Baltų Lankų naujienos
Bendros naujienos

„Baltos lankos“ pristato net 10 naujų knygų: aktualios, turiningos, įtraukiančios ir auginančios istorijos

Ieškantiems, ką skaityti, besidomintiems, kas naujo pastaruoju metu pasirodė duris vėl atvėrusiuose šalies knygynuose, leidykla „Baltos lankos“ siūlo net 10 naujų knygų. Nuo prestižiniais prizais apdovanotų kūrinių iki įtraukiančių debiutų, tarptautinių bestselerių ar visame pasaulyje vaikų pamiltų istorijų.

Tarp naujienų gausu tikromis istorijomis paremtų knygų. Ką skaityti – atras ir tos bei tie, kuriuos intriguoja XVI a. raganų medžioklė Norvegijos šiaurėje, XX a. vidurio JAV slaptųjų tarnybų veikla ar unikali ir dabar itin aktualiai suskambusi, XX a. pradžioje pasaulį apskriejusi Šiltininkės Merės istorija.

Kviečiame susipažinti su naujienomis.


Išskirtinės istorijos

Heather Morris „Cilkos kelias

CILKOS KELIAS: bestselerio „Aušvico tatuiruotojas“ tęsinys

Paremta tikra Cilkos Klein nepaprasto likimo istorija.

1942-aisiais šešiolikmetė Cilka Klein ištremiama į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą. Netrukus ji paskiriama mirtininkių bloko viršininke ir priverčiama tapti karininko meiluže. Cilka suvokia: koncentracijos stovykloje galia, net ir primesta, lygi išlikimui. Tačiau už šią galią jai tenka brangiai mokėti.

Išvadavus stovyklą, Cilka įkalinama atšiauriausioje pasaulio vietoje – Vorkutos gulage Sibire. Ten ji praleis dešimt metų ir sutiks Aleksandrą, tomis žvėriškai sunkaus gyvenimo sąlygomis Cilkos širdyje pabudinusį meilę.


Kiran Millwood Hargrave „Malonės

MALONĖS: tikrų įvykių – Vardės salos audros ir 1621 metų raganų teismų – įkvėpta istorija apie narsias moteris

Tikrų įvykių – Vardės salos audros ir 1621 metų raganų teismų – įkvėpta istorija apie narsias moteris, pavojingą meilę, galingą blogį, pragaištingus prietarus ir karštligišką apsėdimą.

1617 metų Kūčių dieną Vardės saloje Norvegijoje dvidešimtmetė Marena Magnusdoter stebi tarsi iš niekur kilusią ūmią audrą. Lyg užkerėta, audra akimirksniu pasiglemžia visus keturiasdešimt salos vyrų. Likusioms vienoms Vardės salos moterims nelieka kito pasirinkimo – tik visas negandas ir iššūkius atremti pačioms.


Mary Beth Keane „Šiltinė

ŠILTINĖ: tikra XX a. pradžioje Niujorke gyvenusios Mary Mallon, geriau žinomos Šiltininkės Merės vardu, istorija paremtas romanas

Paremta tikra XX a. pradžioje Niujorke gyvenusios Mary Mallon, geriau žinomos Šiltininkės Merės vardu, istorija.

Merė Melon atvyksta į Niujorką, kur tampa visų gerbiama virėja. Tačiau ji nė neįtaria, kad paskui ją driekiasi vidurių šiltinės nešamos mirties šleifas…

Susekta ir įkalinta užkrečiamųjų ligų pacientams skirtoje saloje, Merė negali susitaikyti su nelaisve, slegiančia vienatve ir viešu pažeminimu. Tik ne tada, kai dėl visko teko taip sunkiai kovoti.


Lara Prescott „Mūsų čia nebuvo

MŪSŲ ČIA NEBUVO: dvi šnipės, uždraustas Boriso Pasternako šedevras „Daktaras Živaga“ ir galimybė pakeisti istoriją

1956-ieji. Borisas Pasternakas užbaigia romaną „Daktaras Živaga“. Knygą Sovietų Sąjungoje bus uždrausta išleisti, likusiam pasauliui ji taps sensacija, ir netrukus autoriui pelnys Nobelio literatūros premiją.

CŽA, suvokdama „Daktaro Živagos“ vertę, Šaltojo karo lenktynėse nusprendžia romaną slapta nugabenti už geležinės uždangos ir jo nešamą žinią paskleisti SSRS piliečiams. Šios ypatingos misijos imasi dvi CŽA šnipės: patyrusi ir rafinuota Salė ir talentinga naujokė Irina.


Apie gamtą ir žmogų

Patrik Svensson „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija

APIE UNGURIUS IR ŽMONES: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija. Perkamiausia negrožinė 2019 m. knyga Švedijoje

Patrikas Svenssonas dar būdamas vaikas iš tėvo išmoko žvejoti ungurius. Jie valandų valandas tylėdami leisdavo dienas laukdami užkimbant šios sunkiai sugaunamos, neįspėjamos ir mįslingos žuvies. Mėgindamas užčiuopti ungurio paslaptį, autorius grįžta į savo vaikystės namus ir, rašydamas apie sūnaus ir tėvo ryšį ir jų bendrystę žuvaujant ungurius, paliečia universalius, bendražmogiškus klausimus: kas aš esu? Iš kur esu? Kur link keliauju?

Ši knyga įvertinta svarbiausiu Švedijos literatūros prizu – Augusto premija bei tapo perkamiausiu 2019 m. negrožiniu kūriniu Švedijoje.


Du nauji detektyvai – prikaustančių istorijų gerbėjams

Mads Peder Nordbo „Ledynų alsavimas

LEDYNŲ ALSAVIMAS: šiurpus pasakojimas, nuspalvintas neapsakomo Grenlandijos grožio, kultūros ir istorijos

Netoli Grenlandijos sostinės Nūko randama istorinio senojo skandinavo mumija. Tačiau ekspertų komanda, nuvykusi į įvykio vietą, randa tik mumiją pernakt saugojusio policininko lavoną.

Įvykio aprašyti atvykęs žurnalistas Metju Keivas įsitraukia į bylos tyrimą, tačiau netrukus pajunta, kad negali pasitikėti net pačiais artimiausiais žmonėmis. Metju pamažu supranta, kiek daug visko slypi šioje istorijoje… ir kaip brangiai teks sumokėti, kad sužinotų tiesą.


Katrine Engberg „Kruvinasis Mėnulis

KRUVINASIS MĖNULIS: melo, išdavysčių, pavydo ir keršto kupinas detektyvinis tyrimas

Policijos tyrėjai Jepė Kiorneris ir Anetė Verner imasi tirti mados karaliumi tituluojamo dizainerio Alfo Bartoldžio nužudymo bylą. Jepė ką tik grįžo iš ilgų atostogų Australijoje, tačiau atostogų nuotaika veikiai subliūkšta: jį pasiekia žinia, kad mados vakarėlyje Bartoldis paskutinįsyk buvo pastebėtas su geriausiu Jepės draugu Johanesu. O Johanesas dingo kaip į vandenį…

Tyrėjams karštligiškai narpliojant melo, išdavysčių, pavydo ir keršto vijas, Jepei galvoje sukasi vienintelis klausimas: Johanesas dingo todėl, kad žudė, ar dėl to, kad jam pačiam gresia mirtis?


Trys naujienos mažųjų džiaugsmui

Debi Gliori „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti

KAIP IŠMOKYTI DRAKONUS ŽEMĘ TAUSOTI: dar viena nuostabi bestselerio „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ autorės knygelė

Ši knyga – nuostabus pasakojimas vaikams itin svarbia mums visiems tema. Paprastais žodžiais ir ryškiomis iliustracijomis autorė padeda suprasti, kokią įtaką daro besaikis vartojimas, ir kviečia atsakingai rūpintis savo aplinka bei vienas kitu.

Jau ankstesnėse autorės knygose „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ bei „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ pamėgtas lapiukas kartu su draugais moko šėlstančius ir be saiko Žemės resursus eikvojančius drakonus pradėti gerbti, mylėti mūsų planetą, ją tausoti ir visada apgalvoti savus norus.


Živilė Adomaitytė, Juozas Čiuplys „Pasidaryk ir žaisk: 3D automobiliai


Pasidaryk ir žaisk: 3D automobiliai. Spalvink, iškirpk, suklijuok ir kurk įvairiausius žaidimus!

Spalvink, iškirpk, suklijuok ir kurk įvairiausius žaidimus su 3D automobiliukais! Gal tai bus lenktynės trasoje, gal automobilių paroda, o gal gelbėjimo tarnybų žygdarbiai?

Spalvinimas ir karpymas lavina smulkiąją motoriką, o ši itin svarbi sklandžiai kalbai, rašymui ir net skaitymui. Gamindamas automobilių modeliukus vaikas išmoks susitelkti, lavins koordinaciją ir rankos tikslumą. Be to, spalvinimas, kaip ir piešimas, ugdo kantrybę, mažina emocinį nuovargį ir padeda atsipalaiduoti, nusiraminti.


Kes Gray, Jim Field „Ei, varle!

Ei, varle!

Šmaikšti ir netikėtai rimuota istorija apie žalią varlę, kuri sužino, kad visi gyvūnai turi tik jiems skirtas vietas sėdėti. Bet varlė visai nenori tupėti ten, kur jai liepiama. Laikas susirasti kitą, patogesnę, vietą!

Kes Gray – vaikiškų knygelių autorius, dievinantis ledus ir animacinius herojus, margiausių žaislinių figūrėlių kolekcionierius. Jim Field – vienas populiariausių Didžiosios Britanijos iliustratorių, „Roald Dahl Funny Prize“ laureatas. „Ei, varle!“ – pirmoji jų bendros knygų apie katę ir varlę serijos dalis, puikiai tinkanti nuo 3 metų. Smagus rimavimo žaidimas neabejotinai taps kiekvienos dienos dalimi.