Knygos, kurios padės siekti asmeninių tikslų
Apžvalgos

Knygos, kurios padės siekti asmeninių tikslų

Beprasidedant metams, daugelis keliamės sau iššūkius – vieni planuoja daugiau dėmesio skirti savęs lavinimui ar kūno tobulinimui, kiti nusimato naujas kryptis karjeros ar pomėgių srityse.

Leidykla „Baltos lankos“ sudarė knygų sąrašą, kuris gali pagelbėti siekiant 2018-ųjų tikslų.

James Duigan „Sveikas ir lieknas kūnas“

Garsiausių pasaulio įžymybių trenerio J. Duigano knyga įkvėps ir pagelbės Jums tapti sveikesniam bei patobulinti kūno linijas. Joje rasite informacijos ir patarimų, kaip išvalyti organizmą, daugybę paprastai pagaminamo skanaus maisto receptų bei lengvų pratimų, kurie padės Jums ištreniruoti kūną iki tobulumo.

Duigano siūloma organizmo valymo ir lieknėjimo programa yra paprasta ir veiksminga – jokio kalorijų skaičiavimo ar sudėtingų taisyklių. Knygoje rašoma, kaip, vadovaujantis lanksčiu 14 dienų organizmo valymo ir mitybos planu, sveikatinti organizmą, o tada – kaip tapti lieknam, treniruojant kūną lengvais pratimais, garantuojančiais puikius rezultatus.

Bertil Marknuld „Skandinaviškas menas gyventi. 10 patarimų, kaip geriau jaustis ir sveikiau gyventi“

Skandinavai, garsėjantys gera sveikata ir ilgu bei kokybišku gyvenimu, žino, kad puikiai savijautai palaikyti užtenka vos kelių taisyklių. Tad jei siekiate geriau jaustis, rekomenduojame šią milžiniškos sėkmės Švedijoje sulaukusią gydytojo B. Marklundo knygą.

Joje glaustai patariama, kaip sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti savijautą ir pailginti gyvenimo trukmę. Remdamasis naujausių mokslinių tyrimų duomenimis bei savo ilgamete praktine patirtimi, B. Marklundas atrinko 10 pagrindinių sričių, kurios daro didžiausią įtaką mūsų gyvenimui ir sveikatai.

Jei planuojate karjeros pokyčius – rekomenduojame jums dvi knygas:

Charles Duhigg „Geriau, greičiau, efektyviau. Produktyvumas versle ir gyvenime“

C. Duhiggo knyga padės tapti našesniam ir produktyvesniam, o tai vienos svarbiausių savybių, norint sužibėti, parodyti savo rezultatus. Leidinyje nagrinėjamos aštuonios idėjos, kurios turi lemiamą poveikį didinant žmogaus ar įmonės produktyvumą.

Čia rasite atsakymus į klausimus:

  • kokie sprendimai padeda siekti sėkmės ir yra svarbiausi;
  • kaip nusistatyti tikslus, padėsiančius įgyvendinti drąsias svajones;
  • kaip kitu kampu pažvelgti į situaciją ir pamatyti ne problemą, o slypinčias galimybes;
  • kaip atverti savo protą naujiems kūrybiškiems ryšiams ir kaip šiuolaikiniame technologijų pasaulyje sugebėti greičiau mokytis, pristabdant žaibiškai užliejantį informacijos srautą.

Sauliaus Jovaišo ir bendraautorių kolektyvo „Boso valanda. Kasdienio šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms“

Jaučiantiems poreikį tapti efektyvesniais vadovais, arba planuojantiems karjerą vadovavimo srityje – puikia pagalbininke taps knyga „Boso valanda“. Mūsų dienų rinkoje būtent vadovo elgesys su darbuotojais yra lemiamas veiksnys, kuris užtikrina našią, produktyvią veiklą ir įmonės sėkmę konkurencinėje kovoje.

Lektorius ir verslo valdymo konsultantas S. Jovaišas siekia paskatinti būsimus ir esamus vadovus susimąstyti apie savo efektyvumą dabartinėje rinkoje: kaip vadovas turi elgtis ir ką daryti, kad jo vadovaujamos organizacijos darbuotojai kurtų maksimalią pridėtinę vertę.

Jo Šventenybė Dalai Lama, arkivyskupas Desmond Tutu ir rašytojas Douglas Abrams „Džiaugsmo knyga“

Pastaruoju metu vis aktualesnė yra dvasingumo tema. Vis dažniau pasitelkiame dvasinių mokytojų pagalbą, siekdami atrasti save, dvasinę ramybę ir harmoniją. Jei 2018-aisiais planuojate judėti šia linkme, rekomenduojame „Džiaugsmo knygą“.

Savo 80-ojo gimtadienio proga Dalai Lama nusprendė kartu su bičiuliu arkivyskupu Desmondu Tutu praleisti savaitę Jo Šventenybės rezidencijoje Dharamsaloje, Indijoje, ir nuoširdžiai pasikalbėti. Prie jų mielai sutiko prisidėti rašytojas ir nuolatinis arkivyskupo palydovas D. Abramsas. Jis užrašė dviejų iškiliausių šių dienų dvasinių mokytojų ir moralės vedlių mintis. Jie dalinosi ne tik savo asmeninėmis pažiūromis bei potyriais, bet ir mokslininkų nuomone, kas yra neišsenkami džiaugsmo šaltiniai ir kaip juos atrasti nestabiliame šių dienų pasaulyje.

Aiškindamiesi, kas yra džiaugsmas, dvasiniai mokytojai išnagrinėjo daugybę sudėtingų, skaudžių ir painių temų bei pasidalino nelengvai sukaupta išmintimi, kaip neišvengiamų kančių akivaizdoje gyventi džiaugsmingai ir kaip šį jausmą transformuoti iš trumpalaikio į nuolatinę būseną.

Irena Vaišvilaitė „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“

Kultūra, religija, istorija… „Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ bus puikus palydovas plečiant akiratį bei leidžiantis į pažinimo kelionę. Tai nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesį ir daugiatautį Vilnių. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir susiejamos su šių dienų patirtimi pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

Knyga siekiama atgaivinti pasivaikščiojimų žanrą ir urbanistiniame miesto audinyje išskirti su religiniu gyvenimu susijusias temas. Pasivaikščiojimų žanras turėtų skaitytoją įspėti ir apie kitą knygos savitumą – tai ne žinynas, o asmeniškas pasakojimas, kuriame nestinga įspūdžių, nuomonių ir prisiminimų.

Giedrė Barauskienė, Rasa Derenčienė „Prie stalo su rašytoju. Patiekalai, įkvėpti mėgstamų knygų“

Jei mėgstate gaminti, tačiau stingate originalių idėjų ir receptų; o gal tiesiog mėgstate knygas ir skanų maistą – tuomet Jums tikrai padės ir tikrai labai patiks knyga „Prie stalo su rašytoju“. Joje rasite daugiau nei 70 receptų, kuriuos autorės sukūrė įkvėptos gerai žinomų užsienio ir Lietuvos rašytojų kūrinių bei jų herojų.

Sujungusios pomėgį skaityti ir gaminti, jos parašė ypatingą receptų knygą, kuri kviečia į kulinarinę ir literatūrinę kelionę po skirtingus laikotarpius, šalis ir virtuves.

Juk kartais taip gera po dienos darbų užsiplikyti mėgstamos arbatos, iš orkaitės ištraukti garsiąsias Marcelio Prousto madlenas ir praleisti vakarą su knyga. Arba pakviesti draugus nepamirštamos vakarienės, kuriai pagaminsite rašytojų Isabelės Allende, Hermano Kocho, Haruki Murakami ar Umberto Eco knygų įkvėptų patiekalų. O gimtadieniui galite surengti literatūrinį vakarėlį su „Didžiojo Getsbio“ herojų pamėgtais mėtų kokteiliais.

Garance Doré „Meilė X Stilius X Gyvenimas“

Charizmatiškosios fotografės, iliustratorės, rašytojos bei tinklaraštininkės G. Doré knyga „Meilė X Stilius X Gyvenimas“ taps tikru įkvėpimu besidomintiems mada ar norintiems tapti stilingesniems. Nestokojanti humoro jausmo ir saviironijos, autorė dalinasi patarimais apie meilę, keliones, stilių ir karjerą, kuri prasidėjo Paryžiuje ir atvedė ją iki Niujorko bei darbo su garsiausiais mados prekės ženklais.

Knygoje gausu istorijų iš mados savaičių užkulisių ir interviu su įkvepiančiomis moterimis. Autorė pataria, kaip išvengti mados klaidų ar kaip suderinti „Chanel“ ir „J. Crew“ rūbus, kaip atrasti savo asmeninį stilių su savomis taisyklėmis. Ji skatina į madą žiūrėti žaismingai, būti nepriklausomiems, kuo daugiau šypsotis ir mėgautis gyvenimu.

Sarah Turner „Motinystės „atostogos“. Kaip išgyventi chaotišką mamos kasdienybę“

Pripažinkime, kad tapimas tėvais – vienas didžiausių ir prasmingiausių gyvenimo pokyčių. Tad jei esate kūdikio tėvai, ar planuojate tokiais tapti, šis pasakojimas Jums taps pozityviu atradimu. Knygos autorė S. Turner yra socialinių tinklų sensacija – savo šmaikščiame tinklaraštyje „Unmumsy mum“, kaip ir knygoje, apie motinystę ji rašo su humoru ir be jokių pagražinimų: pasakoja apie savo nė kiek nešvytintį nėštumo periodą, nesibaigiantį naktinio maitinimo ir dantų dygimo maratoną, sekso ypatumus susilaukus vaikų, apie draugystę su kitomis mamomis ir grįžimo į darbą iššūkius.

Ši knyga nepapasakos, kaip būti gerais tėvais, ką turite pirkti savo vaikui ir kaip jį auginti. Tačiau tikrai juoksitės iki ašarų ar linkčiosit galvą skaitydamos pažįstamas situacijas. Ir galiausiai pasijusite radę naują geriausią draugę, kuri moka nuraminti: kiekviena mama išgyvena tą patį!

Linkime įkvepiančių tikslų bei kūrybiškumo jų siekiant!

Apžvalgą paruošė leidykla BALTOS LANKOS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!