Indija
Kelionių istorijos

7 knygos apie Indiją, kurias perskaitę panorėsite ją aplankyti

Indija – kontrastų šalis. Ten galite pamatyti prabangius rūmus ir purvinus lūšnynus; kvapą gniaužiančias šventyklas ir skurdo nualintus rajonus. Tai mistiška, stebuklų ir kraštutinumų kupina šalis, viliojanti turistus iš viso pasaulio. Štai 7 knygos apie Indiją, kurios jums leis praskleisti paslapties šydą ir pažinti Indijos įvairialypę kultūrą bei istoriją. Tik nenutolkite nuo kompiuterio – gali būti, kad kelionės bilietus užsisakysite greičiau nei manėte!

Gregory David Roberts „Šantaramas“Šantaramas

Tikrais išgyvenimais paremtas romanas „Šantaramas“ – tai Australijos bankų plėšiko ir narkomano odisėja iš sugriežtinto režimo kalėjimo į Indijos lūšnynus. Šios knygos Indija turistams nėra pažįstama, joje įžengiama į pačius visuomenės paribius. „Šantaramas“ – ne tik išskirtinė pažintis su Indija, bet ir nepaprastai įtraukiantis pasakojimas, kuriame nestinga įtampos ir intrigos. Apie meilę, apie nuotykius, apie mafiją ir dar daugiau – visa tai rasite „Šantaramo“ puslapiuose.

Vaiva Rykštaitė „Viena Indijoje“Viena Indijoje

Tai bebaimės lietuvių keliautojos ir rašytojos knyga, užfiksuojanti jos įspūdžius ir potyrius lankantis Indijoje.
„Kloju viską, kaip buvo, dabar jau neteisdama nei jų, nei savęs, bet nieko neslėpdama – nei savo naivaus ribotumo, nei patirtų priekabių ir stebuklų. Kartais tai gyvas pasakojimas su dialogais, jaustukais ir ištiktukais, nejučia virstantis į dienoraščio lapą, kuriame dienos pabaigoje dar prisegamas laiškas mamai: „Linkėjimai iš Indijos, man viskas gerai“, kartais tai sapnas, meditacija, esė, kurių visų vienas tikslas – veiksmažodžių kratalynėje, traukinių dardėjime ir prisipažinimuose „atėjau, pamačiau, įsimylėjau“ lyg šilkinio sario sluoksnius nurengus žioplą turistę savyje rasti romantikę idealistę, po šios rūbais – išpuikusią avantiūristę, vakarietę, voro neišsigandusią bailę, jogę, cinikę, kol nukritus visiems apdarams tenka išmokti tiesiog būti ir matyti viską kaip yra, bet neapsigauti Baltistano regione išgirdus vieną gentį tariant beveik lietuviškus žodžius. Jeigu žinočiau, kodėl ten ruošiuosi sugrįžti jau septintą kartą, man būtų nereikėję rašyti šios knygos.“

Diana Mickevičienė „Visos mano Indijos“Visos mano Indijos

Diplomatė, Lietuvos Respublikos ambasados Indijoje ministrė patarėja Diana Mickevičienė knygoje aprašo Indijas. Visas Indijas, kurias jai teko pažinti: gražias, skurdžias, dvasingas, žiaurias. Knygoje rasite autorės laiškus – dienoraštį, papildytą indologės komentarais, taigi galėsite pasinerti į tikrus išgyvenimus, emocijų verpetus, tuo pačiu sužinodami šiek tiek faktinės informacijos. Ši knyga – tai Indijos kultūros pažinimo vartai, pakviesiantys jus atrasti savo Indiją.

Trapi pusiausvyraRohinton Mistry „Trapi pusiausvyra“

Viso pasaulio skaitytojai romaną „Trapi pusiausvyra“ įtraukia į geriausių knygų apie Indiją dešimtuką. Šiame romane netikėtai susitinka keturi skirtingų kastų, charakterio ir gyvenimiškos patirties žmonės, o intensyvus siužetas atskleidžia žmogaus dvasios stiprybę netekties akivaizdoje ir siekį išgyventi bet kokiomis aplinkybėmis. Politiniai neramumai, kastų sistema, žiaurumas, neteisybė ir skurdas aprašyti taip meistriškai, kad ši knyga pelnytai laikoma viena esminių knygų apie Indiją.

Salman Rushdie „Vidurnakčio vaikai“Vidurnakčio vaikai

Šio romano pagrindinis herojus Salymas gimsta būtent tuo momentu, kuomet Indija atgauna nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Tą naktį, kartu su Salymu, gimsta dar tūkstantis vaikų, dėl savo gimimo aplinkybių įgijusių stebuklingų galių – vieni jų skraido, kiti keičia pavidalą, vaikšto vandeniu, savo grožiu keri aplinkinius, keliauja laiku. Tai magiškojo realizmo kūrinys, 1981 metais gavęs Bookerių Bookerio premiją ir užfiksuojantis dviejų naujai užgimusių nepriklausomų valstybių, Indijos ir Pakistano, pirmųjų dešimtmečių istoriją.

Arundhati Roy „Mažmožių Dievas“Mažmožių Dievas

Šio romano, laimėjusio Man Bookerio premiją, siužetas vyksta Keraloje, Pietų Indijoje. Istorija atskleidžiama palaipsniui, o jos centre – dvyniai Rachelė ir Esta ir įvykiai, po kurių kelio atgal nebelieka. „Mažmožių Dievas“ pasakoja tiek apie žmogaus prigimtį, tiek apie Indijos politiką, religiją ar kastų sistemą, tačiau didžiausias šios knygos išskirtinumas – nepriekaištingas rašymo stilius, ištrinantis ribą tarp poezijos ir prozos.

Shilpi Somaya Gowda „Vyriausias sūnus“Vyriausias sunus

Šiuolaikinė Indija, stovinti pusiaukelėje tarp ištikimybės tradicijoms ir atvirumo šiuolaikinio pasaulio galimybėms. Ir du jaunuoliai, mėginantys suvokti savo ryšį su tradicija ir laisve patiems kurti savo gyvenimą.

„Vyriausias sūnus“ – daugiau nei dviejų šiuolaikinėje Indijoje gimusių jaunų žmonių istorija. Šis nepaprastai jaudinantis ir kupinas išminties pasakojimas iškelia amžinas ir universalias vertybes ir skatina susimąstyti apie kiekvienam žmogui itin svarbius dalykus: meilę, šeimą, pareigą ir pagarbą ne tik tradicijai, bet ir asmeninei laisvei.

Šiose knygose priartėsite prie to, ko nėra nė viename kelionių vadove – prie tikrosios Indijos dvasios ir spalvų. Išsirinkite savo knygą ir atraskite savąją Indiją, iš daugybės skirtingų, įdomių ir stebinančių.

Taip pat skaitykite:

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!