5 geriausios moksliniais tyrimais paremtos knygos asmeniniam tobulėjimui
Patarimai ir vadovai

5 geriausios moksliniais tyrimais paremtos knygos asmeniniam tobulėjimui

Ieškant geros knygos asmeniniam tobulėjimui, tikriausiai tenka perskaityti ne vieną tokią, kurioje pateikta informacija atrodo abejotina, nekonkreti ir nepagrįsta. Šį kartą noriu rekomenduoti tobulėjimui skirtas knygas, kuriose rasite mokslo, filosofijos ir praktinių patarimų sintezę.

Charles Duhigg „Įpročio galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai Įpročio galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeistipakeisti“

Dar XIX a. psichologas Williamas Jamesas pastebėjo, kad mūsų gyvenimas yra įpročių visuma. Iš tiesų per gyvenimą mes išsiugdome gausybę įpročių, kurie kartais mums labai padeda, o kartais kaip tik kenkia. Charlesas Duhiggas knygoje „Įpročio galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeisti“ ne tik labai paprastai ir įtaigiai paaiškina kaip ir kodėl susiformuoja įpročiai, tačiau ir kaip juos pakeisti. Ji tinka tiek norintiems mesti rūkyti, tiek norintiems padidinti našumą darbe, tiek ir tiems, kurie nori nepakliūti į prekybininkų paspęstus spąstus.

10 % laimingesnisDan Harris „10% laimingesnis“

Knygos autorius ir žinių pranešėjas Danas Harris 2004 metais skaitė žinias laidoje „Labas rytas, Amerika“, tai buvo daręs jau ne vieną kartą. Tačiau tą rytą jį tiesioginio eterio metu ištiko panikos priepuolis. Kaip teigia pats autorius, šis įvykis apvertė jo gyvenimą aukštyn kojom ir tapo paskata parašyti knygą. Knyga „10 % laimingesnis“ kviečia į kelionę po negirdėtus neuromokslo atradimus, vidinius media tinklo užkaborius ir Amerikos dvasinio pasaulio kraštutinumus. Perskaitę ją, gausite žinių rinkinį, galintį išties pakeisti jūsų gyvenimą ir sužinosite, kur susilieja mokslas ir dvasingumas.

Kelly McGonigal „Valios galia“Valios galia

Šią praktiniais patarimais, įdomiomis istorijomis ir mokslinių tyrimų rezultatais pripildytą knygą parašė humanitarinių mokslų daktarė, Stanfordo universiteto psichologijos dėstytoja ir Medicinos mokyklos Sveikatos gerinimo programos lektorė. Jei jaučiate, kad valios trūkumas yra jus kamuojanti problema ir jus domina asmenybės tobulinimas – nedvejodami perskaitykite šią knygą. Taikydami kiekvieno skyriaus pabaigoje pateiktus praktinius patarimus pripildysite savo valios rezervą ir patobulėsite kaip asmenybė.

Proto valdymas arba Šimpanzės paradoksasSteven D. Peterson „Proto valdymas arba Šimpanzės paradoksas“

Kuomet mintys mūsų galvoje šokinėja kaip pašėlusi šimpanzė nuo vienos šakos ant kitos, susitvarkyti su savimi gali būti iš tiesų nelengva. Jei pastebite, kad patys neretai sužlugdote savo laimę ir sėkmę, elgiatės impulsyviai ir vėliau pasigailite savo sprendimų, kovojate su nepageidaujamomis mintimis ir jausmais, tuomet ši knyga yra skirta jums. Knygoje aprašomi pratimai ir patarimai padės išsiugdyti emocinius įgūdžius ir praktinius įpročius, kurių dėka tapsite tokia asmenybe, kokia jau seniai siekėte būti.

Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter „Daugiau nei žodžiai“Daugiau nei žodžiai

Iš vidutinioko tapkite pažiba. Kaip? Viską, ko reikia, sužinosite knygoje „Daugiau nei žodžiai“. Net jei jūsų kolegos, partneriai, klientai ar viršininkas jums kažko nepasako, išmokę skaityti jų kūno kalbą sužinosite žymiai daugiau nei galite pagalvoti. Knygoje pateiktos iliustracijos išsamiai papildys autoriaus išsakytas mintis, o pritaikę knygos informaciją savo gyvenime ne tik geriau suprasite, bet ir pagerinsite savo įvaizdį ir užimamą padėtį.

Šios knygos asmeniniam tobulėjimui neturėtų dulkėti ant lentynos – jos skirtos tam, kad visas įgautas žinias pritaikytumėte praktikoje. O tuomet progresas garantuotas!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!