Modernūs vaikai: knygos vaikams alma littera
Bendros naujienos

Modernūs vaikai: kaip jiems padėti atrasti nuotykių kupiną knygų pasaulį?

Dabar, kai vaikai taip stipriai susidomėję ir tiek daug laiko praleidžia prie televizoriaus, kompiuterio, mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrano, dažnam tėčiui, mamai ar net močiutei ir seneliui kyla sudėtingas klausimas: – Kaip vis tik juos atitraukti? Juk ekranai tokie spalvingi, ten nuotykiai, istorijos, žaidimai ir įdomybės.

Šiuolaikiniams vaikams labai svarbu interaktyvus turinys ir besikeičiantys vaizdai. Tik nesuklyskime, juk buvome panašūs, taip pat norėjome pažinti, norėjome paliesti, apčiuopti ir suprasti. Norėjome pamatyti ir išgirsti, pažaisti ir pasijuokti. Šiuolaikiniai vaikai tokie pat žingeidūs, tereikia surasti būdą jiems papasakoti istorijas, padėti patenkinti jų norą suprasti ir atrasti, pažinti pasaulį.

O gal ir mums, jų tėveliams, būtų neprošal atsiversti vaikišką knygelę kartu su vaiku. Tikrai rasite įvairiausių faktų ir įdomybių, istorijų ir žaidimų, kurie praturtins Jūsų vaiko, o ir visos šeimos laisvalaikį.

Leidykla „Alma littera“ išleido keturias nuostabias knygeles mažiesiems skaitytojams. Tai istorijos skirtos ne tik patiems mažiausiems, bet ir pradinių klasių mokiniams. Knygelės, kurių galima klausytis ir ausimis, ir širdimi. Interaktyvios istorijos ir geografijos pamokėlės, kurios privers išsižioti iš nuostabos ne tik Jūsų atžalas, bet ir Jus pačius.

Indrė Zalieckienė „Kapt kapt kapt mieste“

Knygos autorė ir iliustratorė – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Pirmosios knygos konkurse laimėjusi pirmąją vietą, kviečia pačius mažiausius vaikučius keliauti po modernaus miesto pasaulį. Mieloje, bet tvarioje eiliuotoje kartoninėje knygelėje mažiausieji ras iliustracijas, skirtingus miesto garsus ir eilėraštuko įrašą.

Taip pat galės smagiai praleisti laiką žaisdami paslaptingą žaidimą, bene kiekviename knygos puslapyje ieškodami katinėlio pėdsakų. Ir nepamirškite suskaičiuoti, kiek ir ant ko nukrinta lašelių!

„Kapt kapt kapt mieste“:

  • lavina vaiko rimo ir ritmo pojūtį
  • skatina kalbos raidą, turtina žodyną
  • supažindina su miestu ir jo daiktais, gyvūnais
  • padeda mokytis skaičiuoti
  • skatina vaiko pastabumą

Aiškių formų, lengvai atpažįstamos iliustracijos atitinka 1–3 m. vaiko galimybes bei lavina estetinį pojūtį.

Alison Jay „Bitė ir aš“

Dažnai vaikai bijo bičių, o neretai ir dažnas iš tėvų jaudinasi, kad bitė neįgeltų mūsų mažiesiems. O gal bičių bijoti nereikia? Ko galime iš jų ir apie jas pasimokyti?

Kadaise pro knygos autorės Alison Jay studijos langą įskrido bitė ir išsekusi, bejėgė nukrito ant žemės. Alison atgaivino bitę, pamaitino ją saldintu vandeniu, ir netrukus ši vėl išskrido. Tolesnę istorijos dalį autorė išgalvojo.

„Bitė ir aš“ – nuostabus pasakojimas apie mergaitės ir bitės pažintį. Atgaivinusi bitę maža mergaitė mokosi draugauti ir mylėti gamtą.

Knygelės pabaigoje rasite bičių mėgstamiausių gėlių sąrašą. Galėsite pasėti jų savo namuose ir taip prisidėti prie šių nykstančių, bet tokių naudingų vabzdžių išsaugojimo. Tegul ši knygelė pažadina meilę gamtai ir primena mums, kad draugystė gali pakeisti pasaulį. Istorija skirta 2-5 metų vaikams.

Iva Šišperova, Oldřich Růžička „Keliaukime po pasaulį“

Gausiai iliustruota, pilna įvairiausių ir įdomiausių faktų knygelė, patiks ne tik mažiesiems (6-8 metų) skaitytojams, bet ir jų tėveliams. Knygoje daugiau nei penki šimtai iliustracijų ir net septyni žemėlapiai. Vaikai galės pažinti skirtingų pasaulio šalių kultūrą ir architektūrą penkiolikoje trumpų knygučių, įklijuotų didžiojoje knygoje.

Puiki galimybė visai šeimai keliauti neišeinant iš kambario, ypatingai šiuo metu, kuomet kelionių mums taip trūksta.

Knygoje vaikai ras informaciją ir apie Kalėdų senelį, kuriam jau pats laikas rašyti laiškelius. Linksma pažintinė knyga, lyg rinkinys pamokų į kurias norisi eiti!

Oldřich Růžička „Kaip gaminami daiktai“

Keliauti galime ne tik po pasaulį, bet ir po įstabią daiktų ir mūsų kasdienybės karalystę. Mes rengiamės drabužiais, sėdime ant kėdės, geriame vandenį, valgome duoną, o ar pagalvojame kaip šie daiktai atkeliauja į mūsų namus?

Knygoje mažieji skaitytojai ras kasdieninių daiktų atsiradimo istorijas ir aprašymus, iliustracijas ir gamybos procesus. Turės galimybę palyginti, kaip tie patys daiktai atrodė anksčiau ir kokie jie yra dabar. Tai tarsi knygos knygoje, vartydami didžiulius lapus, vaikai susipažins ne tik su duonos kepimo receptu, bet ir išmoks pasigaminti klijų ar net taisyklingai sėdėti!