Kelionių istorijos

Nors vasara baigėsi, kelionės tęsiasi knygų puslapiuose

Visi žinome, kad smagiausia atostogauti šiltuoju metų laiku – vasarą, ar bent jau vykti ten, kur vis dar šilta. Daugeliui tikrai nesinori likti namuose ir leisti savo dienų be įspūdžių, kuriuos vėliau galėtų papasakoti kolegoms ar draugams. Tad jie atostogoms planuoja didesnę ar mažesnę kelionę.

O ką daryti, kai vasara ir atostogos jau baigėsi, saulė savo šiluma jau taip nebelepina, lietus už lango vis dažniau priverčia pasilikti namuose, bet ištrūkti iš kasdienybės ir keliauti į kitus kraštus vis dar be galo norisi? Kartais tikrai gali užtekti pasidaryti savo mėgstamos arbatos, susisukti į savo minkščiausią pledą ir atsiversti knygą. Taip, taip, knygą, bet ne bet kokią, o tą, kuri sugebės jus pasijusti taip, lyg patys keliautumėte kartu.

Leon Logothetis „GERUMO DIENORAŠTIS“

Gerumo dienoraštisKnyga apie Leoną, kuris pavargęs nuo kasdienybės sėda ant motociklo ir pasileidžia gerumo paieškoms po pasaulį. Nors jo planas apkeliauti beveik visą žemės rutulį skamba labai neįtikėtinai ir daugeliui net neįmanomai, jis turi drąsos tai padaryti tikint, kad dar egzistuoja gerumas, toks, kuris padėtų jam tai įveikti. Žmonės atvertomis širdimis priima jį po savo stogu, pamaitina, papildo kuro baką, tvarko jo kaprizingąjį motociklą ir nieko nesitikėdami atgal linki jam geros kelionės tolyn. Leonas ne tik atsidėkodamas keičia tų žmonių gyvenimus, bet sutiktieji taip pat keičia jo. Ši knyga netikinčius gerumu privers juo patikėti, nes juk gerumas – vertingiausia pasaulio valiuta. O galbūt ši istorija Jus įkvėps padaryti ką nors labai spontaniško kitų atostogų metu ir keliauti ne tik įprastomis transporto priemonėmis. Nes „gyvenimas prasideda ten, kur baigiasi tavo komforto zona“.

Jurga Ivanauskaitė „KELIONIŲ ALCHEMIJA“

Kelionių alchemija„Atvykimas į svetimą šalį kartais gali virsti lemtingu grįžimu iš vidinio kalėjimo, iš dvasinės tremties, kurion esame nublokšti to, ką vadiname grėsmingais žodžiais progresas, urbanizacija, informacinė ryšių visuomenė, bombarduojanti žiniomis apie viską, bet atplėšianti nuo pačių savęs. “ – knygoje rašo J. Ivanauskaitė. Jei niekada nesiruošiate keliauti ar jūsų visai nedomina šioje knygoje J. Ivanauskaitės aprašytas Egiptas, Peru ar Venecijos karnavalas, knygą verta perskaityti vien dėl autorės pateiktos pačios kelionių naudos žmogui. Vos tik pradėjus skaityti, nebesinorėjo akių patraukti nuo tokių artimų autorės minčių kelionių tematika. Labai taikliai aprašomas jausmas, kada keliauji ir kokias emocijas sukelia naujos patirtys. Didžiąją knygos dalį sudaro autorės pasakojimai iš kelionių po Egiptą, Peru bei Veneciją. Nors ten dar ir neteko apsilankyti, charizmatiškoji J. Ivanauskaitė suteikia tokią galimybę, pakeliauti ir daugiau sužinoti apie šias vietas, gal kiek iš kitokios perspektyvos nei visi esame pratę.

Evelina Savickaitė ir Karolis Kazlauskis „ITER VITAE arba GYVENIMO KELIONĖ“

Gyvenimo kelionė aplink pasaulįEvelina ir Karolis vieną dieną nusprendžia, kad kartu keliaus aplink pasaulį autostopu. Ir keliaus išleisdami kuo mažiau pinigų, su tam tikru jų limitu kiekvienai dienai.Šią mūsų tautiečių kelionę tikrai labai įdomu skaityti. Tai ne tik kelionė, bet ir jų pačių vidiniai išgyvenimai, mintys, filosofiniai pamąstymai kurie užklumpa netikėtai, sunkiai iriantis savo svajonės link – norui apkeliauti pasaulį. Be užklupusių negandų, įvairių nemalonumų, jų kelionę lydi ir smagūs nutikimai, humoras bei malonūs žmonės, kurie apdovanoja juos savo vaišingumu. Tačiau vis dėlto, didžiąją laiko dalį jie praleidžia dviese, arba vienumoje su savo mintimis, šalia tik jaučiant kito žmogaus ėjimą. Skaitant tikrai jaučiausi lyg keliaučiau kartu, o užvertus paskutinį knygos puslapį užplūsta sunkiai paaiškinamas jausmas, verčiantis savo gyvenime kažką keisti.

Cheryl Strayed „LAUKINĖ“

Ši knyga labiau tinkanti moterims nei vyrams, tačiauLaukinė negalima teigti, kad mūsų stipriosios lyties atstovams ji nepatiks. Tiesiog tai knygą apie moterį, kuri nusprendė užsimetusi kuprinę ant pečių, viena pati keliauti pėsčiomis 4285 km. Ramiojo vandenyno viršūnių taku, be jokio papildomo pasiruošimo ar treniruočių. Pasakojimas lydimas ne tik humoro, bet ir nepakeliamo kūno skausmo, kurį tenka iškęsti, jei nori pasiekti savo tikslą ir perlipti per save. Šios moters kelionė tikrai žavi ne tik ištverme, drąsa, bet ir vaizdais, kurios gali įsivaizduoti keliaudamas su ja tomis kalnų viršūnėmis. Tik ši kelionė, kuriai ji pasiryžo leido jai atrasti save iš naujo, pamilti savo gyvenimą ir išvadavo nuo praeities skausmingų prisiminimų. Knyga – memuarai, kurią perskaičius, galbūt norėsis aprašyti ir savo neįtikėtiną kelionę.

Ir tai tik kelios knygos, kurios vėsiais rudens vakarais leis pabūti kitur, keliauti ir išgyventi nuotykius kartu su tai aprašiusiais autoriais. Knygos, visada gali būti puikios pakeleivės judant arčiau tikrųjų atostogų.

„Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį“