Dalai Lama

Dalai Lama arba Tenzin Gyatso (g. 1935, kaip Lhamo Thondup) – keturioliktasis Tibeto Dalai Lama, pasaulyje žinomas, kaip nepailstantis kovotojas už savo šalies laisvę.

Gimęs 16 asmenų valstiečių šeimoje, vos būdamas dvejų buvo pripažintas tulku – 13-tojo Dalai Lamos reinkarnacija, o eidamas 15-tuosius metus paskirtas Tibeto valdovu. Represijomis priverstas palikti savo kraštą, šiandien Dalai Lama gyvena Indijoje ir nepaliaujamai keliauja po pasaulį užsiimdamas švietėjiška ir humanitarine veikla, skaito paskaitas filosofinėmis, religinėmis, tarpkultūrinėmis bei politinėmis temomis. Jo Didenybė Tenzin Gyatso yra pirmasis Dalai Lama aplankęs Vakarus.

Būdamas charizmatišku ir itin vertinamu viešuoju asmeniu, jis padėjo už regiono ribų išplėsti budizmo filosofiją, skelbiančią visuotinę atsakomybę, pasaulietinę etiką ir religijų harmoniją. 1989-aisiais Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio taikos premija už taikių kovos būdų propagavimą. Taip pat 2006-aisiais jį pagerbė kanadiečiai, suteikdami jam garbės piliečio titulą, o 2007-aisiais - amerikiečiai, įteikdami Jo Šventenybei JAV Kongreso aukso medalį.

Nepaisydamas gausybės apdovanojimų ir liaupsių, Dalai Lama IVX išlieka kuklus ir vadina save paprastu budistų vienuoliu. Bendradarbiaudamas su akademikais yra parašęs ne vieną knygą, aiškinančią budizmą ir gyvenimiškąsias subtilybes. Net tris kartus aplankęs Lietuvą, jis čia rado ir savų skaitytojų ratą, kuriems žinomiausi jo darbai yra „Menas būti laimingam“ (liet. 2011 m.), „Kelias į Nušvitimą“ (liet. 2012 m.), „Visata vienoje dalelėje“ (liet. 2013 m.) bei „Atjauta ir laimė“ (liet. 2014 m.).

Dalai Lama arba Tenzin Gyatso (g. 1935, kaip Lhamo Thondup) – keturioliktasis Tibeto Dalai Lama, pasaulyje žinomas, kaip nepailstantis kovotojas už savo šalies laisvę. Gimęs ... 16 asmenų valstiečių šeimoje, vos būdamas dvejų buvo pripažintas tulku – 13-tojo Dalai Lamos reinkarnacija, o eidamas 15-tuosius metus paskirtas Tibeto valdovu. Represijomis priverstas palikti savo kraštą, šiandien Dalai Lama gyvena Indijoje ir nepaliaujamai keliauja po pasaulį užsiimdamas švietėjiška ir humanitarine veikla, skaito paskaitas filosofinėmis, religinėmis, tarpkultūrinėmis bei politinėmis temomis. Jo Didenybė Tenzin Gyatso yra pirmasis Dalai Lama aplankęs Vakarus. Būdamas charizmatišku ir itin vertinamu viešuoju asmeniu, jis padėjo už regiono ribų išplėsti budizmo filosofiją, skelbiančią visuotinę atsakomybę, pasaulietinę etiką ir religijų harmoniją. 1989-aisiais Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio taikos premija už taikių kovos būdų propagavimą. Taip pat 2006-aisiais jį pagerbė kanadiečiai, suteikdami jam garbės piliečio titulą, o 2007-aisiais - amerikiečiai, įteikdami Jo Šventenybei JAV Kongreso aukso medalį. Nepaisydamas gausybės apdovanojimų ir liaupsių, Dalai Lama IVX išlieka kuklus ir vadina save paprastu budistų vienuoliu. Bendradarbiaudamas su akademikais yra parašęs ne vieną knygą, aiškinančią budizmą ir gyvenimiškąsias subtilybes. Net tris kartus aplankęs Lietuvą, jis čia rado ir savų skaitytojų ratą, kuriems žinomiausi jo darbai yra „Menas būti laimingam“ (liet. 2011 m.), „Kelias į Nušvitimą“ (liet. 2012 m.), „Visata vienoje dalelėje“ (liet. 2013 m.) bei „Atjauta ir laimė“ (liet. 2014 m.).
Skaityti daugiau
iš viso 57
Rodoma 1-3057