Istorinės knygos
Biografijos ir prisiminimai

Knygos, kurios patenkins istorinį smalsumą

Smalsumas – puiki žmogaus savybė, kurią verta sąmoningai pakurstyti ir karts nuo karto atsiversti tokią knygą, kurią skaitydami savaime norėtume sužinoti dar daugiau. Knygos atveria nesuskaičiuojamą kiekį galimybių patenkinti smalsumą, tad šiandien kviečiame pasidairyti po daugiausiai skaitytojų dėmesio sulaukusias istorines knygas.

Gražinos K. Sviderskytės „LITUANICA. Nematoma pusė“

Darius ir Girėnas – rodos, puikiai visiems žinomos asmenybės, tačiau daugelio žinios apsiriboja tragiškai pasibaigusiu dviejų tautos herojų skrydžiu per Atlantą.

Septynerius metus tyrinėjusi ne tik lemtingą žūties dieną, bet ir istorinį bei kultūrinį to laikotarpio kontekstą, didvyriškas asmenybes brandinusią praeitį, motyvus, tikslus ir svajones, pasiruošimą skrydžiui, jo eigą ir baigties pasekmes, knygos autorė Gražina K. Sviderskytė leis įsitikinti, kad apie Lituanicos istoriją galima pasakyti gerokai daugiau įdomių, intriguojančių ir reikšmingų dalykų. Tai knyga, kurią bus įdomu skaityti tarsi politinį trilerį – net nepastebėsite, kaip užversite paskutinį puslapį.

Roberto Petrausko „TREČIOJO REICHO TRIUMFAS“

Jeigu dar nesate skaitę Roberto Petrausko bestselerių serijos apie Antrąjį pasaulinį karą, puiki proga pradėti, nes pagaliau pakartotas naujas pirmosios dalies tiražas, kurį laiką buvęs tikra knygynų retenybe.

Nors apie Antrąjį pasaulinį karą yra išleista nemažai knygų, daugelis skaitytojų vienbalsiai teigia, jog ši skiriasi iš visų kitų. Visų pirma, tai labai išsamus, gausiai įvairiais šaltiniais, nuotraukomis, žemėlapiais ir, žinoma, faktais iliustruotas leidinys. Be to, nemažiau svarbus ir rašymo stilius, kuris pranoksta įprastą istorinių knygų informacijos dėstymą ir įtraukia tarsi puikiai parašytas detektyvas.

Stepheno Hawkingo TRUMPA LAIKO ISTORIJA

Jeigu norisi peržengti žmonijos istorijos ribas ir geriau pažinti Visatos paslaptis, ko gero, vargiai rastume geresnę knygą už legendinio Stepheno Hawkingo kūrinį „Trumpa laiko istorija“. Ne veltui ši knyga sulaukė milžiniško populiarumo visame pasaulyje (parduoda virš 10 mln. egzempliorių) ir yra skaitoma iki šių dienų net 40 skirtingų kalbų. Lietuvių kalba šis kūrinys pasirodė pirmą kartą.

Knygoje aptariamos išties nežemiškos temos: svarbiausios kosmoso teorijos nuo Niutono iki Einšteino, erdvės ir laiko slėpiniai nuo Didžiojo sprogimo iki juodųjų skylių, nuo spiralinių galaktikų iki stygų teorijos. Gera žinia, kad visi šie sudėtingi moksliniai dalykai pateikti suprantamai ir labai patraukliai.

Jonathano Blacko „SLAPTOJI PASAULIO ISTORIJA“

Jeigu įprasta istorija yra pernelyg… įprasta, jūsų dėmesį turėtų patraukti tarptautinis bestseleris „Slaptoji pasaulio istorija“. Tai knyga, kuri suteiks progą pažvelgti į pasaulį nauju žvilgsniu nuo pat senujų laikų iki šių dienų.

Skaitydami šį pasaulinio susidomėjimo sulaukusį kūrinį praplėsite savo žinias apie misticizmą, masonus, kabalą, budizmą, tamplierius, gnosticizmą, sužinosite, kokia slapta metodika naudojosi tokie genialūs pasaulio protai kaip Leonardas da Vinčis, Džordžas Vašingtonas ir Izaokas Niutonas, suabejosite puikiai žinomais istoriniais faktais, kurie, autoriaus teigimu, yra iškraipyti ar pakoreguoti. Skaitytojų laukia kvapą gniaužiantis prisilietimas prie tamsiausių pasaulio paslapčių!

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „SIBIRO HAIKU“

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knyga „Sibiro haiku“ – puikus įrodymas, kad istorinės knygos gali būti įdomios įvairaus amžiaus žmonėms, tarp jų ir vaikams.

2018 m. Lietuvos metų knyga vaikams tapęs kūrinys patraukliai, įtraukiančiai ir jausmingai pasakoja apie vieną skaudžiausių Lietuvos istorinių laikotarpių – tremtį į Sibirą. Siaubingai ilga kelionė traukiniu, išgąstis, šaltis, alkis ir tėvynės bei artimųjų ilgesys, išgyvenimo drama ir siekis net žvėriškai sudėtingomis sąlygomis gyventi gyvenimą. Algiuko ir jo šeimos narių akimis pasakojama istorija su nuostabiomis iliustracijomis padės geriau įsivaizduoti, ką teko patirti daugybei tremtinių.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!