Apžvalgos

Leidyklos BALTOS LANKOS karščiausios vasaros knygų naujienos

Skaitymas – vis dar pats populiariausias lietuvių laisvalaikio užsiėmimas, taigi vasarai prasidėjus daug kas į kelionę, kaimą ar važiuodamas atostogų kur nors kitur drauge pasiima knygą. Tam, kad būtų lengviau nepasimesti knygų apsuptyje ir išsirinkti sau tinkamiausią skaitinį, „Baltų lankų“ leidykla skaitytojams siūlo naujienas, kurios nepaliks abejingų ir laisvalaikį padarys dar įdomesnį.

Sarah Pinborough „Ydingas ratas“

Ydingas ratas

Ši knyga – literatūros sensacija, kurios žymė „#WTFthatending“ pasaulyje jau tapo beveik antruoju knygos pavadinimu. Kaip sako autorė, tai knyga apie tamsiąsias mūsų puses.

Vyro palikta Luiza susipažįsta su psichiatru Deividu – jaunu, žaviu ir sėkmės lydimu vyru. Luiza negali patikėti, kad toks vyras galėtų ja susidomėti, juolab pajusti jai aistrą. Paskui ji sutinka Adelę, stulbinamai gražią, elegantišką, mielą Deivido žmoną, ir įvykių tėkmė šiurkščiai pakrypsta kita linkme.

 

Romain Gary (Émile Ajar) „Meilutis: smauglio vienatvė Paryžiuje“

Ponas Kuzenas jaučia begalinę vienatvę Paryžiaus didmiestyje ir miršta iš meilės savo bendradarbei. Įsitikinęs, kad tokiame dideliame mieste kaip Paryžius būtina turėti ką nors mylimą ir išsiilgęs švelnumo, savo namuose jis priglaudžia smauglį ir pavadina jį Meilučiu. Bėda tik ta, kad vargu ar pasaulyje yra moteris, kuri sutiktų gyventi akis į akį su tokiu meilės įrodymu.

 

 

 

Camilla Grebe „Meilužis ir drugys“

Prabangiame užmiesčio name Stokholme policija randa jaunos moters kūną nukirsta galva. Policija turi įtariamąjį – tai mįslingai dingęs Jesperas, charizmatiškas ir kontroversiškas prekybos tinklo generalinis direktorius. Tačiau patyrusiam žmogžudysčių tyrimo skyriaus policininkui Peteriui įtariamasis neatrodo panašus į šaltakraujį žudiką. Atsidūrę aklavietėje, tyrėjai kreipiasi į geriausią kriminalinių nusikaltimų psichologę ir Peterio buvusią mylimąją Hanę.

 

 

Jørn Lier Horst „Uždaryta žiemai“

Detektyvas Viljamas Vistingas per savo karjerą matė ne vieną žmogžudystę, tačiau vasarnamio nusikaltimas atrodo itin ciniškas ir atliktas be skrupulų. Kruopščiai dėliojant bylos paveikslą, detektyvo intuicija sako, kad, susidūrus dviem pavojingoms grupuotėms, jūros pakrantė virto šaltakraujiško mūšio lauku. Tyrimas nuveda Vistingą net iki Vilniaus, kur jis klaidžioja po skurdžiausius Lietuvos sostinės rajonų labirintus, ieškodamas atsakymų apie šiurpios nakties įvykius.

 

 

Dinah Jefferies „Šilko pirklio dukra“

1952 m. prancūzų valdomas Vietnamas. Nikolė ryžtasi atgaivinti jai paliktą šilko parduotuvę, norėdama įrodyti tėvui, kad gali sėkmingai dirbti be jo pagalbos. Drąsius planus palaiko naujas mylimasis, dėl kurio vis smarkiau plaka Nikolės širdis. Imbierų ir lotosų žiedų aromato pripildytame Hanojaus senajame kvartale Nikolė pasineria į spalvingą šilko pasaulį. Tačiau, deja, aplink slypi skaudūs įvykiai ir išdavystės.

 

 

Emily Lockhart „Melagiai“

Septyniolikmetės Kadencijos šeima yra tokia turtinga, kad jos seneliai turi savo privačią salą, kur vasaros prieš dvejus metus pabaigoje jai nutiko nelaimingas atsitikimas, bet ji visiškai neatsimena, kas, kaip ir kodėl. Grįžusi į salą mergina stengiasi išsiaiškinti, kas jai tuomet nutiko, bando atskleisti paslaptį, ieško „kabliukų“ šeimos elgesyje, pasakojimuose, meluose.

 

 

 

Véronique Olmi „Mes sukurti būti laimingi“

Šešiasdešimtmetis Seržas turi viską: pelningą darbą, nuostabią žmoną ir gražius vaikus. Tačiau vieną vakarą, kartu su žmona atklydęs į triukšmingą Paryžiaus barą, vidury salės pamato šokančią Siuzaną ir nebegali atitraukti nuo jos akių. Seržas bando suprasti, kodėl jam staiga įsireikė Siuzanos, kuri visai ne jo skonio ir turbūt niekuo neypatinga. Kodėl jis tik jai patikės savo vaikystės paslaptį, apie kurią niekam nepasakojo?

 

Apžvalgą paruošė leidykla BALTOS LANKOS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!