Skanu ir sveika
Sveikata ir grožis

Skanu IR sveika. Misija įmanoma?

Kas Jums iškyla prieš akis išgirdus žodžius „sveika mityba“? Gali būti, kad pagalvojate apie nenusakomos spalvos virtą vištieną, beskonę avižinę košę ir skaudžias skyrybas su bet kuo, kas yra saldu ir skanu. O jeigu pasakytume, kad maistas gali būti ir skanus, ir tuo pačiu sveikas? Netikite? Tuomet pavartykite šias knygas!

  1. Ilka Rae Adams „Super maistas“Ilka Rae Adams „Super maistas“. Supermaisto sąvoką girdime vis dažniau, tačiau superreceptų knygų iki šiol nebuvo. Ir pagaliau ji atsirado – knygoje „Super maistas“, be labai išsamios informacijos apie pačius maisto produktus bei sveiką gyvenimo būdą, rasite daugiau nei 100 receptų. Avižinę košę čia siūloma gaminti su šokoladu (taip!), migdolais ir bananais, o vištieną patariama gardinti kariu ir patiekti su šparaginėmis pupelėmis. Daugybė paprastų receptų sudomins ir vegetarus, desertų mylėtojus, sužinosite ką sveiko ir skanaus patiekti vakarėlių metu, taip pat autorė nepamiršo ir vaikų (norite sužinoti kaip vaikui įsiūlyti burokėlį? Atsakymas 310 puslapyje). Ypatingai naudinga tai, kad kiekvienas receptas papildytas informacija apie patiekalo energinę vertę ir maisto medžiagų kiekį. Tegyvuoja supermaistas!

    dsc09522

  2. Vaida Kurpienė, Martynas Praškevičius, Aistė Šeibokaitė „Balansas“. Sveikos mitybos specialistė, virtuvės šefas ir sportininkė mėgėja susivienijo tam, kad galutinai sugriautų mitą, jog sveikas maistas visuomet būna neskanus. Pavarčius šią knygą galima pasijusti lyg vartant penkių žvaigždučių restorano meniu – avokadų ir sūdyto upėtakio slėgtainis, kaliaropių ir avokadų salotos, salierų sriuba su vištiena, miso sriuba… Desertų receptų šioje knygoje, deja, nėra (į desertą panašiausi galėtų būti nebent džiovintų vaisių batonėliai), tačiau sveikų ir originalių receptų pusryčiams, pietums, vakarienei ir užkandžiams tikrai netrūksta.

  3. virtuve-be-cukraus3d2

    Davina McCall „Virtuvė be cukraus“. Kai kuriems gali atrodyti, kad toks pavadinimas labiau tiktų siaubo filmui, o ne receptų knygai. Tiems, kurie grumiasi su priklausomybe nuo cukraus, ši knyga – tikras išsigelbėjimas. Joje ne tik gausu ypatingai gardžių receptų, bet ir pateikiama 5 savaičių be cukraus programa, kurios laikantis galima kartą ir visiems laikams nutraukti pražūtingą romaną su saldžiuoju meilužiu. Ir atsisakyti šokoladainių, karamelinių ir sūrio pyragų visai nereikės – sveikus jų receptus rasite desertų skyriuje.

  4. sveikipusryciaiiruzkandziai3d2Indrė Šedbaraitė, Vita Sabalytė, Milda Beržanskaitė-Kašėtienė, Dovilė Stonė, Asta Černė „Sveiki pusryčiai ir užkandžiai“. Atrodo, kad šios knygos pavadinimas pasako viską – tai sveikų receptų knyga. Tačiau svarbiausia tai, kad knygoje pateikiami receptai, yra įdomūs, lengvai paruošiami ir neįtikėtinai gardūs. Blynai be kvietinių miltų, sveiki desertai, košės, kokių dar nesate ragavę… Knygoje rasite daugiau nei 100 idėjų kaip svarbiausią dienos valgį paversti skaniausiu!

  5. Renata Ničajienė „Gero maisto dienoraštis. Pavasaris“. Ši „Sezoninės virtuvės“ tinklaraščio autorės knyga tiesiog dvelkia pavasariška nuotaika. O koks maistas labiausiai tinka pavasariui? Skanus, šviežias ir žalias! Būtent tokių receptų ir kupina ši knyga. Autorės aprašomi patiekalai yra gaivūs, originalūs (kas gali būti originaliau už šokoladinį tortą su avokadais?) ir, be abejo, sveiki. Dietistės Tomos Eroglu pateikiami komentarai ir patarimai užtikrins, kad iš šios knygos gautumėte didžiausią naudą.

  6. dsc95222Agnė Jagelavičiūtė „Mažos nuodėmės taisyklė“. Turbūt visos merginos turi tą draugę, kuri sako, kad valgo viską, o atrodo taip, lyg nevalgytų nieko. Gal ji skaitė „Mažos nuodėmės taisyklę“? Vienų dievinama, kitų nekenčiama, bet visų pažįstama Agnė Jagelavičiūtė ne tik pasidalina paslaptimi, kurią nori sužinoti beveik visos, bet ir aprašo savo pamėgtus patiekalus, kuriais galima gardžiuotis nejaučiant sąžinės graužimo. Jogurtas, kruopos, kiaušiniai, morkos, brokoliai, desertai… Į visa tai Agnė sugeba pažiūrėti originaliai, sveikai ir šiek tiek nuodėmingai.

Bon Appétit!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!