Asmenybės

5 knygos, kurias rekomenduoja perskaityti „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas

Įspūdingos sėkmės sulaukusių žmonių gyvenimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nepasiekiamai tolimas, tačiau patenkinti smalsumą ir bent akies krašteliu žvilgtelėti į pasaulio lyderių kasdienybę norisi daugeliui. Šiandien kviečiame pasižvalgyti po milijardieriaus „Microsoft“ įkūrėjo ir filantropo Billo Gateso knygų biblioteką ir sužinoti, ką perskaityti rekomenduoja vienas turtingiausių pasaulio žmonių.

Įdomu, kad net ir būdamas ypač užimtas žmogus Billas Gatesas per metus perskaito apie 50 knygų, kurių geriausias jau ne vienerius metus aprašo savo tinklaraštyje „Gates Notes“. Nors rekomenduojamų knygų sąrašuose galima aptikti įvairiausių knygų, milijardierius pripažįsta, kad pirmenybę teikia biografijoms, istorinėms knygoms, memuarams ir kitoms knygoms, kurios ne tik leidžia patenkinti smalsumą ir sužinoti naujų dalykų, bet ir padeda geriau suprasti supantį pasaulį ir žmoniją.

Autobiografinis Taros Westover romanas APŠVIESTOJI

APŠVIESTOJI: pasaulinio populiarumo sulaukęs autobiografinis jaunos moters pasakojimas apie savo atsiskyrėlišką radikalių mormonų šeimą. Viena iš B. Obamos rekomenduojamų 2018 metų knygų!

Tai pasaulinio populiarumo sulaukęs autobiografinis pasakojimas apie moterį, kurios žinių troškimas buvo toks stiprus, jog ji išdrįso pasipriešinti tėvų valiai, ištrūkti iš atsiskyrėliškos mormonų bendruomenės ir išskirtinio užsispyrimo vedama ne tik užpildyti 17 metų išsilavinimo spragą, bet ir įgyti istorijos mokslų daktaro laipsnį Kembridžo universitete.

Billas Gatesas teigia, kad šis kūrinys apie šokiruojančią vaikystę radikalių mormonų šeimoje parašytas taip meistriškai, jog skaitant norėdavosi mintimis apžvelgti ir savo paties gyvenimą.

Beje, ši knyga yra ir viena iš Baracko Obamos rekomenduojamų perskaityti knygų.

Skaitote anglų kalba? EDUCATED by Tara Westover

Vieno įtakingiausių šiuolaikinių intelektualų ir bestselerių autoriaus Yuvalio Noah Harario knyga 21 PAMOKA XXI AMŽIUI

Šioje knygoje įžvalgiai analizuojami kasdieniai šiuolaikinės visuomenės ir žmonių iššūkiai, tokie kaip terorizmas, imigrantų krizė, netikrų naujienų srautas, sunkius laikus išgyvenanti demokratija ir vis ryškėjantis nacionalizmas. Perskaityti šią knygą yra daugiau nei prasmingas laiko praleidimo būdas. Tai galimybė pakilti aukščiau kasdienybės ir pamatyti šių dienų civilizaciją platesniame kontekste.

Knygos autorius prof. Yuvalis Noah Hararis Oksfordo universitete yra įgijęs istorijos mokslų daktaro ir profesoriaus laipsnius, šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria pasaulio istorijai ir dėsto Jeruzalėje, Hebrajų universitete. Pirmosios dvi autoriaus knygos visame pasaulyje parduotos daugiau nei 12 mln. egzempliorių tiražu.

Beje, Billas Gatesas pripažįsta, kad yra šio autoriaus gerbėjas ir su malonumu perskaitė ir ankstesnes dvi knygas – „Sapiens“ ir „Homo Deus“.

Skaitote anglų kalba? 21 LESSONS FOR THE 21st CENTURY by Yuval Noah Harari

Įspūdingai detali Walterio Isaacsono biografija LEONARDAS DA VINČIS


LEONARDAS DA VINČIS (2018): įspūdingai detali ir dar negirdėtų faktų atskleidžianti genialios asmenybės biografija, kurią parašė bestselerių STEVE JOBS ir EINSTEIN autorius

Billo Gateso nuomone, Leonardas da Vinčis
– viena įspūdingiausių visų laikų asmenybių, puikiai žinoma dėl tapybos darbų. Tačiau dažnai nepelnytai pamirštamas šio erudito indėlis į atradimus kitose srityse: nuo žmogaus anatomijos iki teatro, nuo inžinerijos iki gamtos mokslų.

Ši įspūdingos apimties biografija atskleis dar negirdėtų faktų apie išskirtinę asmenybę ir gerokai laikmetį pranokusias įžvalgas. Tapybos genijaus vardą pelnę kūriniai, užrašų detalės ir reikšmingiausios schemos – visa tai leis įdėmiai pažvelgti į genijaus kūrybinę virtuvę ir sužinoti tai, ko neperskaitysite jokiame meno ar istorijos vadovėlyje.

Skaitote anglų kalba? LEONARDO DA VINCI by Walter Isaacson

Hanso Roslingo pasaulinis bestseleris FAKTŲ GALIA. Factfulness

FAKTŲ GALIA. Factfulness: viena svarbiausių pastarųjų metų knygų, jau pakeitusi daugybės žmonių supratimą apie gyvenimą!

Tai knyga, kurią Billas Gatesas rekomendavo kitiems perskaityti vos jai pasirodžius knygynų lentynose, įvardindamas šį kūrinį kaip vieną geriausių iki šiol perskaitytų knygų.

Knygoje pateikiami faktai tokie įtaigūs, kad galite pasijusti sukrėsti. Skaitydami turėsite galimybę atrasti savo ir aplinkinių mąstymo klišes, kartu su autoriumi į dienos šviesą ištrauksite ir demaskuosite pasenusią informaciją tam, kad pakeistumėte klaidingus įsitikinimus ir naujai pažvelgtumėte į gyvenimą.

Dažnai žiniasklaidoje perskaityti faktai sukelia nerimą dėl ateities. Ši knyga veikia priešingai! Tai knyga, kuri suteiks protą raminantį supratimą, leisiantį susitelkti į tikrą gyvenimą.

Skaitote anglų kalba? FACTFULNESS by Hans Rosling

NIKE įkūrėjo Philo Knighto memuarai BATŲ VILKAS

BATŲ VILKAS: NIKE įkūrėjo memuarai. Tai knyga apie tikėjimą beprotiška idėja ir neįveikiamą sporto galią. Sužinokite, su kokiomis siaubingomis kliūtimis jam teko susidurti ir kaip per naktį tapo milijonieriumi

Atviri, su gera humoro doze ir be pasididžiavimo parašyti NIKE įkūrėjo memuarai atvirai atskleidžia vingiuotą kelią į sėkmingą verslą.

Billui Gatesui teko keliskart asmeniškai susitikti su Philu Knightu, kuris pasirodė itin malonus, tačiau kartu ir tylus, uždaro būdo žmogus. Šie memuarai – išskirtinė proga geriau pažinti vieną turtingiausių žmonių pasaulyje, pradėjusį siekti svajonės vos su 50 dolerių pradiniu kapitalu ir išauginusį verslą iki 30 milijardų vertės imperijos.

Skaitote anglų kalba? SHOE DOG by Phil Knight

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!