Knygos.lt komanda
Apžvalgos

Ką šį pavasarį rekomenduoja perskaityti Knygos.lt komandos nariai?

Karščiausios naujienos ir laiko jau patikrinti bestseleriai, įvairiausių žanrų knygos iš didžiausių šalies ir mažų nišinių leidyklų, lietuvių, anglų ir net rusų kalba, skirtos suaugusiesiems ir mažiausiems skaitytojams… Gausybė knygų supa mus kiekvieną dieną, tačiau mums jų tikrai negana! Ką Knygos.lt komandos nariai skaito namuose po darbų? Dalijamės ir tikimės, kad mūsų asmeniniai atradimai padės ir jums atrasti tai, kas įtrauks į nepamirštamą nuotykį su knyga.

Knygos.lt vadovė Kamilė skaito Taros Westover autobiografiją APŠVIESTOJI

Knygos.lt vadovei Kamilei apsispręsti, ką skaityti laisvalaikiu, padeda knygų įvertinimai tarptautiniu mastu. „Visada su smalsumu laukiu pasaulinių bestselerių vertimų lietuvių kalba. Išties įdomu perskaityti tai, ką įvertino milijonai skaitytojų Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar net tolimiausiose Rytų Azijos šalyse,“ – teigia Kamilė.


Apie pasaulinio įvertinimo sulaukusią knygą APŠVIESTOJI Kamilė sužinojo rinkdama knygos.lt knygų anglų kalba asortimentą. Aukščiausios pozicijos užsienio el. knygynų topų sąrašuose ir puikūs skaitytojų įvertinimai, tarp kurių buvo net tokių garsenybių kaip Baracko Obamos ir Billo Gateso rekomendacijos, sukėlė susidomėjimą. Todėl nenuostabu, kad būtent ši knyga vos pasirodžiusi lietuvių kalba tapo kelių jaukių vakarų numylėtine.

„Tai autobiografija, kurios pasakojama istorija tokia išskirtinė, kad sunku patikėti, jog visa tai vyko iš tiesų. Tara Westover atskleidė skaudžiausius savo gyvenimo išgyvenimus, kurie tiesiog gniaužė kvapą. Be to, ši knyga įkvėps kiekvieną labiau vertinti turimą laisvę patiems rinktis savo gyvenimo kelią, siekti išsilavinimo ir patikėti, kad viskas yra įmanoma.“

Turinio redaktorė Dovilė skaito Victorios Helen Stone trilerį AŠ, DŽEINĖ

Turinio redaktorė Dovilė mėgsta įvairaus žanro knygas: nuo klasikinių kūrinių, istorinių romanų iki asmeninio tobulėjimo knygų. Ir, žinoma, negali atsispirti naujienoms, kurių į knygos.lt centrinį paskirstymo punktą atvyksta kiekvieną dieną.

Šįkart Dovilės dėmesį patraukė trileris AŠ, DŽEINĖ. Tai saldi keršto istorija, kuri ne tik įtrauks į įmantrius siužeto vingius, bet ir nejučia sukels norą simpatizuoti pagrindinei veikėjai – Džeinei, po pilkos pelytės įvaizdžiu slepiančiai kitą savo asmenybės pusę. Meistriškos manipuliacijos, gudrūs gundymo žaidimai, noras bet kokia kaina išsiaiškinti didžiausias paslaptis ir tas be galo saldus keršto skonis… O kiek jumyse yra Džeinės?

„Buvau jau pasiilgusi va tokio nepaleidžiančio lengvo ir viliojančio trilerio… Mm, kaip traukia ši gąsdinanti, gundanti, manipuliuojanti sociopatė, vyniojanti savo keršto pinkles.. Karts nuo karto vis pagaunu save piktdžiugiškai besišypsant… Man atrodo, kiekvienoje iš musų yra šiek tiek Džeinės… Ir kai kuriose tikrai daugiau nei žalios akys.“

Klientų aptarnavimo specialistė Deimantė skaito Taylor Adams įtempto siužeto trilerį BE IŠEITIES

Klientų aptarnavimo specialistė Deimantė bendraudama su klientais dažnai išgirsta klausimų, o ką gi perskaityti rekomenduotų ji pati. Norėdama kuo įmanoma tiksliau patarti, ji skuba peržiūrėti naujausias atkeliavusias knygas, o labiausiai sudominusias vakarais skaito namuose.

Aktyvų gyvenimo būdą mėgstanti Deimantė po ilgų pasivaikščiojimų ar pasivažinėjimų dviračiu geriausiai pailsi skaitydama. Su malonumu perskaitytą trilerį BE IŠEITIES ji rekomenduoja tiems, kurie mėgsta įtemptą siužetą ir šiurpias situacijas, į kurias galėtų pakliūti bet kuris iš mūsų.

„Manau, kad šis trileris idealiai tinka atsisveikinimui su žiema. Prieš pasitikdami pavasarį paskutinį kartą nusikelkime į snieguotą žiemą ir pajauskime stingdantį šaltį. Skaitydama apie keturis nepažįstamuosius, įkalintus pakelės aikštelėje ir negalinčius pajudėti iš vietos dėl neišvažiuojamų kelių, negalėjau liautis svarstyti, ką tokioje situacijoje daryčiau aš pati. Ši knyga – tarsi meistriškai sukurtas siaubo filmas, kuris privers bėgioti kūnu šiurpuliukus ir… dar labiau laukti šilto pavasario!“

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!