Įdomybės

6 trileriai, kurie naktį jums neleis užmigti

Yra knygų, kurių siužetas taip stipriai prikausto dėmesį, kad net ir prabėgus kelioms skaitymo valandoms nesinori jų padėti į šalį. O jei kalbame apie detektyvus, kurie tiesiog priverčia versti puslapį po puslapio, karštligiškai bandant išsiaiškinti, kas bus toliau ir drebėti skaitant apie šiurpius nusikaltimus… Šias knygas geriau atsiverskite savaitgalį, nes nemigo naktis garantuota!

S.K. Tremayne „Ledo dvynės“

Ledo dvynės

Sužinok daugiau

Šią šiurpią knygą vertėtų skaityti savaitgalį, nes tikrai negalėsite jos paleisti iš rankų ir kitą rytą atsikelti gali būti iš tikrųjų nelengva. Šiurpus, mistiškas ir įtampos kupinas trileris pasakoja apie tragedijos ištiktą šeimą – Sara ir Angusas netenka vienos iš savo identiškų dvynių, Lydios. Likusioji gyva Kristie po sesers mirties ima keistai elgtis – tarsi perima sesers charakterį ir tvirtina esanti Lydia. Tragedijos dieną gaubia paslaptys, o į Saros ir Anguso santuoką braunasi susvetimėjimas ir įtampa. Kas iš tiesų nutiko „ledo dvynėmis“ pramintoms mergaitėms?

Håkan Nesser „Sąmonės akis“

Sąmonės akis

Sužinok daugiau
Vyriausiasis inspektorius Van Vėterenas šventai įsitikinęs, kad dar niekada neturėjo tokios aiškios bylos: vieną dieną Janekas Miteris siaubingai prisigėrė ir nuskandino vonioje žmoną, su kuria buvo susituokęs prieš tris mėnesius. Neradus jokių nekaltumo įrodymų atmintį praradęs mokytojas apkaltinamas sutuoktinės nužudymu apsvaigus ir įkalinamas psichiatrijos klinikoje.

Viską išmanančiam inspektoriui dėl šiurpaus įvykio abejonių kyla tada, kai nuteistasis pats nužudomas. Pasiraitojęs rankoves Van Vėterenas imasi abiejų bylų iš naujo. Tik prieš pat mirtį vienutėje brūkštelėto paslaptingo laiškelio turinys padės inspektoriui atskleisti tikrąjį žudiką ir sukrečiančias šio šiurpaus nusikaltimo priežastis.

Stiprioji šio romano pusė – puikiai išplėtoti, dinamiški personažai ir sužavintis rašymo stilius.

Paula Hawkins „Mergina traukiny“

Mergina traukiny

Sužinok daugiau

Jau netrukus kino ekranuose išvysime pagal šią knygą sukurtą kino juostą ir galėsime nuspręsti, ar knyga geresnė nei filmas. O knyga tikrai gera.

Reičelė kasdien važiuoja priemiestiniu traukiniu tuo pačiu maršrutu: iš namų į Londoną ir atgal. Pakeliui ji pravažiuoja prie pat geležinkelio įsikūrusį namų kvartalą. Traukinys beveik kaskart sustoja prie raudono semaforo signalo, tad ji kone kasdien mato vieno iš tų namų gyventojus – porą, pusryčiaujančią ar geriančią kavą verandoje. Mato taip dažnai, kad jaučiasi beveik juos pažįstanti, sugalvojo jiems net vardus: Džesė ir Džeisonas. Jų gyvenimas, kokį jį mato Reičelė, tiesiog tobulas. Panašus į buvusį pačios Reičelės gyvenimą.

Tolimesni knygos įvykiai primena miglotą sapną, kuomet sunku suvokti, kas tikra, o kas ne. Šis detektyvas privers suabejoti ne artimiausiais žmonėmis, esančiais šalia, bet ir pačiais savimi.

Jo Nesbø „Pentagrama“

Pentagrama

Sužinok daugiau

Dėmesį prikaustantis skandinaviškas detektyvas „Pentagrama“ neleis atsitraukti nė akimirkai. Pagrindinė knygos siužeto linija sukasi apie šaltakraujį serijinį žudiką, nupjaunantį aukoms pirštus ir paliekantį savo parašą – pentagramą. Greta žiaurių įvykių Oslo gatvėse, detektyvas Haris Hūlė turi susigrumti ir su savo demonais: priklausomybe, korupcija Oslo policijoje, griūvančiais santykiais su antrąja puse… Jo Nesbø stebina sugebėjimu literatūriškai reikšti mintis ir sukurti tokią įtampą, nuo kurios pašiurpsta oda.

Angela Marsons „Nebylus riksmas“

Nebylus riksmas

Sužinok daugiau
Vėlų vakarą randama vonioje nuskandinta mokyklos direktorė. Tai tik pirmoji iš aukų, kurių šaltakraujiški nužudymai sukrečia Juodąjį Kraštą. Bet kai buvusių vaikų globos namų valdose atkasami kelių žmonių palaikai, į dienos šviesą ima kilti ir gąsdinančios paslaptys. Detektyvė inspektorė Kima Stoun veikiai susivokia medžiojanti tikrų tikriausią iškrypėlį.

Sunku patikėti, kad „Nebylus riksmas“ yra debiutinis romanas, nes skaitant galima pamanyti, kad Angela Marsons bestselerius rašo jau metų metus. Greitas įvykių tempas, į nugarą kvėpuojanti baimė, stipri knygos herojė ir tamsios paslaptys šią knygą paverčia traukiančia kaip magnetas.

Lars Kepler „Persekiotojas“

Persekiotojas

Sužinok daugiau
Skandinaviško trilerio fanai puikiai žino Larso Keplerio vardą ir jo (tiksliau po šiuo slapyvardžiu besislepiančių rašytojų) talentą sukurti išskirtinai žiaurius, šiurpius ir neįtikėtinai intriguojančius detektyvus. „Persekiotojas“ – ne išimtis. Ši knyga gali sužavėti tuos, kurie detektyvams nejaučia labai didelės simpatijos, o kvapą užgniaužianti pabaiga nustebina kiekvieną, kuris manė, kad puikiai žino kaip šis romanas pasibaigs.

Skaitant šias knygas jus gali išpilti šaltas prakaitas, o tamsa pasidaryti kiek nejauki. Jei esate stiprių nervų skaitytojai – adrenalino ir intrigų kupinas vakaras laukia jūsų!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!