Patarimai ir vadovai

TĖVAMS APIE VAIKUS: auklėjimas be pykčio – misija įmanoma

Vaikai – tai didelis džiaugsmas kiekvienai šeimai, tačiau kartu ir nemenkas iššūkis, dažnai užklumpantis netikėtai. Kaip elgtis kasdienėse situacijose? Kaip atrasti bendrą kalbą su vaikais net tada, kai juos aplanko „ožiukai“? Kaip auklėti, kad auklėjimas nekenktų pilnavertės asmenybės augimui? Apie visa tai šiose Lietuvos ir pasaulio tėvų puikiai vertinamose knygose!

Paprastai ir aiškiai – auksinės taisyklės tėvams

Jei ieškote knygos, kurioje atrastumėte jums puikiai pažįstamų situacijų ir sprendimo būdų, ši lietuvių autorės ir konferencijos „Atsakinga tėvystė“ idėjos sumanytojos bei organizatorės Jūratės Bortkevičienės knyga – puikus pasirinkimas.

Knygoje „Atsakinga tėvystė“ rasite paprastų ir veiksmingų patarimų, konkrečių žodžių, veiksmų ir taisyklių, kurios padės su vaikais sukurti darnius santykius.

Beje, šioje knygoje naudingos informacijos ras ne tik tėveliai, bet ir seneliai ar pedagogai.

Dažniausiai pasitaikančios vaikų elgesio problemos ir kaip jas įveikti

Kaip jaučiatės, kai tenka griežčiau sudrausminti neklaužadą? Kaip neprarasti kantrybės, raginant vaikus atlikti jiems skirtus darbus? Kaip auklėti vaikus, jei šie atsisako klausyti?

Knygoje „Nebijokite drausminti vaikų“ autorė Ruth Peters pateikia nuoseklaus auklėjimo sistemą ir pabrėžia, kaip svarbu laikytis taisyklių. Ši knyga – tikras išsigelbėjimas tėvams, kurie jaučia, jog pernelyg dažnai pildo vaikų užgaidas ir taip leidžiasi jų manipuliuojami.

Knyga skirta visiems tėvams, kurie turi vaikų nuo septynerių iki šešiolikos metų.

„Viską išbandžiau, o jis toliau daro savo!“

Net tada, kai mažylių elgesys, rodos, yra nevaldomas, svarbiausia – nenuleisti rankų! Knygoje „Viską išbandžiau“ pateikiama iškalbingų piešinių, mokslinių aiškinimų ir naujoviškų patarimų, tėvams siūlančių elgtis pagal vaiko amžių. Ar esate pasirengę atsisakyti kai kurių savo įpročių, įsikalbėtų tiesų ir netgi tvirtų įsitikinimų?

Nauji neurofiziologijos ir eksperimentinės psichologijos atradimai kitaip nušviečia iš proto varantį vaikų elgesį. Tai puiki knyga visiems, kurie ieško būdų, kaip ramiai išlaukti 1-5 metų laikotarpį.

 

Kaip išmokti vaiko meilės kalbą

Jei reikėtų įvardyti vieną reikšmingiausių knygų tėvams, knyga „Penkios vaikų meilės kalbos“ be jokios abejonės būtų tarp pačių svarbiausių. Tai savotiški meilės kalbų kursai tėvams, mokytojams ir kitiems žmonėms, mylintiems vaikus ir dirbančiais su jais.

Remdamiesi ilgamete abiejų šeimų konsultavimo patirtimi, autoriai pateikia konkrečių pasakojimų bei išmintingų patarimų, kurie padės išreikšti meilę vaikui suprantama meilės kalba ir pateiks daug pasiūlymų, kaip būti gerais tėvais.

 

Kaip užauginti žmogų

Japonai leidžia viską, o prancūzai – nieko. Kokia auklėjimo teorija keroja Jūsų gyvenime?

Auklėdami, spręsdami kylančias problemas, ieškodami kompromisų ir būdų meilei išreikšti visi tėvai siekia vieno – užauginti vaiką geru žmogumi.

Į pagalbą tėvams skuba 35 metus konsultuojanti psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė, kuri knygoje „Kaip užauginti žmogų kalba“ apie lietuvių patirtį, pritaikomą auginant mūsų vaikus.

 

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!