Knygos
Naudinga žinoti

4 patarimai kaip perskaityti po knygą per dieną

Kolega jums paskolino tikrai puikią knygą. Su nekantrumu ją parsinešėte namo, tačiau kasdieniai rūpesčiai skaitymo planus kiekvieną dieną nustumdavo kažkur į dienotvarkės pakraščius. Praėjo jau trys, keturios, penkios savaitės, o knyga vis dar guli neatversta ant jūsų stalo. Jūsų kolega nedrąsiai užsiminė, kad norėtų knygą atgauti, ir jūs pažadėjote rytoj pat ją atnešti. Ar ši situacija pažįstama ir jums? Jei taip, vis dar yra vilties, kad rytoj sugrąžinsite knygą ir netgi galėsite apie ją padiskutuoti, nes perskaityti knygą per dieną tikrai įmanoma! Štai keli patarimai kaip tai padaryti:

Klausykite baltojo triukšmo

Verslininkas Emersonas Spartzas paauglystėje ne tik įprato įvykdyti tėvų reikalavimą – per dieną perskaityti po keturias trumpas biografijas – tačiau šį iššūkį padidino iki vienos grožinės knygos per dieną. Kaip jam tai pavykdavo įgyvendinti? Emersonas ausinėse klausydavo baltojo triukšmo, tai padėdavo jam sutelkti dėmesį į skaitomą knygą ir neleisti aplinkai jo išblaškyti. Dabar galima įsigyti baltojo triukšmo prietaisų arba tiesiog rasti jo įrašų internete.

Visuomet turėkite knygą su savimiskaitymas pakeliui i darba

Ne visuomet galite numatyti momentus, kada teks palaukti. O skaityti knygą gerokai naudingiau negu naršyti socialiniuose tinkluose! Turėkite ją su savimi ir laisvas minutes, kuomet laukiate draugo, keliaujate autobusu į darbą ar tiesiog pietaujate, praleiskite su knyga.

Leiskite sau atsikvėpti

Darykite trumpas pertraukėles, kurių metu galėsite užkąsti, pasivaikščioti po namus ir šiek tiek atgaivinti savo protą. Tai padės sugrįžti prie skaitymo ir neprarasti susikaupimo.

Išmokite greitojo skaitymo

Greitąjį skaitymą, kaip ir bet kokį kitą įgūdį, galima išlavinti. Skaitydami tekstą veskite pirštu. Tai padės nustoti vokalizuoti skaitomus žodžius. Juk net ir dabar jūs ne tik skaitote, tačiau ir girdite kiekvieną žodį mintyse, tiesa? Būtent tai sulėtina mūsų skaitymo greitį. Akys sugeba pamatyti tekstą gerokai greičiau negu protas sugeba kiekvieną žodį „ištarti“, todėl teksto vedžiojimas pirštu (liniuote, pieštuku ar bet kuo, ką turite po ranka) padės sutelkti dėmesį į žodžius ir skaityti greičiau. Tereikia praktikos!

Skaitydami jūs visapusiškai tobulėjate, sužinote daugybę naujų dalykų, lavinate intelektą bei empatiją, apie skaitymo privalumus galėčiau tęsti ir tęsti… Net jei ir nesiekiate perskaityti po visą knygą per dieną, šiek tiek efektyvesni skaitymo įpročiai jums padės per trumpesnį laiką pasiekti daugiau.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!