Savaitės geriausios: rugpjūčio 29 – rugsėjo 3 d. knygų naujienos
Knygų naujienos

Savaitės geriausios: rugpjūčio 29 – rugsėjo 3 d. knygų naujienos

Nežinote ką skaityti? Kai naujų knygų tiek daug, pasiklysti tarp jų tikrai nelengva! Štai kokios knygų naujienos pasiekė KNYGOS.LT paskutinę vasaros savaitę.

Knyga tradicijas kuriančiai šeimai

Rūta Repšienė „Vieno stalo istorija“

Vieno stalo istorija

Sužinok daugiau

Tai nuostabi knyga kiekvienai šeimai, susirenkančiai prie stalo ir kuriančiai tradicijas. Nuotraukos, pasakojančios istorijas, receptai tiems, kurie dar tik pradėjo kurti savo šeimą ir yra dviese, receptai šeimai su mažyliu ar keliais, receptai močiutės stalui… Tai jauki knyga Šeimai iš didžiosios raidės. Šeimos stalo tradicijas puoselėjanti autorė Rūta Repšienė tiki: „Gyvenimas per trumpas daryti dalykus, kurie neturi magijos“. Kartu su savo šeima jūs galite kurti magiją kasdien!

Įkvepiantis romanas apie gyvenimo džiaugsmus ir skaudulius

Agnes Martin-Lugand „Laimingi žmonės skaito ir geria kavą“

Laimingi žmonės skaito ir geria kavą

Sužinok daugiau

Netekties ir meilės istorija sužavėjo KNYGOS.LT kolektyvą. Vos per vakarą perskaitomas pasakojimas apie vyro ir dukters netekusią Dianą, besistengiančią susidoroti su skausmu ir pradėti gyvenimą iš naujo iš tiesų sujaudina skaitytoją ir paliečia širdį. Kartu su Diana išgyvename skausmą, stebime jos kančią, viliamės, kad ji nėra amžina ir pamažu kylame iš bedugnės. Tai puikus romanas savaitgalio vakarui, norint atsipalaiduoti skaitant lengvą ir įkvepiančią istoriją.

Garsiausio XX a. japonų rašytojo literatūros šedevras, praskleidžiantis uždangą į unikalų Japonijos istorijos tarpsnį.

Shusaku Endo „Tyla“
Shusaku Endo „Tyla“

Sužinok daugiau

XVII a. Japonija. Negausios krikščionių bendruomenės persekiojimas pasiekė apogėjų. Į šią prieštaravimų draskomą šalį slapta atvyksta du portugalai kunigai. Jų užduotis – vėl suburti draugėn pasklidusius tikinčiuosius, o svarbiausia – sužinoti tiesą apie vieną dingusį misionierių, kuris, pasak gandų, išsižadėjo tikėjimo. Pagrindiniam šio romano veikėjui Sebastianui Rodrigesui teks atsakyti į kertinį klausimą: kaip gyventi, kai Dievas tyli?
Dar šiais metais romanas „Tyla“ bus perkeltas į kino ekranus (tai padarys Martinas Scorsese), tad dabar yra pats laikas perskaityti šį romaną ir susikurti filmą savo vaizduotėje.

Knyga, pažadinanti norą mylėti

Jean-Claude Mourlevat, Anne-Laure Bondoux „Neatplėštas laiškas“

Neatplėštas laiškas

Sužinok daugiau

Sėkmę pelniusiam, bet pritrūkusiam įkvėpimo rašytojui Pjerui Marijai Soto staigmena atkeliauja paštu, kai paslaptinga skaitytoja Adelina Parmelan atsiunčia jam siuntinį. Tačiau žinomas rašytojas nesiruošia atplėšti voko, nes mano, kad tai dar vienas neįdomus rankraštis. Po pirmų apsikeitimų elektroniniais laiškais tarp dviejų sužvarbusių sielų užsimezga netikėta bičiulystė. Pamažu jie tampa vienas kitam nepakeičiami. Tačiau vokas vis dar neatplėštas ir tvyro pavojus – kai paaiškės siuntinio turinys ir paslaptys, ar dėl to nenutrūks dviejų nepažįstamųjų bendravimas…
Perskaitę šią knygą norėsite dainuoti, rašyti laiškus, verkti, juoktis, tikėti, ir, svarbiausia, mylėti. Argi ne nuostabi knyga beprasidedančiam rudeniui?

Net dvi Nobelio laureato Patricko Modiano knygos

Patrick Modiano „Tamsių krautuvių gatvė“

Tamsių krautuvių gatvė

Sužinok daugiau

Detektyvinė istorija, kuomet pačiam dingusiajam atitenka detektyvo vaidmuo. Kas yra žmogus be atsiminimų? Ar verta leistis į kelionę po klaidžius prarastos atminties labirintus ir bandyti prakalbinti praeities vaiduoklius? Dešimt metų atmintį praradęs Gi Rolanas dirbo detektyvų kontoroje, nežinodamas apie save ničnieko. Jo darbdaviui, detektyvui Hiutei, išėjus į pensiją ir uždarius kontorą, Gi pasiryžta įminti painiausią detektyvinę mįslę — nusigauti iki savo paties ištakų. Perskaitę šį tamsų romaną nejučia pradėsime klausti savęs – kiek mūsų prisiminimai iš tiesų tikri, o kiek – tik fikcija?

Patrick Modiano „Žvaigždės aikštė“

Žvaigždės aikštė

Sužinok daugiau

Tai ekscentriškas, kandžiai sarkastiškas romanas apie tai, ką reiškia būti žydu Prancūzijoje. Tai pirmoji P. Modiano knyga, kurią jis parašė vos įkopęs į trečiąjį dešimtmetį. Sunku ir patikėti, kad tokio jauno rašytojo knygoje gali būti toks stiprus istorinis ir kultūrinis kontekstas, tiek aliuzijų.
„Žvaigždės aikštė“ — tai sukrečiantis, ribas tarp realybės ir lakios vaizduotės kuriamos fikcijos praradęs pasakojimas, kurio pagrindinė ašis — jaunas žydas, ieškantis tikrojo savęs postholokaustinėje Vokietijoje.

Penktoji AFTER serijos knyga

Ana Todd „After. Kai tapome laimingi“

After. Kai tapome laimingi

Sužinok daugiau

AFTER serija turi milijonus gerbėjų visame pasaulyje ir nemažą skaitytojų ratą Lietuvoje. Kiekvienas Tesos ir Hardino meilės istorijos gerbėjas apsidžiaugs sužinojęs, kad jau pasirodė penktoji serijos knyga – „Kai tapome laimingi“. Jei norite knygos, kurios skaitymas primintų amerikietiškus kalnelius, tuomet nenusivilsite pasirinkę šią knygų seriją.

Pasitikite rudenį skaitydami naujas knygas!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!