Įdomybės

7 knygos, iš kurių verta pasisemti išminties

Kai norime pasisemti išminties ar ieškome įkvėpimo, neretai atsigręžiame į knygas. Tačiau kaip žinoti, kokią knygą vertėtų paimti į rankas? Kokiose knygose galime rasti vertingų įžvalgų, numalšinančių sielos ir proto alkį? Kokias knygas verta rinktis kai ieškome ko nors sodresnio ir gilesnio nei vienadienis skaitinys? Tikiu, kad šios išminties knygos ne vienam iš jūsų bus malonus bei naudingas atradimas, o galbūt ir taps gera dovana besiblaškančiam draugui.

„Biblijos išmintis“

Biblijos išmintis
Sužinok daugiau

Jei paklaustume tikinčiųjų, kokiose knygose jie ieško išminties ir dvasios peno, tikrai išgirstume paminėtą Bibliją. „Auksinio obuolio“ serijos leidime rasite septynias Senojo Testamento išminties knygas vienoje: Karalių, Jobo, Patarlių, Siracido, Mokytojo knygas, Psalmyną ir Giesmių giesmę. „Biblijos išmintį“ verta turėti savo namų bibliotekoje, nes skaitant dar ir dar kartą galima atrasti naujų įžvalgų. Net jei esate netikintis šią knygą paskaityti verta, vien dėl to, kad praplėstumėte savo akiratį, geriau suprastumėte ne tik religiją, bet ir pasaulio meną, kultūrą.

Sun Zi „Karo menas“
Karo menas

Sužinok daugiau

„Tas, kuris žino, kada kovoti, o kada ne, bus nugalėtojas.“ Sun Zi

„Karo menas“ – tai įtakinga senovės kinų knyga apie karinę strategiją, tačiau ji pritaikoma toli gražu ne tik fizinei kovai. Šiais laikais Sun Zi aprašyta strategija puikiai pritaikoma ir versle, siekiant kovoti su konkurencija ir laimėti, o naudos iš šios knygos gavo net ir legendinis Tonis Soprano. Nors šiai knygai jau ne vienas tūkstantis metų, tačiau joje ir šiandieninė visuomenė gali pasisemti išminties, kuri reikalinga vadovaujant ir sprendžiant konfliktus.

Olga Obnorskaja „Dvasios mokytojo sodas“

Dvasios mokytojo sodas

Sužinok daugiau

„Džiaugsmo šaltinis – tai jūsų širdis“

Priesaikai, perduodami pokalbių su Mokytoju metu, padeda žmonėms būti sąmoningiems savo gyvenimo kūrėjams, siekti savo aukštesniojo Aš, suvokti savo paskirtį žemėje ir nešti pasauliui džiaugsmą bei gerovę. Ar jums smalsu sužinoti, ką dvasios Mokytojas nori pasakyti? Tuomet atsiverskite knygą „Dvasios mokytojo sodas“ ir perskaitykite šią poetišką ir išminties perlų kupiną istoriją.

Dalai Lama „Išmintis kiekvienai dienai“

Išmintis kiekvienai dienai

Sužinok daugiau

Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama savo išmintį skleidžia gerokai toliau nei siekia paties Tibeto ribos. Mus toji išmintis pasiekia knygomis, o Dalai Lamos knygų yra ne viena. Jei norite trumpų įkvepiančių įžvalgų kiekvienai dienai metuose, tuomet knyga „Išmintis kiekvienai dienai“ – puikus pasirinkimas. Čia rasite 365 patarimus aktualiomis temomis: apie meilę, šeimą, bedruomeniškumą, nemeilę sau, religingumą ir kita.

Shakti Gawain „Pabudimas. Kasdienis gidas į sąmoningą gyvenimą“

Pabudimas. Kasdienis gidas į sąmoningą gyvenimą

Sužinok daugiau

Kaip ir aukščiau paminėta knyga, „Pabudimas. Kasdienis gidas į sąmoningą gyvenimą“ yra minčių rinkinys kiekvienai metų dienai. Atsiverskite šios dienos puslapį ir rasite krislą išminties, pažvelgsite į savo gyvenimą iš šono, atrasite naujų požiūrio taškų. Pateiktos mintys paskatins kelti klausimus ir ieškoti atsakymų savyje, atsisakyti senų elgesio taisyklių ir atsiverti sąmoningumui.

Valentina Šereikienė „Tėvo Stanislovo saulė“

Tėvo Stanislovo saulė

Sužinok daugiau

Tėvas Stanislovas iš tiesų buvo neeilinė asmenybė. Pas jį paprašyti patarimo ar tiesiog pasikalbėti vykdavo ir paprasti žmonės, ir politikai, ir menininkai, ir mafijos pasaulio atstovai… Paguodos ir išminties žodį jis surasdavo kiekvienam. Knygoje „Tėvo Stanislovo saulė“ po mažą gabalėlį dėliojamas Tėvo Stanislovo portretas: kalėjęs lageryje, bet nekaltinęs savo skriaudėjų, laužęs bažnyčios normas, bet globotas jos vadovybės, kovojęs už žmonių blaivybę ir gelbėjęs žydus. Jis tarsi nieko nedarydamas nuversdavo kalnus. O kur dar liudijimai apie išsipildžiusias pranašystes, mistiško pasveikimo atvejus ar kitokius stebuklus… Šioje knygoje atraskite Tėvo Stanilovo skleistą išmintį ir šilumą.

Kęstutis Marčiulynas Bo Haeng „Laiškai iš Drakono kalnų. Dvasinis vadovas“

Laiškai iš drakono kalnų. Dvasinis vadovas

Sužinok daugiau

Kęstučio Marčiulyno knyga žavi savo paprastumu. Jis kalba nuoširdžiai, tiesiai, savo minčių neapvelka jokiomis pernelyg įmantriomis frazėmis, nes norint pasidalinti išmintimi tai visai nereikalinga. Knygoje autorius pasakoja apie savo kasdienybę gyvenant budistų vienuolyne, papasakoja apie savo gyvenimo kelią, atvedusį jį ten, kur jis yra šiandien, dalinasi sukaupta išmintimi, įvairiomis linksmomis ir rimtesnėmis istorijomis iš savo gyvenimo. Tai įkvepianti ir sielą pakylėjanti knyga, sujaudinanti iki pat širdies gelmių.

Sofoklis yra pasakęs, kad išmintis yra svarbiausia laimės dalis. Todėl semkitės išminties ir būkite laimingi!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!