Apžvalgos

Skaityti ar žiūrėti filmą? Knygos tapusios filmais

Knygos.lt internetinėje parduotuvėje yra skyrelis pavadinimu „Tik geriausios knygos virsta filmais“. Skyrelyje rasite daugybę knygų, kurios buvo įvertintos žinomiausių pasaulio režisierių, kuriems šios knygos paliko tokį įspūdį, kad nusprendė pagal skaitytą knygą sukurti filmą. Ir tai parodo, kokios šios knygos yra įspūdingos. Ar filmai bus geresni už pačias knygas? Vieno atsakymo nėra, bet galime užtikrinti, kad šios knygos tikrai vertos atsidurti jūsų skaitomų knygų sąraše.

Paula Hawkins MERGINA TRAUKINY

Mergina-traukinyjeReičelė Watson, savo gyvenimu nusivylusi alkoholikė, kiekvieną dieną važiuoja traukiniu kurdama fantazijas apie žmones, kuriuos ji mato. Kasdien ji pravažiuoja pro ramų priemiestį ir mato vis tą pačią gražią jauną šviesiaplaukę, pusryčiaujančią kartu su šeima. Ji mato šį vaizdą taip dažnai, kad jaučiasi beveik ją pažįstanti, net yra visai šeimai sugalvojusi vardus. Jų gyvenimas Reičelei atrodo tiesiog tobulas, panašus į jos buvusį. Vieną dieną, važiuodama pro jau pamiltąją šeimą, ji išvysta tai, ko neturėjo. Tik akimirksnis – ir netrukus traukinys vėl pajuda. Staiga viskas pasikeičia. Neįstengdama to nuslėpti, Reičelė papasakoja, ką matė policijai. Istorija prasideda! Tai psichologinis detektyvas, kuriame nerasite laiko atsikvėpti: įtemptas siužetas, nenuspėjamos situacijos, aistros ir išdavystės… Tai išties puiki knyga turiningam vakarui.

Ransom Riggs YPATINGŲ VAIKŲ NAMAI

Ypatingu-vaiku-namaiŠešiolikametis Džeikobas Portmanas nė kiek neabejojo, kad jo gyvenimas niekuo neypatingas. Būdamas mažas, jis nepaprastai žavėjosi savo seneliu, jo pasakotomis kvapą gniaužiančiomis istorijomis apie pabaisas ir ypatingus vaikus ir drauge patirtais nuotykiais. Laikui bėgant Džeikobas, kaip ir visi, užaugo, o senelio pasakojimai ėmė atrodyti esą tik pramanai, kuriais tikėti gali tik kvailiai. Tačiau netekus senelio, vaikiną pasiekė paslaptingas laiškas. Perskaičius laišką, vaikino galvoje gimė klausimai, į kuriuos jis negalėjo atsakyti. Todėl jis susiruošė į kelionę – mažytę salą prie Velso krantų. Ten kadaise veikusiuose panelės Peregrinės ypatingų vaikų namuose užaugo Džeikobo senelis. Nuvykus ten paaiškėjo, kad senelio pasakotos istorijos nebuvo išgalvotos, kaip jis manė iš pradžių… Knygoje galima rasti įdomių istorinių detalių, nuotykių, fantastikos, veiksmo ir meilės siužeto vingių. Tai knyga, kurioje nestinga jaudulio ir intrigos.

Dan Brown INFERNO

InfernoDaugeliui sunku sugrįžti į realybę po „Da vinčio kodas“, „Angelai ir demonai“ bei „Prarastas simbolis“ knygų, tačiau nėra laiko, kadangi dar turite perskaityti vieną iš įpūdingiausių Dano Browno romanų „Inferno“.  Pasinerkite kartu su Robertu Langdanu, Harvardo universiteto simbologijos profesoriumi, į dar vieną istoriją, kurioje reikės narplioti sunkiausias užduotis ir koduotes. Šįkart knygoje įvykiai sukasi aplink vieną iš paslaptingiausių ir seniausių literatūros šedevrų – Dantės „Pragarą“. Pasitelkęs Dantės niūrią epinę poemą, profesorius skubiai ieško atsakymų ir stengiasi suvokti, kuo galima pasikliauti… kol pasaulis nespėjo pavirsti tikruoju pragaru. Dar paslaptingesnė, įtampos kupina knyga, kuri net sakoma, kad pranoksta pirmąją autoriaus dalį.

 

Šių knygų ekranizacijos jau rodomos kino teatruose ar pasirodys netrukus, tad nieko nelaukę skubėkite jų pamatyti, nepamiršdami perskaityti ir jas įkvėpusių knygų. Daugelis turbūt esate dideli filmų mėgėjai, todėl žinote, kad viso siužeto į dvi valandas neįmanoma sutalpinti. Knygose istorijos visada yra daug išsamesnės, personažų paveikslai labiau išplėtoti, be to, skaityti galite bet kur ir bet kada. Įsitikinkite patys!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!