BALTO leidyklos naujienos
Bendros naujienos

BALTO leidyklos naujienos Vilniaus knygų mugėje: nuo sukrečiančios aktoriaus išpažinties iki pasaulinių bestselerių

Vilniaus knygų mugėje debiutuojanti BALTO leidykla pristatys daugiau nei dešimt įvairaus žanro naujienų: nuo populiarumo rekordus mušančio sveikos gyvensenos gido „Klauskite daktaro“ iki skausmingai atvirų asmeninių istorijų ir pasauliniais bestseleriais tapusių romanų bei trilerių.

Prieš metus Beatos Tiškevič „Vyvenimu“ itin sėkmingai pradėtą atvirų istorijų tradiciją šiemet tęsia žinomo aktoriaus Mariaus Repšio biografinis romanas „Heraklis Nr. 4“, išskirtinių knygų sąraše – rašytojos Linos Lauros Švedaitės unikalaus dizaino esė knyga „Laiškai hipokampui“, verstinių knygų lentynoje – kritikų ir skaitytojų išliaupsintas Chloe Benjamin romanas „Nemirtingieji“, pasauliniais bestseleriais tapę Nicholo Sparkso romanai, įtempto siužeto trileriai ir pagal tikras istorijas parašytos knygos.


Marius Repšys. „Heraklis Nr. 4“

Marius Repšys – Heraklis Nr. 4

Populiaraus teatro ir kino aktoriaus gyvenimas iš šalies gali būti tobulas: įsimintini vaidmenys, Auksinis scenos kryžius, Sidabrinė gervė, aplodismentai ir gerbėjų dėmesys, graži šeima… Tačiau Marius Repšys pasakoja kiek kitokią istoriją. Jo Heraklis – tarsi šių dienų pusdievis, kuriam nieko nėra neįmanomo. Trys valandos treniruočių salėje, penkios – mokantis groti, repeticijos septynias dienas per savaitę. Vos kelios valandos poilsio, nes miega tik silpni. O vieną dieną – psichiatrinės palata… Begalinis užsispyrimas siekiant tobulumo ne visuomet yra geležinė valia. O švytuoklė nuo pakilios būsenos iki visiškos nevilties – nebūtinai natūrali nuotaikų kaita. Tai gali būti ir požymis ligos, kurią ne taip lengva atpažinti. Ir kurios taip dažnai nepastebi net artimieji. Marius Repšys išmoko pažinti savo ligą ir mokosi su ja gyventi. Jo istorija nudažyta ne tik tamsiomis spalvomis – ji kupina ir smagių nuotykių, ir romantiškų akimirkų, ir kūrybos džiaugsmo.

„Heraklis Nr. 4“ yra grožinis kūrinys, tačiau toli gražu ne viskas jame išgalvota ir ne visi sutapimai yra atsitiktiniai. „Kodėl aš parašiau šią knygą? Todėl, kad tyla yra beprasmė. Todėl, kad toks esu ne vienas. Todėl, kad žinau, kaip jaučiasi žmonės, kuriems psichiatras ligos istorijoje įrašo diagnozę. Dvasios liga Lietuvoje – vis dar stigma. Taip ir liks, jei tylėsime. Stebėkite save ir kitus – egzistuoja laikas, kai vieni kitiems dar galime padėti“, – sako Marius Repšys.

Mariaus Repšio knygos „Heraklis Nr. 4“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje – šeštadienį, vasario 23 d., 18 val. 5.3 salėje.


Alvydas Unikauskas. „Klauskite daktaro“: ką turi žinoti kiekvienas žmogus, kad kuo ilgiau išliktų sveikas

A. Unikauskas – Klauskite daktaro

Bene garsiausio gydytojo Lietuvoje Alvydo Unikausko knyga „Klauskite daktaro“ vos pasirodžiusi įsiveržė į dešimtukų viršūnę, per porą mėnesių išgraibstyti du tiražai – 20 tūkstančių egzempliorių. Į Vilniaus knygų mugę iš spaustuvės atkeliaus jau knygos iš trečiojo tiražo.

Knygoje Alvydas Unikauskas kalba ne apie ligų gydymą, o apie jų prevenciją: „Ši knyga apie tai, kaip patys galime veikti savo sveikatą, gerinti ją ne vaistais, o tiesiog šiek tiek koreguodami elgesį. Pirmiausia – mitybą, kurios reikšmė sveikatai didžiausia. Požiūrį į stresą ar jo valdymą, judėjimą ir miegą. Pagrindinis vaistas esate jūs patys. Todėl jums teks nuspręsti: norite ką nors savo gyvenime keisti ar norite nieko nekeisti ir tikėtis stebuklo. Bet turite suprasti, kad stebuklų nebūna, nors burtininku tapti jūs galite!“

Unikali proga pamatyti daktarą Alvydą Unikauską ne televizoriaus ekrane – Vilniaus knygų mugėje šeštadienį, vasario 23 d., 15 val. 5.1 salėje.


Lina Laura Švedaitė. „Laiškai hipokampui“

Išskirtinių knygų gerbėjams patiks debiutuojančios rašytojos Linos Lauros Švedaitės unikalaus dizaino, originalių poligrafinių sprendimų esė ir dokumentinės prozos knyga „Laiškai hipokampui“. Tai jautrūs įvairaus žanro tekstai, vertingi kultūrinėmis nuorodomis ir įžvalgomis, pasakojantys apie svarbiausius gyvenimo įvykius, socialines, lokalias ir globalias šių dienų peripetijas.

„Išvertus iš graikų kalbos, žodis „hipokampas“ (ἱππόκαμπος) reiškia jūrų arkliuką. Tai – seniausia ir giliausiai nugrimzdusi į galvos smegenų vidų smegenų žievės dalis, dalyvaujanti konsoliduojant atmintį, šitaip pavadinta dėl panašumo į šiaip jau čia niekuo dėtą jūrų gyvūnėlį. Vienas rumunų chirurgas tikina, kad po mirties hipokampas išlieka aktyvus dar 72 valandas. Vadinasi, jei tik mokėtume, mirus žmogui, mes galėtume išpjauti hipokampą iš jo smegenų ir pagal skleidžiamų impulsų dažnį sužinoti slapčiausias jo paslaptis – lygiai kaip po lėktuvo katastrofos išklausoma juodoji dėžė“, – savo kūrinio leitmotyvą pristato rašytoja.

Ištraukos iš šios knygos jau yra laimėjusios Gendručio Morkūno esė konkursą (2016), Lazdynų Pelėdos literatūrinę premiją (2017), Kultūros tarybos stipendiją (2017) ir pavergusios ne vieno skaitytojo širdį.

Muzikinis knygos „Laiškai hipokampui“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje – sekmadienį, vasario 24 d., 14 val. 5.5 salėje.

BALTO leidyklos stende taip pat bus galima sutikti mūsų draugus – unikalaus maisto ir fotografijų albumo „52 kartai“ autorių fotografą Robertą Daskevičių ir knygos „Liekna visam gyvenimui“ autorę mitybos specialistę Vaidą Kurpienę – ir prašyti jų autografo.

Roberto Daskevičiaus albumo „52 kartai“pristatymas Vilniaus knygų mugėje – šeštadienį, vasario 23 d., 19 val. 1.2 salėje; susitikimas su Vaida Kurpiene – sekmadienį, vasario 24 d., 13 val. 5.3 salėje.


Chloe Benjamin „Nemirtingieji“ ir kitos verstinės knygos

Į Vilniaus knygų mugę iš spaustuvės bus atgabenti pirmieji amerikiečių rašytojos Chloe Benjamin knygos „Nemirtingieji“ egzemplioriai. Šis įvairialypis romanas, kuriuo bandoma nubrėžti ribą tarp lemties ir pasirinkimo, tarp tikrovės ir iliuzijos, tarp šio ir ano pasaulio, tapo The New York Times bestseleriu, paminėtas net aštuoniuose geriausių 2018 metų knygų sąrašuose, tarp jų – The Washington Post 50 įsidėmėtinų knygų sąraše, Entertainment Weekly ir LibraryReads geriausių metų knygų dešimtukuose.

Chloe Benjamin – Nemirtingieji

Meilės romanų karaliumi tituluojamas Nicholas Sparksas praėjusį rudenį išleido jau dvidešimtą romaną „Artima siela“, Vilniaus knygų mugėje pristatomas jo vertimas į lietuvių kalbą. „Jaudinanti istorija apie vyrą ir moterį, apie netinkamu laiku ištikusią meilę, kuri į dvikovą iškviečia protą ir širdį. Užvertusi paskutinį puslapį ilgai ieškojau sąžiningo atsakymo: o kaipgi būčiau pasielgusi aš? „Artima siela“ yra dar vienas įrodymas, kad Nicholas Sparksas pelnytai vadinamas romantikos genijumi. Kiekviena jo knyga – iš naujo prikeltas tikėjimas meile, net jei pabaiga nėra tokia laiminga kaip pasakose“, – taip šį romaną pristato „Info TV“ žurnalistė ir „Info dienos“ vedėja Rasa Tapinienė.

Knygynų lentynose – ir lietuviški meilės romanai: Anželikos Liauškaitės „Mano širdis plaka tarp žemės ir dangaus“ bei Rolando Parafinavičiaus „Fotografas“.

Tikrų istorijų skaitytojams BALTO siūlo Mary Sharratt romaną „Ekstazė“, kurį įkvėpė kompozitoriaus Gustavo Mahlerio žmonos Almos biografija, Jasmin Darznik romaną „Įkalintos paukštės giesmė“ apie maištingą Irano poetę Forugh Farrokhzad.

Aštraus siužeto gerbėjams taip pat bus iš ko rinktis: leidyklos naujienos – Amy Lloyd „Nekaltoji žmona“, Victorios Helen Stone „Aš, Džeinė“, Andrew Mayne’o „Biologas“, Tayloro Adamso „Be išeities“ ir Teresos Driscoll „Aš stebiu tave“.

Vienas sparčiausiai kylančių „YouTube“ platformos kūrėjų Joey Graceffa (išgarsėjo keldamas savo dienoraščius ir žaidimų patirtis, sukūrė nuotykių serialą, siurrealistinės tikrovės šou) – ir distopinio romano „Edeno vaikai“, kuris žaibiškai tapo The New York Times bestseleriu, autorius. Leidykla pristato jo tęsinį „Edeno išrinktieji“.

Tiems, kurie žvalgosi išskirtinių užrašinių, taip pat vertėtų užsukti į leidyklos stendą. Viena garsiausių Lietuvos mados kūrėjų Agnė Kuzmickaitė pristatė savo vardo minčių užrašinę. Dizainerė siekė sukurti tokią, kuri padėtų planuoti dienotvarkę, kurioje būtų galima užsirašyti idėjas ir svajones, o mintys, kuriomis dalijasi knygelės puslapiuose, suteiktų įkvėpimo darbų, rūpesčių ir skubos persmelktoje kasdienybėje. Prabangaus šilkinio popieriaus užrašinės viršelyje – Agnės Kuzmickaitės vizitine kortele tapusių drugelių siluetai, aukso spalva žėrinti juostelė prilaiko puslapius, vidiniams puslapiams buvo parinktas kokybiškas popierius, taip pat yra elegantiškas puslapių skirtukas ir patogus vokas papildomiems lapeliams susidėti.

Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė unikalią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“. Metus kurta užrašinė išsiskiria interaktyvumu: galima ne tik perskaityti vieną iš 52 motyvacinių tekstų, bet ir juos išklausyti nuskenavus modernius AR (papildytos realybės) garso kodus.

Vlados Musvydaitės knygos-užrašinės „Motyvacija judėti“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje – sekmadienį, vasario 24 d., 11 val. 1.2 salėje.