Vaikiškos knygos
Knygų naujienos

5 ypatingos knygos vaikams: įkvepiančios istorijos ir pozityvumo užtaisas!

Istorijos… ar jų gali būti per daug? Net mes, suaugę, nuolat ieškome nuotykių ir patirčių, kurios mus įkvėptų, perkeltų iš dabarties į ateitį, praeitį, o gal ir apskritai naujus, nematytus pasaulius. O ką jau kalbėti apie vaikus, kurie tuo gyvena kasdien. Jie ne tik patys kuria savo asmenines pasakas, bet ir nuolat išsiilgsta vis naujesnių, dar negirdėtų. Rodos, vos tik baigėte skaityti naujai įsigytą knygelę… „O kas toliau?“ – klausia jie. O toliau – leidykla „Alma littera“ jauniesiems skaitymo smalsuoliams atrinko penkias naujausias įdomių istorijų, įkvepiančių nuotykių ir neregėtų iliustracijų kupinas knygas. Mažieji galės nuvyktį į Tandadriką, ne tik paskaityti, bet ir viską pamatyti savo akimis. Dar ir dar kartą grįžti į Eglės žalčių karalienės istoriją, tik šį kartą pamatyti ją visai kitaip, tarsi, apvilktą nauja išeigine suknele. O gal visa šeima norės pasinerti į negirdėtą istoriją apie tai, kas nutiko mamai, kai ji įsigijo naują siurblį, ar sužinoti, kaip nugalėti kasdienes bėdeles, kurios kartais atrodo nelyg kokie baisūs monstrai. Viena aišku – monstrai gyvena kažkur tarp mūsų. Tik kokie jie? Ką mėgsta veikti, valgyti ir kaip rengiasi? Atsakymus į visus šiuos klausimus padės surasti ne kas kitas kaip Kakė Makė naujoje knygoje „Monstropedija su Kake Make“. Vaikams ne laikas nuobodžiauti! Vaikams laikas atrasti, išgirsti ir pamatyti.


Vytautė Žilinskaitė „Kelionė į Tandadriką

Kelionė į Tandadriką (2020)

Atnaujintas ir nuostabiomis dailininko Gintaro Jociaus iliustracijomis praturtintas, daugiaprasmio ir filosofiško Lietuvos vaikų ir suaugusiųjų literatūros klasikės, Vytautės Žilinskaitės, kūrinio leidimas. Išradinga ir įstabi, puikia kalba parašyta knyga sužavės puikiais ir unikaliais pagrindinių herojų charakteriais, išmokys gerumo, atjautos ir įspės apie puikybės keliamus pavojus. Nepaprastai aktualus, gyvas ir dinamiškas literatūros kūrinys.

Išmonės ir nuotykių nestokojanti Vytautės Žilinskaitės apysakapasaka nukelia į šaltą Naujųjų metų naktį. Vieniši, nuskriausti ir likimo valiai palikti žaislai gūdžiame miške atranda kosminį laivą, iš nesvetingos Žemės skraidinantį į žaislų planetą Tandadriką. Žaisliniai bičiuliai surizikuoja leistis į kelionę, tačiau nė vienas nenutuokia, kad čia jiems teks patirti ne vieną išbandymą, lemsiantį tolesnę draugystę.


Salomėja Nėris „Eglė žalčių karalienė

Eglė žalčių karalienė (2020)

Viena unikaliausių lietuvių liaudies pasakų, apdovanota tobulu talentingosios lietuvių poetės Salomėjos Nėries eilių skambesniu ir praturtinta ypatingomis, klasiką ir modernumą subtiliai suderinančios, dailininkės Redos Tomingas iliustracijomis. Šiemet sukanka lygiai 80 m. nuo pirmojo šios knygos leidimo. Reikšmingas lietuvių literatūros kūrinys vaikams, atspindintis gilias ir senas mūsų tautos kolektyvinės pasąmonės struktūras, mokantis suvokti vertybiškumą, teisingai pasverti duoto pažado svorį ir priimti „kitoniškumą“, t.y. išmokti būti santarvėje ir draugystėje su „kitokiu“.

Skirta 5-10 m. vaikams, įtraukta į rekomenduojamų knygų sąrašą

Eglė žalčių karalienė“ – vienas unikaliausių lietuvių tautos pasakojimų, atspindintis mūsų tautos labai gilias ir senas kolektyvinės pasąmonės struktūras. Eiliuotas šios pasakos variantas – Salomėjos Nėries poema „Eglė žalčių karalienė“ – vaikų literatūros ekspertų sudarytame Reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams šimtuke užėmė garbingiausią pirmą vietą. Tobulą šios eiliuotos pasakos skambesį pripažino literatūros specialistai ir mėgėjai. Džiugu, kad šis kūrinys gavo modernius spalvotus drabužius – Redos Tomingas iliustracijas. Dailininkė puikiai perteikė šio nemirtingo kūrinio dvasią, tai labai džiugina!“ – Inga Mitunevičiūtė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė


Salah Naoura „Siurbt-šliurpt 23. Dulkių siurblys puola

Siurbt-šliurpt 23: dulkių siurblys puola

Kas gi pasidarė mamai?

Linksmas ir intriguojantis, apdovanoto vokiečių rašytojo ir vertėjo meistriškai sukurtas detektyvinis nuotykis, prilygstantis geriausiems klasikiniams vaikų literatūros kūriniams. Leiskitės į kelionę aplink pasaulį kartu su itin gyvais ir dinamiškais knygos herojais ir atskleiskite neįtikėtiną paslaptį! Itin pagauli, įdomi, vertybinių sampratų ir darnaus bendravimo su tėvais, mokytojais, broliais ir seserimis mokanti knyga.

Rekomenduojame skaityti 8-12 m. amžiaus vaikams, pradinukams

Viską, kas pasitaiko kelyje, nuo dulkelės iki sodo pavėsinės. Kas gi jai pasidarė? Ir kas tie baltieji ponai, iš savo baltų lagaminėlių traukiantys ne tik valymo reikmenis, bet ir lašiukus auksiniuose buteliukuose?

Vaikai drauge pasiryžta atskleisti abejotinos firmos „Švaruolis“ paslaptį ir patenka į didžiulės dykumos imperijos spąstus.


Niels van Hove „Aš galiu! Kaip pasitikėti savimi ir įveikti kasdienes problemas

Aš galiu! Kaip pasitikėti savimi ir įveikti kasdienes problemas

Iš pirmo žvilgsnio dažnam gali atrodyti, kad mažos asmenybės gyvenimas yra lengvas ir nerūpestingas, tačiau iš tikrųjų, pasirodo, mažieji mūsų pasaulio herojai susiduria su begale juos kankinančių gyvenimo sunkumų ir problemų. Paprasta ir vaikams nesunkiai perprantama kalba parašyta, akredituoto psichologinio tvirtumo mokytojo knyga, paremta realia, asmenine jo 7 ir 9 m. dukrų gyvenimo patirtimi. Leidinys, kuris išmokys mažuosius pasitikti nesėkmes be baimės, pasitelkti į pagalbą savo minčių galią medituojant ir netgi – lengvai įveikti visiems žinomus baubus, tokius, kaip, pavyzdžiui, viešas kalbėjimas ir auditorijos baimė! Knyga, kuri ne tik padės mažiesiems skaitytojams, bet ir paslapčiomis, patyliukais sužavės jų tėvelių „vidinius vaikus“.

Keitė – sportiška ir linksma mergaitė. Jai gerai sekasi mokykloje, turi daug draugų. Bet kaip ir kiekviena mergaitė, Keitė namuose ar mokykloje susiduria su įvairiomis nemaloniomis situacijomis. Kartais įvykiai klostosi ne taip, kaip norėtųsi…

Knygelė skirta visiems 4–8 metų vaikams ir jų tėveliams.


Lina Žutautė „Monstropedija su Kake Make

Monstropedija su Kake Make

Ar pamenate Kakės Makės gimtadienio svajonę? Kai ji labai labai norėjo, kad į gimtadienį ateitų MONSTRAI? Ką gi – svajonės VISADA pildosi. Monstrai ATVYKO!

Šioje Monstropedijoje Kakė Makė ieško atsakymų į klausimus apie paslaptingą monstrų pasaulį.

5–9 m. vaikams

Ar monstrai iš tiesų egzistuoja, ar jie tėra išgalvoti? Kaip jie gimsta? Ką valgo ir kur gyvena? Kokią šukuoseną mėgsta ir… KAS JIE TOKIE apskritai YRA?

Viena aišku – monstrai gyvena kažkur tarp mūsų. Gal net mumyse.

Kakė Makė kviečia atsiversti Monstropediją ir viską po truputėlį išsiaiškinti…