Apžvalgos

Vasara su knygomis: ką skaityti keliaujant, poilsiaujant pliaže ir ne tik

„Dabar taip neturiu laiko, bet jau per atostogas tai tikrai skaitysiu…“ Pažįstama? Išnaudokite laisvas minutes džiugiems literatūriniams atradimams! Pliaže, sodyboje, gėlių pievoje ar prie gaivaus upelio – rekomenduojamų skaitinių vasarai sąrašą parengė leidykla „Kitos knygos“. Tarp siūlomų perskaityti kūrinių rasite ne tik pačių naujausių knygų, bet ir ne tokių naujų, bet vertės anaiptol neprarandančių leidinių.

„Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“

D. Adamso knyga „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ puikiai tinka keliaujant. Tai šiemet vertėjo krėslą gavusio profesionalo Sauliaus Repečkos vertimas. Arturas Dentas, jo draugas Fordas Prefektas, kuris, pasirodo, esąs ateivis, ir Trilijana, Galaktikos prezidento Zafodo Biblbrokso mergina, lydimi maniakinės depresijos apimto roboto Marvino, leidžiasi į filosofiškai paradoksalią ir kosmiškai juokingą kelionę po Galaktiką. Istorija labai linksma, ciniška, greito veiksmo, nebanali, parašyta itin išmoningai.

Beje, pagal šią kultinę jau klasika tapusią knygą sukurtas ne tik filmas ir serialas, bet ir kompiuterinis žaidimas. Be to, ši knyga buvo „Radiohead“ dainos įkvėpimas.

„Esu aptrupėjusios sienos“

Tiems, kurie keliaudami labiau mėgsta skaityti nedidelės apimties tekstus, siūlome pernai Jurgos Ivanauskaitės premija apdovanotos jaunos ir itin ryškų braižą turinčios autorės Aušros Kaziliūnaitės naujausią, ketvirtąją knygą „Esu aptrupėjusios sienos“.

Pasitelkdama paradoksalią logiką, Aušra atskleidžia uždangą į anapus įprastų daiktų ir būsenų plytinčias erdves, atrakina jas. Eilėraštis kaip juostos negatyvas – kas atrodė juoda, čia paradoksaliai, bet visiškai pagrįstai pasirodo iš tiesų visada buvę balta. Nėra nereikalingų žodžių ir bandymo vaidinti, imituoti poeziją. Jei norite šiuolaikinės ir šiuolaikiškos poezijos, sunkiai rasite ką nors geresnio.

„Vargas dėl lyties“

Ką skaityti pliaže? Gal mėgstate skaityti ir nudistų pliaže? Galbūt filosofės J. Butler studiją „Vargas dėl lyties“? O jeigu jus domina ne tik biologinės, bet ir socialinės lyties klausimai, feminizmas ir norite pasiaiškinti, kur teka šiuolaikinio pasaulio mintis (Butler mintys jau ir realizuojasi), ši knyga kaip tik jums. Vanduo įkvepia, vasara – poilsio ir persijungimo laikas prieš naują etapą. Norisi juk ir pasiekti daugiau, ir išmokti ką nors naujo, tik dažnai pritrūksta valios…

 

„Atkaklumas“

Taigi kitas puikus skaitinys ilsintis – Angelos Duckwarth „Atkaklumas“. Autorė neigia, kad talentas arba IQ yra svarbiausi, siekiant tikslo. Būdama mokslininkų dukra, kuriai nuolat sakė, kad ji nepakankamai talentinga, autorė argumentuoja, kad svarbiausia yra atkaklus darbas, trunkantis daugelį metų. Kaip nepasiduoti? Apie tai knyga „Atkaklumas“.

 

 

„Sekta“ ir „Deivės nesensta“

Skaitiniai radus laisvą minutę vidury nakties – Michaelo Katzo Krefeldo „Sekta“ ir Christiane Northrup „Deivės nesensta“. Baltijos jūros Amagerio saloje įsikūrusioje paslaptingo religinio judėjimo „Dievo išrinktieji“ būstinėje kyla gaisras. Jo metu dingsta sektos vadovas Jakobas Mesmeris – milijonieriaus sūnus, sukūręs paklausią žmonių galimybių vertinimo ir mokymo sistemą. Kokybiškas europietiškas trileris „Sekta“ tiems, kurie pasiilgo tikros ir nesumeluotos įtampos.

 

„Deivės nesensta“ – knyga ne tik apie moterų sveikatą, bet ir apie naująją emancipaciją – apie moterų teisę patirti džiaugsmą ir malonumą, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtų. Puiki dovana mamoms, močiutėms, draugėms, sesėms ar tetoms.

 

 

 

 

„Marso princesė“

Atsidūrėte miške, pavargote ir prisėdote ant akmens prie gaivaus upelio? Ką skaityti? Gal Tarzano autoriaus Edgaro Riceʼo Burroughso fantastinį nuotykių (retro)romaną „Marso princesė“? Kad išlaisvintų žaviąją Helio princesę Dėją Toris, pagrindiniam veikėjui tenka įsivelti į ginkluotus konfliktus tarp besivaidijančių Marso klanų. Raudonosios planetos ir jos gyventojų likimas – jo rankose… Subalansuota retro mėgėjams ir jaunimui.

 

 

„Nuostabūs Tomo Vagabundo nuotykiai ir regėjimai“

Kita knyga, idealiai tinkama skaityti tiesiog ant akmens prie upelio – religijotyrininko, dėstytojo ir „bohemščiko“ Gintaro Beresnevičiaus „Nuostabūs Tomo Vagabundo nuotykiai ir regėjimai“. Tai viena iš knygų, kuriomis itin didžiuojasi ir didžiuosis „Kitos knygos“. Tai apglėbiantis ir kiton tikrovėn nusinešantis kliedesys. Tai levitavimas, sapnas, žaidimas, klajonė… Tai religijotyrininko žinios ir nuojautos, perkeltos į fantastišką, lengvą, keistą ir įtraukiantį grožinį tekstą. Ir į upelį jau žiūrėsite visai kitaip.

Geros vasaros!
kitos knygos

Apžvalgą parengė leidykla „Kitos knygos“

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!