
5 knygos, kurios padės atrasti ramybę
Tarptautinės taikos dienos proga verta pakalbėti apie taiką ne tik pasaulio kontekste, bet plačiąja prasme. Apie taiką su pačiu savimi ir ramybę, kuri užlieja, kai jaučiame, kad gyvename taip, kaip norime gyventi.
Greičiausiai kiekvieno gyvenime pasitaiko dienų, kai mintys šuoliuoja greičiau už prerijų žirgus, o emocijos kelia audras. Ramus vakaras, praleistas skaitant knygą, gali būti tikras išsigelbėjimas po streso kupinos dienos, kada atrodo, kad viskas krenta iš rankų, o tu nebeįtinki net ir pats sau. O jei šalia dar garuoja puodelis melisų arbatos… Atsipalaidavimas garantuotas! Šį kartą rekomenduoju knygas, kurios puikiai tiks prie to sušildančio puodelio arbatos ir padės atrasti sielos ramybę.
Lorna Byrne „Meilė kilusi iš dangaus“
Pats svarbiausias taikos ir ramybės komponentas, be abejo, yra meilė. Iš tiesų mylinti širdis gražiausius jausmus puoselėja ne tik mylimam žmogui, bet ir visam supančiam pasauliui! Ir atvirkščiai – išgyvenant meilės stygių gyvenimas atrodo niūresnis ir sunkesnis, o aplinka priešiška.
Vos gimusius kūdikius paprastai pasitinka dosniai meilę dalijantys tėvai ir artimieji, tačiau kur meilė dingsta mums suaugus? Knygos „Meilė kilusi iš dangaus“ autorė Lorna Byrne teigia, kad 90 procentų suaugusiųjų per krūtinę yra apjuosti įsivaizduojamu skaidriu geležiniu lanku, neleidžiančiu sklisti meilei. Vis dėlto, meilės neįmanoma nei sunaikinti, nei sumažinti, ir L. Byrne šioje knygoje atskleidžia, kaip išlaisvinti mumyse esančius tyrus jausmus, kad galėtume labiau mylėti save ir kitus.
„Japoniškas tvarkymosi menas praktiškai“
Nors vidinė savijauta yra dvasinio pasaulio išdava, dažnai pamirštame, kad esame visuma, neatsiejama ir nuo materialinės gerovės. Įsiklausykite į save ir galbūt pastebėsite, kas slypi po kasdienės rutinos paviršiumi ir ką apie jus sako jūsų namai. Galbūt besaikis daiktų kaupimas iš tiesų simbolizuoja jūsų nesaugumo jausmą, o gal negebėjimą atsisveikinti su praeityje buvusiais svarbiais, tačiau esamuoju metu tik apkraunančiais dalykais?
Netvarkingi namai, užpildyti nereikalingais daiktais, dažnai atspindi ir mano pačios vidinę būseną, o namų sutvarkymas neretai padeda sudėlioti ir mintis. O jeigu būtų įmanoma sutvarkyti namus vieną kartą ir visiems laikams, ir kiekvieną vakarą sugrįžus namo pajusti pakylėjimą, nes namai atrodo erdvesni?
Ši knyga tokią nedrąsią svajonę gali paversti tikrove. Gausiai iliustruotas vadovas jus įkvėps atsikratyti to, kas nereikalinga, o tai, kas teikia džiugesį sudėlioti kūrybiškai ir efektyviai. Susitvarkykite namus, susidėliokite mintis ir pajuskite su niekuo nepalyginamą palengvėjimą!
Nick Ortner „Emocinės laisvės technika“
Šią knygą minėjau jau ne kartą, ir norėčiau ją paminėti vėl, ir vėl, ir vėl. Nesutardami su savimi aplink save taip pat matome konfliktus, esame irzlūs ir nusiminę. Emocinės laisvės technika padeda išlaisvinti susikaupusias emocijas, neleidžiančias mums patirti ramybės ir priimti savęs, padeda pasiekti tuos rezultatus, kurių anksčiau pasiekti nepavykdavo. Šis įrankis, skirtas darbui su savimi, nereikalauja pernelyg daug pastangų – tereikia skirti šiek tiek laiko sau ir stuksenti knygoje aprašomus taškus. Lengviausias būdas patikrinti, ar tai tikrai veikia – pabandyti!
Dalai Lama „Apie proto, dvasios ir minčių galią“
Taikos ir ramybės šauklys Dalai Lama savo išmintimi dalinasi knygose, o knygoje „Apie proto, dvasios ir minčių galią“ galime rasti štai tokią mintį:
Turime dėti pastangas ugdytis teigiamus bruožus, o svarbiausia – nuolat palaikyti savyje meilės ir atjautos jausmus. Žmogaus minčių ir emocijų prigimtis tokia: kuo labiau į jas įsijaučiame, tuo tvirčiau jos apsigyvena mumyse. Dėl to sąmoningai puoselėdami meilę ir atjautą sustiprinsime jų galią.
Ši knyga – tai įkvėpimo šaltinis nerimstančiai sielai, suteikiantis viltį pamatyti ir patirti mus supantį grožį.
Hale Dowoskin „Sedonos metodas“
„Sedonos metodas“ – tai yra labai įžvalgiai sukurtas būdas, leidžiantis pasiekti greitų ir ilgai išliekančių perversmų ir laimėjimų asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Ši technika ne mažiau veiksminga nei anksčiau paminėtas tapingo metodas. Susitaikykite su savimi, savo nepriimtomis asmenybės pusėmis, paleiskite slegiančias ir judėti į priekį neleidžiančias emocijas, ir skleiskite ramybę aplinkiniams!
Pasaulis – tai mūsų pačių minčių ir emocijų atspindys. Atraskite vidinę ramybę, taiką ir pasitenkinimą, ir jūsų aplinka taip pat pradės keistis. O netrukus pasikeis ir visas pasaulis!