Bendros naujienos

Skaityk tai, ką skaito pasaulio lyderiai

Ryžtingi, veiklūs, drąsūs, sumanūs, kūrybingi ir inovatyviai mąstantys… Kur įkvėpimo semiasi pasaulio lyderiai? Sėkmingus verslus įkūrę ar aukštus postus užimantys žmonės įkvėpimo šaltiniu dažnai įvardija knygas. Šiandien kviečiu sužinoti, ką laisvalaikiu skaito įtakingiausieji.

Beje, dalis toliau pristatomų knygų nėra išleistos lietuvių kalba, tačiau jei skaitote anglų kalba, puiki proga tuo pasinaudoti ir gauti dvigubą naudą – sužinoti daug vertingos informacijos ir lavinti užsienio kalbos žinias.

Elonas Muskas rekomenduoja Nicko Bostromo knygą Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies

Elonas Muskas – viena įtakingiausių šių dienų asmenybių visame pasaulyje. Verslininkas, išradėjas, inžinierius, filantropas, SpaceX ir Tesla Motors vadovas, SolarCity ir OpenAI tarybos pirmininkas. Jo turtas vertinamas 11,1 mlrd. JAV dolerių. Tad ką perskaityti rekomenduoja 94 turtingiausių pasaulio žmonių sąrašo vietoje esantis Elonas Muskas, kuris savo pagrindiniu tikslu yra įvardijęs keisti pasaulį ir žmoniją?

Viena iš rekomendacijų – Oksfordo universiteto profesoriaus Niko Bostromo knyga Superintelligence, kurioje atskleidžiama, kokius iššūkius žmonijai kelia sparčiai tobulinamas dirbtinis intelektas. Ar verta nerimauti dėl protingesnių mašinų keliamo potencialaus pavojaus? Kokias pasaulines katastofas galėtų sukelti pagal griežtus fizikos dėsnius ir matematinę logiką veikiantis dirbtinis intelektas? Nuo žmogaus intelekto analizės iki dirbtinio intelekto valdomų bebaimių robotų karių ir savarankiškų ginklų – autorius atkreipia visuomenės dėmesį į ateities iššūkius, kurie įdomūs ir aktualūs ne tik mokslininkams, bet ir visiems smalsiems žmonėms.

Beje, šią knygą rekomenduoja ir Billas Gates’as.

Steve’as Jobsas rekomenduoja Claytono M. Christenseno knygą The Innovator’s Dilemma

JAV verslo magnatas, išradėjas ir vienas iš Apple kompanijos įkūrėjų Steve’as Jobsas garsėjo inovatyviu mąstymu, o pristatydamas savo sumanymus ir motyvuodamas jų naudą Apple komandai ne kartą vartojo sąvoką „inovatoriaus dilema“.

Kas yra toji „inovatoriaus dilema“? Kaip naujosios technologijos lemia kompanijų išlikimą rinkoje arba visišką žlugimą? Kaip eiti koja kojon su inovacijomis ir laimėti konkurencines kovas? Apie visa tai skaitykite pasauliniame bestseleryje, įtrauktame į Amazon visų laikų geriausių knygų apie verslą šimtuką.

Billas Gatesas rekomenduoja Johno Brookso knygą Business Adventures

Milijardierius, kompanijos Microsoft įkūrėjas, filantropas Billas Gatesas skaito daug knygų ir geriausias jų kasmet rekomenduoja savo tinklaraštyje. Tarp rekomenduojamų knygų gausu istorinių, biofrafinių, pažinimo knygų. Tačiau kokias verslo knygas jis skaito?

Viena iš labiausiai rekomenduojamų knygų – Johno Brookso Business Adventures. Tai New York Times bestseleris, priskiriamas verslo klasikai. Knygoje rasite 12 intriguojančių istorijų iš Volstryto, padėsiančių geriau suprasti verslo pasaulį ir leisiančių dar sykį įsitikinti, kad istorija linkusi kartotis. Kodėl gi nepasimokius iš istorijos klaidų tam, kad jų nepakartotume?

Laura Lang rekomenduoja Olivios Fox Cabane knygą Charizmos mitas

Laura Lang – pasaulinės kompanijos Time, valdančios daugiau nei 100 žiniasklaidos priemonių įvairiose šalyse, generalinė direktorė. Tarp valdomų prekės ženklų yra Time, Fortune, People, Life, Entertainment Weekly ir daugelis kitų. Ką ši įspūdingą karjerą padariusi moteris rekomenduoja perskaityti kiekvienam, siekiančiam savo profesinių aukštumų?

Viena iš Lauros Lang rekomenduojamų knygų yra Olivios Fox Cabane Charizmos mitas. Tai praktinis gidas, kuris ne tik atskleis lyderystės paslapčių, bet ir padės savyje atrasti tas savybes, kurias puoselėjant žmonės norės sekti jūsų pavyzdžiu. Gyvenimiški patarimai ir puikiai pažįstamų situacijų aprašymai padės sustiprinti pasitikėjimą savimi ir įgyti drąsos veikti.

Taip pat skaitykite anglų kalba The Charisma Myth: Master the Art of Personal Magnetism

Warrenas Buffettas rekomenduoja Williamo N. Thorndike’o knygą The Outsiders

Warrenas Buffettas – JAV verslininkas, investuotojas, filantropas, vienas turtingiausių planetos žmonių. Šiuo metu jo valdomas turtas siekia net 87,5 mlrd. JAV dolerių*. Koks požiūris į gyvenimą ir verslą padėjo susikrauti tokius įspūdingus turtus? Galbūt bent dalį atsakymo į šį klausimą padės surasti jo rekomenduojama knyga The Outsiders?

Williamo N. Thorndike’o knygoje The Outsiders kalbama apie tai, kas yra sėkmingas CEO – generalinis direktorius? Daugelis pasakytų, kad svarbiausia yra charizma, virtuoziški komunikacijos įgūdžiai ir tvirtas gebėjimas vadovauti. Tačiau kas iš tiesų svarbiausia vadovaujant organizacijai? Koks bruožas yra reikšmingiausias, siekiant maksimalaus efektyvumo? Apie tai skaitykite šioje knygoje!

Beje, šią knygą rekomenduoja ir Markas Fieldsas – amerikiečių verslininkas ir kompanijos Ford Motor CEO.

*2018 metų duomenimis.

Jeffas Bezosas rekomenduoja Kazuo Ishiguro knygą Dienos likučiai

Kodėl tarp verslo ir asmeninio tobulėjimo knygų įsiterpė romanas? Galbūt todėl, kad sėkmė yra ne tik žinios, drąsa, charizma, bet ir savitas požiūris į gyvenimą?

Šią japonų kilmės britų rašytojo Kazuo Ishiguro knygą Dienos likučiai rekomenduoja Jeffas Bezosas – verslininkas, filantropas, Amazon įkūrėjas, The Washington Post laikraščio savininkas, milijardierius, kurio turtas vertinamas įspūdinga suma – 105 mlrd. JAV dolerių*.

Dienos likučiai – viena mėgstamiausių Jeffo Bezoso knygų, kurią perskaitęs teigė jautęsis taip, lyg būtų praleidęs 10 valandų alternatyviame gyvenime ir išmokęs apie šio to naujo apie būtį ir apie apgailestavimą.

*2018 metų duomenimis.

Taip pat skaitykite anglų kalba The Remains of the Day

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!