Lapė paryžietė
Įdomybės

Žavi kaip paryžietė: 7 knygos apie prancūzišką gyvenimo būdą

Prancūzišką gyvenimo būdą gaubia kažkokia paslaptinga elegancijos ir džiaugsmo aura. Mane nuo senų laikų žavėjo prancūzų virtuvė, nepriekaištingas aprangos stilius ir menas džiaugtis paprastais dalykais. Šiandien nusprendžiau su jumis pasidalinti savo maža prancūziška biblioteka, kurioje sukauptos knygos yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis: nuo maisto iki aprangos, nuo kalbos iki namų tvarkymo – šiose knygose rasite viską ko reikia, kad į savo gyvenimą galėtumėte įnešti prancūziško žavesio ir jaustis kaip tikra paryžietė.

1. Ines de la Fressange, Sophie Gachet „Paryžietė“Paryziete

Atrodo, kad prancūzės turi tą iš kartos į kartą perduodamą je ne sais quoi ir šios paslapties įminti neįmanoma, juo labiau tapti panašia į tikrą paryžietę. Netiesa! Knygos autorė yra gimusi San Tropeze ir yra pats geriausias pavyzdys, kad nepriekaištingos elegancijos ir moteriško šarmo galima išmokti.

Iš pirmo žvilgsnio „Paryžietė“ atrodo tiesiog paprasta stiliaus patarimų knyga, kurioje galima sužinoti, ką be mažos juodos suknelės kiekviena stilinga mergina turi turėti savo spintoje, kaip šiuos drabužius ir aksesuarus derinti tarpusavyje ir kokių stiliaus nesusipratimų žūtbūt vengti. Tačiau atsivertus šią knygą galima sužinoti žymiai daugiau. Kaip rūpintis savo oda? Kokius kvepalus išsirinkti? Kokias priemones tiesiog būtina turėti savo kosmetinėje, o kas visiškai nereikalinga? Kaip įnešti šiek tiek prancūziškos elegancijos į savo namus ir aplinką? Galų gale kur apsilankyti, apsipirkti ir apsistoti atvažiavus į meilės miestą? Visa tai sugulė į „Paryžietės“ puslapius, kuriuos verta pavartyti kiekvienai mada ir elegantišku gyvenimo būdu besidominčiai moteriai.

Mano Paryžiaus virtuvė2. David Lebovitz „Mano Paryžiaus virtuvė“

Nepriekaištingai estetiškai ir gardžiai atrodantis viršelis tiesiog vilioja paimti šią knygą į rankas. Ir tai tikrai nebūtų klaida. Knygoje esantys 100 saldžių ir nesaldžių patiekalų receptų supažindina su šiuolaikinių paryžiečių valgymo įpročiais ir kultūra. Tai knyga tikriems gurmanams, kurie virtuvėje nori kurti stebuklus ir gardžiuotis jais patys, o gal sukviesti draugus bei artimuosius prie kulinariniais šedevrais nukrauto stalo.
„Mano Paryžiaus virtuvė“ tai receptų knyga, ne tik stebinanti profesionaliomis nuotraukomis ir išsamiais receptų aprašymais. Ją atsivertę iš arčiau susipažinsite su Prancūzijos kultūra skaitydami šmaikščias istorijas, sužinosite kaip išsirinkti pačius šviežiausius ir kokybiškiausius maisto produktus, kokios nerašytos taisyklės galioja pasaulio kulinarijos sostinėje. Skanus maistas yra neatsiejamas nuo laimingo gyvenimo, todėl gamindami šioje knygoje aprašomus receptus ne tik būsite sotūs, bet ir paragausite tikrosios laimės.

3. Mireille Guiliano „Kodėl prancūzės nestorėja. Valgymo malonumo Kodėl prancūzės nestorėjapaslaptys“

Kadangi jau prakalbome apie maistą, turiu šį tą prisipažinti. Lapės Mėlynakės yra prisiekusios smaližės ir niekuomet neatsisako pasiūlyto antrojo saldainio. Jos kuria odes šokoladui, dievina garuojančius piemenėlių pyragus ir laižosi pirštus paragavę makaronų su jūros gėrybėmis. Tačiau per gyvenimą mes norime žengti elegantiškai, o ne ridentis. Tuomet ir iškyla klausimas – kaip tęsti aistringą romaną su dieviškai gardžiu maistu tuo pačiu puoselėjant dailias kūno linijas? Mireille Guiliano knygoje „Kodėl prancūzės nestorėja. Valgymo malonumo paslaptys“ teigia, kad tai visai nėra sunku. Knygoje pateikiami receptai atrodo sunkiai suderinami su žodžiu „dieta“ (na, pavyzdžiui, vištiena su šampanu arba šokoladiniai putėsiai), tačiau būtent tai ir smagiausia – pasirodo, net ir valgant skaniai galima išsaugoti dailias kūno linijas! Pasimokykime iš prancūzių, jos tikrai žino kaip mėgautis gyvenimu ir atrodyti stulbinamai. Dar daugiau gudrybių ir net 150 receptų galima rasti šios autorės knygoje „Kodėl prancūzės nestorėja: receptai“.

Namuose su madam elegancija: kaip tapti kasdienybės žinove4. Jennifer L. Scott „Namuose su madam elegancija“

Ką amerikietė gali žinoti apie prancūzišką gyvenimo būdą ir kodėl mes turėtume iš jos pasimokyti? Studijavimas Paryžiuje ir gyvenimas Elegancijos šeimoje knygos autorei atvėrė naujus horizontus ir atskleidė daugybę tikrosios elegancijos paslapčių. Išvykdama iš Prancūzijos Jennifer L. Scott sukauptą žinių bagažą parsigabeno į Ameriką ir susikūrė elegancija apgaubtą gyvenimą ten.

Galbūt jums vis dar atrodo, kad namų tvarkymas, indų plovimas, maisto gaminimas ar kasdienė mankšta neturi nieko bendra su elegancija. Manau, kad perskaitę šią knygą net ir į tokias smulkmenas imsite žiūrėti kitaip – džiugiau, žaismingiau ir maloniau. Juk, kaip teigia autorė, „elegancija – tai jausmas. Psichologinė būsena. Būdas gyventi ir būti. Elegancija yra gyvenimo filosofija“. O vadovaujantis šia filosofija netgi kilimo siurbimas tampa džiugesne ir malonesne veikla.

5. Mireille Guiliano „Prancūzės gražios visada“Prancūzės gražios visada

Jau paminėta autorė Mireille Guiliano teigia, kad prancūzėms nereikalingos veido patempimo procedūros (originalus knygos pavadinimas „French Women Don’t Get Facelifts: The Secret of Aging with Style & Attitude). Priešingai – jos sensta stilingai. Turbūt tai ir skiria jas nuo kitų šalių moterų – jų požiūris į senėjimą. Žinoma, labai svarbu tinkamai maitintis, rengtis pagal savo figūros tipą, reguliariai mankštintis bei naudoti tinkamas veido priežiūros ir kosmetikos priemones (daugybę su šiomis temomis susijusių patarimų rasite knygoje). Tačiau tinkamas požiūris yra pats veiksmingiausias jaunystės ir grožio eliksyras.

Paris mon amour6. Eglė Petkevičiūtė „Paris mon amour“

Kišeninę spalvinimo knygutę galite nešiotis su savimi kad ir kur bebūtumėte. Turite luktelėti eilėje pas gydytoją, o gal laukiate vėluojančios draugės? Gal tiesiog nusprendėte kaip tikra paryžietė pietų pertraukos metu nueiti į netoliese esantį parką ir pasidžiaugti vis karštesniais saulės spinduliais? Pasiimkite su savimi ir šią žavingą meno terapijos knygutę – joje esantys mieli ir žavūs kvepalų buteliukų, skaniausių desertų, kavos puodelių paveiksliukai užkrės pakilia nuotaika ir įpūs šiek tiek vėjavaikiškumo į tokią chaotišką kasdienybę. Tai puiki proga skirti bent minutėlę pasimatymui su savimi, išgryninti mintis ir įsileisti pozityvias emocijas.

7. Maža juoda knygutė

Coco Chanel yra viena ryškiausių ir įtakingiausių prancūzių visoje istorijojMaža juoda knygutėe. Įkvepiančiomis mados ikonos citatomis papildyta užrašinė yra tobula dovana kiekvienai elegantiškai ir veikliai moteriai. Moteriai, kuriai svarbu užsirašyti visus savo planus ir nieko nepamiršti. Svajoklei, kuri nori užrašinei patikėti savo paslaptis ir laukiančiai norų išsipildymo (juk užrašyti jie išsipildo dar greičiau!), menininkei, kurią įkvėpimas apima netikėtai ir tiesiog būtina tai užsirašyti, kad mūza nedingtų be pėdsako. Žinoma, tuo pačiu tai dovana ir sau, kai nori save nudžiuginti, palepinti ir pasidovanoti mielą smulkmeną. O Coco citatos, spinduliuojančios pasitikėjimu ir moteriška galia gali tapti rytine mantra, kurią kartoji mintyse keliaudama į darbą ar sugrįždama namo.

Prancūziškas joie de vivre yra pasiekiamas ranka, belieka ją ištiesti!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!