Knygų naujienos

Geriausios iš geriausių: skaitomiausios sausio mėnesio knygos

Kokios knygos dažniausiai pakliūdavo į knygos.lt pirkėjų prekių krepšelį pirmąjį 2019 metų mėnesį? Štai TOP 10 pasirinkimų! Sveikata, grožis, asmenybės tobulinimas, pasaulio ir žmonijos pažinimas, kalbų mokymasis, autobiografijos ir vos vienas romanas – panašu, kad knygų pasirinkimą lėmė ne tik smalsus protas, bet naujų metų pažadai. Pasižvalgykite! Galbūt ir jūs atrasite tai, kas sudomins ir paskatins prasmingam laisvalaikiui su intriguojančia knyga.

TOP 1: Alvydo Unikausko KLAUSKITE DAKTARO

Sakoma, kad sveikata yra gera tol, kol jos nepastebime. Tačiau laukti, kol organizmas pradės siųsti pavojaus signalą, tikrai neverta.

Kaip užbėgti už akių negalavimams ir rimtoms ligoms? Ką galime padaryti, kad gyvenimo kokybė kuo geresnė išliktų ne tik jaunystėje, bet ir sulaukus garbingo amžiaus? Trumpai, konkrečiai ir su žiupsneliu sveiko humoro apie sveikatą vieno garsiausių Lietuvos daktarų Alvydo Unikausko knygoje KLAUSKITE DAKTARO.

TOP 2: Marko Mansono SUBTILUS MENAS NEKRUŠTI SAU (IR KITIEMS) PROTO

Kaip dažnai jūsų ryžtą veikti sustabdė dvejonės, ar jums pavyks? Kiek gyvenimo valandų sugaišote svarstydami, ką apie jus galvoja kiti? Kiek energijos išeikvojote, rūpindamiesi dalykais, kurie vėliau pasirodė esą tik menkniekiai?

Gana! Užteks gyventi antrarūšį, baimės ir savigraužos kupiną gyvenimą. Jei jaučiate, kad jums trūksta postūmio siekti geresnio gyvenimo, jei manote, kad nerimas yra pagrindinė jūsų kliūtis, nieko nelaukdami imkite knygą „Subtilus menas nekrušti sau proto“ į rankas ir su pasimėgavimu gaukite dozę įkvėpimo, ryžto ir motyvacijos.

Skaitote anglų kalba? The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life

TOP 3: Vaidos Kurpienės LIEKNA VISAM GYVENIMUI

Viduržemio jūros, Diukano, 5:2 ar savaitės grikių dieta – jei esate išbandę bent vieną dietą, ko gero, įsitikinote, kad jos turi vieną bendrą savybę. Jos neveikia arba veikia labai laikinai.

Norėtumėte tapti liekni ir trokštamą kūno svorį, gerą savijautą ir energiją išsaugoti visą gyvenimą? Mitybos specialistė Vaida Kurpienė skuba į pagalbą, pristatydama knygą „Liekna visam gyvenimui“, o joje – gausybę motyvų, paaiškinimų ir lengvai įgyvendinamų patarimų.

TOP 4: Beatos Tiškevič VYVENIMAS

Tarp šių metų naujienų savo vietą išsikovojo ir knygynų lentynų „senbuvė” – pirmąkart prekyboje dar 2017 m. pabaigoje pasirodęs Beatos Tiškevič nacionalinis bestseleris „Vyvenimas”.

Labai gerai skaitytojų įvertintas, didelio susidomėjimo sulaukęs kūrinys – tai nepaprastai atviri, intymūs, įkvepiantys ir padrąsinantys memuarai. Dar neskaitėte? Pats laikas tai padaryti ir pasikrauti teigiamų emocijų!

TOP 5: Dainiaus Sinkevičiaus PRAVIENIŠKIŲ MAFIJA

Žiauriausi nerašyti įstatymai ir kūną bei dvasią luošinančios patirtys, kurių nelinkėtum patirti net didžiausiam priešui. Tai portalo „Delfi.lt“ specialiojo korespondento Dainiaus Sinkevičiaus publicistinė knyga apie ydingą Lietuvos kalėjimų sistemą, šiurpią kalinių kasdienybę ir necenzūruotus nuteistųjų liudijimus.

Sukrečiančiai atvira knyga „Pravieniškių mafija“ atskleis nematomą ir slepiamą Lietuvos kalėjimų realybę. Ar pasiruošę sužinoti tai, ko galbūt net nenorite žinoti?

TOP 6: Rutos Sepetys TARP PILKŲ DEBESŲ

„The New York Times“ bestseleris, išleistas daugiau nei 50 šalių, išverstas į daugiau nei 27 kalbas, visame pasaulyje parduota per milijono kopijų tiražu, Italijoje įtrauktas į mokykloms rekomenduotinų knygų sąrašą, įkvėpęs kino filmą ir pasakojantis apie kiekvienam lietuviui ypač skaudžius išgyvenimus… Ar dar reikia priežasčių, kodėl verta perskaityti šią lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rutos Sepetys romaną „Tarp pilkų debesų“?

Jei ilgitės ne tik įdomaus siužeto, bet ir sielą jaudinančių patirčių, ši knyga tikrai verta jūsų dėmesio!

Skaitote anglų kalba? Between Shades of Gray

TOP 7: Taros Westover APŠVIESTOJI

Tarp mėnesio geriausių pateko ir tarptautinis bestseleris „Apšviestoji“, kurią rekomenduoja net tokios garsenybės kaip Barackas Obama ir Billas Gatesas.

Kvapą gniaužiantis autobiografinis pasakojimas apie pabėgimą iš atsiskyrėliškos radikalios mormonų šeimos parašytas taip talentingai, kad neįmanoma atsitraukti iki pat paskutinio puslapio!

Skaitote anglų kalba? Educated

TOP 8: Yuvalio Noah Harario 21 PAMOKA XXI AMŽIUI

Šiuolaikiniame pasaulyje lengva tiek įsitraukti į rutiną, kad nejučiomis imame nebepastebėti tai, kas globaliame kontekste yra iš tiesų svarbu. Norite atitrūkti nuo pilkos kasdienybės ir geriau suvokti pasaulį, kuriame dabar gyvename? Norite sužinoti, kuria linkme eina žmonija? Tuomet nauja bestselerių „Sapiens“ ir „Homo Deus“ autoriaus knyga „21 pamoka XXI amžiui“ – idealus pasirinkimas.

Skaitote anglų kalba? 21 Lessons for the 21st Century

TOP 9: Yuvalio Noah Harario SAPIENS: GLAUSTA ŽMONIJOS ISTORIJA

Tarp sausio mėnesio populiariausiųjų pakliuvo net dvi istorijos mokslų daktaro Yuvalio Noah Harario knygos. Vos viena pozicija naujausiai autoriaus knygai nusileido knyga „Sapiens“, kurioje patraukliai, žaismingai ir labai įtraukiančiai atsakoma į svarbiausius istorijos ir šiuolaikinio pasaulio keliamus klausimus: kas mes ir iš kur mes kilome.

Skaitote anglų kalba? Sapiens: A Brief History of Humankind

Skaitote rusų kalba? Sapiens. Kratkaja istorija chelovechestva

TOP 10: Lucies Gutiérrez (NE)PAPRASTA ANGLŲ KALBA. ENGLISH IS NOT EASY

Kas pasakė, kad užsienio kalbos mokytis nuobodu? Atsiverskite talentingos Barselonos iliustratorės Liusės Gutjeres šmaikštų, subtiliai juokingą ir išradingai iliustruotą anglų kalbos vadovą ir gilinkite žinias linksmai kaip tai pasiryžo daryti šimtai knygos.lt pirkėjų šį sausio mėnesį!

Tai knyga, kuri pravers ne tik norintiems išmokti šio to naujo ar prisiminti nuo studijų laikų primirštus dalykus, bet ir tiesiog smagiai praleisti laiką, besižavint išradingais piešiniais, ryškiais personažais ir šmaikščiais dialogais.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!