Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį
Apžvalgos

„Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – Lisbeta Salander GRĮŽO!

IV Millennium serijos dalis pagaliau pasiekė skaitytojus! Visi išsiilgę pašėlusios programišės Lisbetos vėl gali pasinerti į kibernetinius nuotykius ir nusikaltimų kupiną pasaulį. „Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – Lisbetos Salander ir žurnalisto Mikaelio Bliumkvisto nuotykių tęsinys.

 MERGINA, KURI PAKLIUVO Į VORATINKLĮMirus Millennium knygų autoriui Stiegui Larssonui, jo kūriniai ir sukurti personažai nebuvo greit pamiršti. Lisbeta Salander – neeilinė veikėja. Ji protinga, bebaimė, šalta ir sarkastiška, ji unikali ir beprotiškai gabi. Nenuostabu, kad skaitytojai ilgėjosi Lisbetos. Palaimintas Stiego Larssono tėvo ir brolio, Davidas Lagercrantzas kibo rašyti ketvirtosios – viso pasaulio skaitytojų laukiamos – Millennium serijos dalies. Rašymo procesas buvo itin slaptas: autorius rašė kompiuteriu be interneto ryšio, nė viena išankstinė kopija spausdinama nebuvo, o rankraštį David Lagercrantz leidėjams įteikė pats asmeniškai. Tai buvo viena laukiamiausių 2015 metų knygų, pagal kurią šiuo metu yra kuriamas filmas.

„Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – dar viena intriguojanti, aštri, nenuspėjama ir įtraukianti istorija apie drąsiojo žurnalisto Bliumkvisto ir maištingosios hakerės Salander išbandymus.

Kompiuterių specialistas profesorius Fransas Balderis palieka prestižinį darbą ir grįžta į Švediją prižiūrėti savo autisto sūnaus Augusto. Vaikas, kaip ir dalis autizmu sergančių žmonių, buvo imlus kitiems dalykams – jis piešė be galo tikroviškus vaizdus ir buvo itin gabus skaičiams. Skirdamas visą savo laiką ir dėmesį Augustui, Balderis ignoruoja vis atkeliaujančius teisėsaugos agentūrų įspėjimus dėl jam gresiančio pavojaus. Balderį persekioja kibernetinių gangsterių grupuotė.

Per vėlai supratęs grėsmės rimtumą, Balderis griebiasi paskutinio šiaudo – MILLENNIUM žurnalo. Jis kreipiasi į žurnalistą Mikaelį Bliumkvistą, prašydamas paviešinti jo istoriją. Pradėjęs nagrinėti temą, Blumkvistas išsiaiškina, jog į šį nešvarų reikalą yra įtraukta ir Lisbeta Salander. Negana to, pavojus gresia ne tik Lisbetai, Bliumkvistui ir Balderiui – nusikaltėlių taikinys yra visas Stokholmas.

Davido Lagercrantzo atliktas darbas – neeilinis. Sukurta ne tik prikaustanti ir kraują stingdanti istorija, bet ir išlaikytas Stiego Larssono kūrinių stilius. Kritikai netgi teigia, jog IV Millennium dalis dar geriau atskleidžia pagrindinių herojų bruožus, būdą bei psichologinius portretus. Tai ne tik detektyvas, tai kūną stingdantis trileris, priverčiantis skaitytojus versti puslapį po puslapio iki pat paskutinio skyriaus. Net jei neskaitėte pirmų dalių – pradėkite nuo šios ir įsisukite į kibernetinių paslapčių ir nusikaltimų verpetą su neprilygstamąja Lisbeta Salader.

 MERGINA, KURI PAKLIUVO Į VORATINKLĮ

Apžvalgą paruošė leidykla OBUOLYS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!