Nori būti turtingas
Naudinga žinoti

Nori būti turtingas? Skaityk! Arba žymiausių turtuolių skaitymo įpročiai

Kas bendro tarp Billo Gateso, Marko Zuckerbergo ir Marco Cubano? Taip, jie visi yra velniškai turtingi verslininkai ir filantropai, tačiau juos sieja vienas bendras pomėgis – milijonieriai yra tikri bibliofilai. Jei norite būti geriausi, tuomet verta mokytis iš pačių geriausiųjų. O jeigu vis dar galvojate, kad knygų skaitymas yra tuščias laiko švaistymas, tikiu, apsigalvosite!

JAV verslininkas Warrenas Buffettas savo karjeros pradžioje perskaitydavo nuo 600 iki 1000 puslapių. Per dieną (!). Įprotis skaityti jį lydi iki šios dienos, net ir dabar jis skiria apie 80% savo laiko skaitymui.

Turtingiausias pasaulio žmogus Billas Gatesas nuo pat mažumės buvo tikras knygų graužikas. Jis skaitydavo tiek ^8333920BC6FAB16798B82B287D8FB051DFCC541E5E71A24638^pimgpsh_fullsize_distrdaug, kad būsimojo milijardieriaus tėvams netgi teko įvesti taisyklę: jokių knygų prie vakarienės stalo. Dabar Gatesas per metus perskaito apie 50 knygų – tai maždaug viena knyga per savaitę.

Milijardierius Markas Cubanas kasdien skaitymui skiria bent 3 valandas. Taip jis malšina nuolatinį idėjų ir savišvietos troškulį.

Inovacijų genijus, „PayPal“, „Tesla“ ir „SpaceX“ autorius Elonas Muskas yra ypatingai godus skaitytojas, o į klausimą kaip išmoko konstruoti raketas, jis atsakė: „Aš skaitau knygas“.

Viena įtakingiausių ir turtingiausių pasaulio moterų Oprah Winfrey kiekvieną mėnesį išrenka po mėgstamiausią knygą savo knygų klubo nariams, kuriuos skatina ją skaityti ir aptarti. (Jei norite iš arčiau susipažinti su šia charizmatiška milijardiere ir paskaityti apie jos atradimus, verta užmesti akį į knygą „Mano gyvenimo atradimai“).

Feisbuko įkūrėjas Markas Zuckerbergas pernai metė sau iššūkį kas dvi savaites perskaityti po knygą. Tai netgi įkvėpė pasaulinį knygų klubą „A Year of Books“, kurio nariu galite tapti ir jūs apsilankę puslapyje http://www.ayearofbooks.net/

Ekspertai tikina, kad skaitymas yra tiesiog būtinas kiekvienam, norinčiam užimti lyderio poziciją. Tai ne tik padidina intelektą, skatina kūrybiškumą ar suteikia išminties. Skaitymas taip pat tobulina verbalinį intelektą, kuris svarbus norint pagerinti komunikacijos įgūdžius, o empatiškas ir išsilavinęs lyderis lengviau skinasi kelią į viršūnes.

Ar ir jums jau knieti paimti naują knygą į rankas ir pradėti žingsniuoti tobulėjimo keliu? Galbūt nežinote nuo ko pradėti? Jei taip, tuomet užsukite ir į kitus Lapės Mėlynakės užrašų kampelius, kurie padės jums išsirinkti naujausią skaitinį:

10 knygų, kurias privalo perskaityti kiekvienas

Vertingiausios 2015 metų verstinės knygos

Aš jau galiu pasigirti, kad skaitau kaip Billas Gatesas. O kaip skaitote Jūs?

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!