Liza Marklund

iš viso 10
Rodoma 1-1010

Eva Elisabeth „Liza“ Marklund (g. 1962) – rašytoja, žurnalistė, kriminalinių istorijų kūrėja iš Švedijos. Garsių detektyvų „Klubas 69“ (1999 m.) ir „Nobelio testamentas“ (2006 m.) autorė.

Liza Marklund gimė ir užaugo mažame miestelyje netoli poliarinio rato, kur bendraamžių vaikų nebuvo mylių mylias aplinkui. Lizos tėvai dirbo mieste, tad leisdavo dienas viena. Nesižavint briedžių medžiokle ar žvejyba ant ledo, mergaitei neliko nieko kito, kaip tik skaityti knygas ir užrašinėti savas fantazijas į sąsiuvinį. Liza Marklund pripažįsta, kad tai veikiausiai ir padėjo jai išlaikyti sveiką protą. Dar ir dabar autorė rašydama knygas išreiškia tai, kas jai atrodo svarbu, aktualu.

Suaugusi Liza Marklund dešimtį metų dirbo kriminalinių naujienų reportere ir dar penkis metus žinių redaktore televizijoje bei spaudoje. Šiandien ji yra vienos didžiausių Švedijos leidyklų bendrasavininkė, taip pat kuria dokumentinius projektus televizijai ir rašo įvairiems laikraščiams tarptautiniu mastu.

Negana to, 1999-aisiais metų autore Švedijoje paskelbta Liza Marklund yra UNICEF geros valios ambasadorė. Ji jau daugybę metų yra aktyvi žmogaus teisių gynėja ir ypač domisi vaikų gerbūviu trečiosiose pasaulio šalyse.

Neginčijama skandinaviško detektyvo karaliene tituluojama Liza Marklund jau yra pardavusi per 15 milijonų knygų kopijų 33 kalbomis visame pasaulyje. Liza Marklund lig šiol parašė daugiau kaip dešimt knygų, kurių dauguma yra bestseleriais tapę detektyvai. Pagal pastaruosius buvo sukurti jau aštuoni sėkmingi kino filmai.

Eva Elisabeth „Liza“ Marklund (g. 1962) – rašytoja, žurnalistė, kriminalinių istorijų kūrėja iš Švedijos. Garsių detektyvų „Klubas 69“ (1999 m.) ir „Nobelio testamentas“ (2006 ... m.) autorė. Liza Marklund gimė ir užaugo mažame miestelyje netoli poliarinio rato, kur bendraamžių vaikų nebuvo mylių mylias aplinkui. Lizos tėvai dirbo mieste, tad leisdavo dienas viena. Nesižavint briedžių medžiokle ar žvejyba ant ledo, mergaitei neliko nieko kito, kaip tik skaityti knygas ir užrašinėti savas fantazijas į sąsiuvinį. Liza Marklund pripažįsta, kad tai veikiausiai ir padėjo jai išlaikyti sveiką protą. Dar ir dabar autorė rašydama knygas išreiškia tai, kas jai atrodo svarbu, aktualu. Suaugusi Liza Marklund dešimtį metų dirbo kriminalinių naujienų reportere ir dar penkis metus žinių redaktore televizijoje bei spaudoje. Šiandien ji yra vienos didžiausių Švedijos leidyklų bendrasavininkė, taip pat kuria dokumentinius projektus televizijai ir rašo įvairiems laikraščiams tarptautiniu mastu. Negana to, 1999-aisiais metų autore Švedijoje paskelbta Liza Marklund yra UNICEF geros valios ambasadorė. Ji jau daugybę metų yra aktyvi žmogaus teisių gynėja ir ypač domisi vaikų gerbūviu trečiosiose pasaulio šalyse. Neginčijama skandinaviško detektyvo karaliene tituluojama Liza Marklund jau yra pardavusi per 15 milijonų knygų kopijų 33 kalbomis visame pasaulyje. Liza Marklund lig šiol parašė daugiau kaip dešimt knygų, kurių dauguma yra bestseleriais tapę detektyvai. Pagal pastaruosius buvo sukurti jau aštuoni sėkmingi kino filmai.
Skaityti daugiau