Apžvalgos

„Assassin‘s creed. Renesansas“: knyga, atitraukianti nuo monitorių ekranų

Kiekvienas iš mūsų yra labai skirtingas. Knygų skaitytojai – ne išimtis. Vieni mėgsta meilės romanus, pavyzdžiui „Septynetas“ arba „Aš prieš tave“, kiti skaito tokius detektyvus kaip „Persekiotojas“ ar „Sprogdintoja“, treti pasirenka fantastines knygas, tokias kaip „Sostų karai“ ar „Drakula“. Tačiau šįkart nekalbėsime nei apie vieną iš šių žmonių, nors knyga, kurią jums noriu pristatyti, asocijuojasi su kiekvienu iš paminėtų žanrų. Šis straipsnis yra apie tuos, kuriems yra sunkiau paimti knygą į rankas, nes visą savo laiką jie skiria vaizdo žaidimams. Todėl nedvejodamas pristatau jums nauja knygą „Assasin‘s creed. Renesansas“ – romaną, galintį daugelį atitraukti nuo monitorių ekranų. 

Romanas „Assasin‘s creed. Renesansas“ paremtas vienu populiariausių kompiuterinių žaidimų. Jau 2014 metais žaidimo kūrėjai Ubisoft pardavė daugiau nei 73 milijonus šio žaidimo kopijų ir taip tapo geriausiai parduodama žaidimoAssasins-Creed-knyga franšize. Šio žaidimo populiarumas tuo nesibaigia: daugybė su žaidimu siejančios atributikos, įvairūs renginiai, kurių tematika yra persirengti šios knygos personažais ir imituoti jų veiksmus (cosplay). Gali pasirodyti keista, tačiau šis žaidimas net turi savo drabužių liniją tiems, kurie nori palto su dideliu gobtuvu ar assasino ordino simboliu. Jei to negana – 2016 metų gruodį šį filmą galėsite išvysti net ir kino ekranuose.  Žinoma, filmas yra holivudinis, todėl matysite visiškai kitokius personažus nei pačioje knygoje ar žaidime. Turbūt supratote, kad šio žaidimo populiarumui sunku nustatyti ribas. Todėl manau, dabar yra pats laikas pristatyti knygą Assasin‘s creed. Renesansas ir Lietuvos auditorijai. Juk Lietuvoje knygų, kurios yra sukurtos remiantis vaizdo žaidimais yra vos kelios (galiu išskirti galbūt tik „Warcraft“ ir „Diablo“ serijos dalis), nors yra daugybė vaizdo žaidimų, kurie savo istorija galėtų konkuruoti su šiuo metu esančiais bestseleriais. Įsitikinkite patys.

Kur tikra istorija, o kur pramanyta? „Assassin‘s creed“ yra žaidimas, kuris nukelia žaidėją į praeitį.  Ši knyga nėra išimtis – jūs būsite perkelti į XV amžių, todėl susipažinsite su to meto architektūra, kultūra ir tokiomis istorinėmis asmenybėmis kaip Firenze1476Niccolas Machiavellis ar net Leonardas Da Vinčis, kurio būdas gali šokiruoti ne vieną skaitytoją. Taip pat yra perpasakojami įvairūs istoriniai įvykiai, kuriuos galima rasti tik istorijos vadovėliuose, tik viskas yra papasakota  gerokai įdomiau. Manau, netgi sužinosite naujų faktų. Visi šie įvykiai kartais net verčia patikėti, kad šis išgalvotas personažas iš tiesų egzistavo ir be jo nebūtų tos istorijos, kuri yra dabar. Galima pamanyti, kad istorinių knygų autoriai tiesiog pamiršo įrašyti Ezio vardą į istorijos vadovėlius. Dėl to kartais reikia gerai pasukti galvą, kad suprastume, kur yra tikra istorija, o kur tik pramanai. Tiems, kuriems neteko žaisti šio žaidimo tai yra puiki galimybė pamatyti istorinius įvykius, asmenybes iš kitos perspektyvos.

Ezio_AuditoreEzio Auditore Da Firenze.  „Assasins creed“ žaidėjai jau žino, kad žaidimo pasakojimas vyksta dvejose laiko juostose, XV ir XXI amžiuje. Knygos rašytojas nusprendė visą dėmesį sutelkti tik į XV amžių, o konkrečiau – į Ezio Auditorės gyvenimą.  Šis personažas tikrai yra vertas dėmesio ir sudomins net ir tuos, kurie nežino nieko apie kompiuterinį žaidimą. Ezio yra herojus, kurio stipriausia pusė yra jo paties charizma, jis savo asmenybės bruožais gali pavergti visą Italiją. Tai yra pirmasis personažas „Assasins creed“ istorijoje, kuris savo profesiją pavertė menu. Nors Ezio gyvenime yra daugybė akimirkų, kurių metu daugelis iš mūsų palūžtų, jis ir toliau išlieka savimi. Jo metamorfozė, kuomet iš paprasto išlepinto jaunuolio jis tampa savo srities specialistu, iš tiesų nustebina ir žavi. Mano nuomone, šis herojus labiausiai išsiskiriantis visoje „Assasins creed“  franšizėje.

Taigi, jei norite savo sūnų, o galbūt ir dukrą atitraukti nuo kompiuterio monitoriaus ir paskatinti atsiversti knygą, Assasins creed. Renesansas gali būtų puikus sprendimas. Knygoje pilna visko: veiksmo, romantikos, istoriniu faktų ir įdomių asmenybių, kurias gali rasti tik istorijos vadovėliuose. O jei skaitėte tokias knygas kaip „Sostų karai“, „Marsietis“ ir „Vilko valanda“ – jums tikrai patiks ir ši knyga.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!