naujienos
Knygų naujienos

Ką skaityti šią savaitę? Birželio 27 – liepos 3 d. knygų naujienos

Šią savaitę knygų naujienų tiek daug, kad išsirinkti tikrai nelengva! Pristatome: laukiamiausios šios savaitės knygų naujienos – išsirinks kiekvienas!

Istorija dar niekuomet nebuvo tokia intriguojanti ir įdomi!

Gintautas Kęstutis Ivanickas „38 minučių karas ir kitos istorijos įdomybės“

 38 MINUČIŲ KARAS IR KITOS ISTORIJOS ĮDOMYBĖS

Kaip rašo knygos autorius Gintautas K. Ivanickas: „Istorija gali būti skirtinga. Gali būti sausa it Sacharos smėlis, gali būti prikimšta razinų it senelės keptas pyragas.“ Šioje knygoje sudėtos „razinos“, kurių nerasite istorijos vadovėliuose, bet jos istorijai suteikia skonį.
Įtraukiančiai, šmaikščiai ir įdomiai autorius pasakoja istorijas iš istorijos. Čia rasite keisčiausius ginklus ir netikėčiausias katastrofas, trumpiausią karą, didžiausias intrigas dėl valdžios, keisčiausias lažybas, išradingiausius nusikaltimus, didžiausius raganų medžiotojus ir kitų įdomybių.

Net du gardūs kąsneliai skandinaviško detektyvo gerbėjams

Håkan Nesser „Sąmonės akis“

Liza Marklund „Sprogdintoja“

 SĄMONĖS AKIS          Sprogdintoja

Liza Marklund skaitytojams jau pažįstama iš knygų „Nobelio testamentas“ ir „Klubas 69“, o su Håkan Nesser tai – pirmoji pažintis. Tiek vieno, tiek kito romano geriau neskaityti vėlai vakare – bemiegė naktis garantuota. Skandinaviško detektyvo elito atstovai turi tik jiems būdingą talentą meistriškai supinti nusikaltimo aplinkybes ir jas apgobti niūriu šalčiu, dar labiau sustiprinančiu romano nuotaiką.

Sodrių emocijų kupinas romanas apie seniai saugomas paslaptis ir jų paliekamus randus

Tasmina Perry „Lemtinga kelionė“

Lemtinga kelionė

Aštuoniolikmetė Džordžija Hamilton 1958 metais siunčiama į Londono debiutančių pokylį. Nepriklausoma, slapta puoselėjanti troškimą tapti rašytoja, ji neturi jokio noro varžytis su kitomis debiutantėmis dėl galimybės ištekėti už tinkamo vyro. Tačiau įvyksta tragedija, kuri pakeičia jaunos merginos planus ir svajones.
2012 metais, skubėdama į susitikimą su mylimuoju, Eimė Karel tikisi, kad šis vakaras pakeis jos likimą. Ir jis pakeičia, bet visai kitaip, nei ji tikėjosi. Nusivylusi ir nelaiminga, ji trokšta išvykti iš Londono ir sutinka lydėti nepažįstamąją į Manhataną. Ji dar nežino, kad ten išgirs meilės istoriją, kuri buvo nutylėta penkiasdešimt metų ir pažadins širdį, trokštančią vėl gyventi…

Nauja pasaulį sužavėjusios istorijos apie Tesą ir Hardiną dalis

Ana Todd „AFTER. Kai mes pasiklydom II“

After. Kai mes pasiklydom II

Tesa nepabūgsta įgyvendinti didžiausios savo svajonės, todėl likimas jai dosniai atsilygina. Ištvėrę tiek daug sunkumų ir įveikę tiek kliūčių, Tesa ir Hardinas, atrodo, jau subrendo poros santykiams. Nors iškilus net mažiausiai jųdviejų santykių grėsmei Tesai vis dar sunku parodyti savo tvirtumą ir užsispyrimą, o Hardinas iškart ima elgtis impulsyviai ir kartais agresyviai, jie nebegali paneigti savo meilės vienas kitam. Nepaisant to, kad dabar jiedu gyvena skirtinguose miestuose, jų ryšys – tvirtesnis nei kada nors anksčiau. Ką jau kalbėti apie geismą… Abipusė jų trauka visada buvo stipri, bet, kai skiria atstumas, kiekvienas ilgai lauktas susitikimas pavirsta į nenumaldomą aistros verpetą. Tačiau žiaurus likimo smūgis netikėtai iš užmaršties prikelia nuožmius Hardino praeities vaiduoklius. Ar trapi Tesos ir Hardino meilė gali atlaikyti dar daugiau negailestingų išbandymų?

Naujas klasika tapusios „Džiunglių knygos“ leidimas su iliustracijomis

Joseph Rudyard Kipling „Džiunglių knyga“

DŽIUNGLIŲ KNYGA

Pasakojimas apie iš tigro Šerchano nagų išgelbėtą ir Indijos džiunglėse vilkų gaujos išaugintą žmonių vaiką Mauglį sulaukė bene didžiausio susidomėjimo iš keliolikos „Džiunglių knygoje“ ir „Antrojoje džiunglių knygoje“ esančių istorijų. Jaudinamai įtaigiame pasakojime atsiskleidžia saviti žmogaus ir gamtos santykiai, o aiškiai apibrėžti džiunglių įstatymai iškelia idėją, kad gyvūnai neretai yra moralesni nei žmonės ir jų poelgiai esti logiškesni.

O ar žinojote, kad nors „Džiunglių knyga“ yra skirta vaikams, tačiau ją verta perskaityti ir suaugusiesiems? Paskaitykite apie tai čia: Vaikiškos knygos, kurias verta perskaityti suaugusiesiems

Šalin mitus ir stereotipus!

Piu Marie Eatwell „Ar jie tikrai valgo varles? Visa tiesa apie prancūzus“

Ar jie tikrai valgo varles

Apie jokią kitą tautą nėra sukurta tiek mitų ir legendų kaip apie prancūzus. Piu Marie Eatwell savo knygoje „Ar jie tikrai valgo varles?“ tyrinėja daugiau kaip keturiasdešimties gajausių mitų prielaidas ir juos patvirtinančius faktus, susijusius su įvairiausiomis sritimis – seksu, rūkymu, maistu, filmais, vynu, moterimis, vaikais, Paryžiumi. Šių nepaprastai įdomių tyrinėjimų metu padaryti atradimai sugriaus daugelį skaitytojų puoselėtų išankstinių įsitikinimų apie prancūzų gyvenseną.

Knyga „Ar jie tikrai valgo varles?“ – savotiškas gidas, ne tik išsklaidantis mitų, kvailų panegirikų miglą, bet ir atskleidžiantis netikėtus rezultatus bei dažnai stebinančias tiesas apie šiuolaikinę Prancūziją. Čia susipina aplinkos detalės, žmonių pokalbiai ir kultūriniai fragmentai.

Ar visko pabaiga reiškia naują pradžią?

Colleen Houck „Tigro lemtis“

Tigro lemtis

Įveikę tris deivės Durgos užduotis ir įkvėpti ketvirtosios pranašystės, Kelsė, Renas ir Kišanas vėl leidžiasi į kelionę. Šįsyk jie turi rasti Ugninį lyną. Tačiau kortos sumaišytos – piktasis raganius pagrobia Kelsę. Jei jai pavyks ištrūkti iš jo gniaužtų ir sėkmingai panaikinti tigrų prakeiksmą, ji išlaisvins mylimus princus. Tačiau sykiu Kelsės laukia sunkiausias pasirinkimas gyvenime.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!