, kuriame persipina balzakiškas socialinis realizmas ir šiurkštus James Ellroy gatvės žargonas. Tačiau pirmiausia Leif G. W. Persson pagarsėjo ne savo kūrybiniais ypatumais. Kadaise profesoriavęs Švedijos nacionalinėje policijos valdyboje, 1977-aisiais autorius tapo valstybinės sensacijos dalimi. Leif G. W. Persson sukėlė Geijer'io skandalą paviešinęs Teisingumo ministro Lennart Geijer ryšius su prostitucijos verslo grandine Stokholme. Netekęs darbo ir stovėjęs ant savižudybės ribos, garsusis kriminologas susiėmė, pradėjo dėstyti Stokholmo universitete ir parašė įvykių įkvėptą pirmąjį savo romaną „Grisfesten“ (1978 m.).
Skaityti daugiau