10 METŲ JAUNESNĖ PER 10 SAVAIČIŲ
Sveikata ir grožis

Kaip atsukti laiką 10 metų atgal?

Skandinavijos kovos su senėjimu guru Thorbjörg Hafsteinsdottir (pas kurią privačiai lankosi net įžymioji Björk!) iš tiesų atrodo bent 10-čia metų jaunesnė nei yra iš tiesų. Ji žino daugybę patarimų, paslapčių ir triukų, kaip priversti biologinio laikrodžio rodykles suktis atgal. Belieka nusifotografuoti, nes po 10 savaičių programos jūs nebeatpažinsite savęs veidrodyje!

Turbūt ne kartą girdėjote, kad vienas didžiausių grožio, sveikatos ir puikios savijautos priešų yra cukrus. Pasak Thorbjörg Hafsteinsdottir, norint atitolinti senatvę ir džiaugtis gera savijauta vertėtų cukraus atsisakyti. Štai kas nutinka, kuomet vartojate per daug cukraus:

1. Cukrus virsta riebalais, kurie nusėda ant pilvo ir aplink juosmenį. Maudytis galite dr10 METŲ JAUNESNĖ PER 10 SAVAIČIŲąsiai – turite keletą „gelbėjimosi ratų“ ir „atsarginių padangų“. Be to, antsvoris sparčiai sendina.
2. Kepenyse cukrus paverčiamas į sočiuosius riebalus ir MTL cholesterolį – blogąjį cholesterolį. Tikriausiai jums teko skaityti, kad kraujyje blogojo cholesterolio padaugėja dėl riebaus ir kaloringo maisto? Iš tiesų, kaltininkas yra cukrus. Didelės oksidacijos MTL cholesterolis yra viena iš ankstyvo senėjimo priežasčių.
3. Cukrus prisitvirtina prie jūsų kraujo ląstelių – raudonųjų kraujo kūnelių, baltymų ir netgi prie MTL cholesterolio dalelių. Šį organizme vykstantį procesą aš vadinu karamelizacija. Jis niokoja ir kūną, ir smegenis, sukelia uždegimus. Įsivaizduokite, kad laikote egzaminą ar bandote priimti svarbų sprendimą, o tuo metu jūsų smegenyse verda karamelė. Skamba nekaip, tiesa? Nepaisydami to, daugelis iš mūsų taip gyvena kasdien.

Požymiai, rodantys cukraus daromą žaląThorbjörg Hafsteinsdottir

 • Nuovargis
 • Praradusi stangrumą oda, raukšlės
 • Inkštirai arba spuogai
 • Galvos svaigimas, skausmas
 • Dėmesio sutelkimo sutrikimai
 • Atminties praradimas
 • Isterijos priepuoliai, agresija
 • Nuotaikos svyravimas, liūdesys, slegiančios mintys
 • Miego sutrikimai
 • Nuolatinis cukraus poreikis
 • Aukštas kraujospūdis
 • Nutukimas
 • Nereguliarios menstruacijos, nevaisingumas

Autorė, kurios nuotrauką galite matyti ant knygos viršelio, vaikystėje valgydavo baltą duoną, tortus, bandeles ir saldainius. Jau būdama 20-ties metų amžiaus ji kentėjo sąnarių skausmus, egzemą, nuolatos jausdavosi išsekusi, o senai atrodanti, suglebusi oda tikrai nedžiugino.

Thorbjörg HafsteinsdottirThorbjörg Hafsteinsdottir teigia, kad jūsų antroji jaunystė prasideda šaldytuve, o kuomet smegenys tiesiog „aplipę“ karamele, nebelieka ne tik fizinių, bet ir protinių galių siekti pokyčių, kurie padėtų geriau jaustis ir atjaunėti. Cukraus išbraukimas iš dietos ir jo pakeitimas natūraliais saldikliais (kurių tikrai yra apstu!) buvo pirmasis Thorbjörg žingsnis jaunystės link, atnešęs tiesiog šokiruojančių pokyčių.

Jūs taip pat galite pradėti savo kelionę į praėjusią dekadą, guru Thorbjörg pasirūpins, kad jūsų kelionė būtų sėkminga. Knygoje rasite detalią 10 savaičių programą, kuri jums konkrečiai patars ką, kaip ir kada daryti norint pasiekti geriausio rezultato.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!