Apžvalgos

Pavasariškos knygos: šviesūs, ryškūs ir gaivūs skaitiniai

Pavasariui įsibėgėjant, dažnam nebesinori niūrių ar pernelyg sudėtingų skaitinių. Tad nors epitetai „šviesu, gaivu, ryšku“ ne itin dažnai vartojami apibūdinti literatūrą, šįkart jie puikiai apibrėžia mūsų rekomenduojamas, pavasariškiems skaitiniams tinkamiausias knygas.

Christine Féret-Fleury „Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas“

Vieną dieną Žiuljeta viename iš Paryžiaus skersgatvių aptinka neįprastą knygyną, kurio savininkas Suleimanas turi svarbią misiją – surasti knygoms ypatingus šeimininkus. Kiekviena knyga turi sulaukti savo laiko ir savo skaitytojo, kad įkvėptų jį priimti svarbius gyvenimo sprendimus. Ši, rodos, atsitiktinė pažintis negrįžtamai pakeis Žiuljetą ir paskatins ją dideliems gyvenimo pokyčiams.

Ši knyga įkvėps ne tik skaityti, bet ir pažvelgti į savo gyvenimą kitomis akimis.

 

Leisa Rayven „Palūžusi Džuljeta“

Palūžusi DžuljetaKeisę kankina abejonės, ar ji kada nors galės pasitikėti Itanu, nors po jų išsiskyrimo sieloje atsivėrusios tuštumos visus šiuos metus niekas nesugebėjo užpildyti. Šis vyras buvo jos pirmoji meilė, tačiau didžiausią žymę Itanas paliko ne kartą į šipulius sudaužęs jos širdį. Itanas pasiryžęs įtikinti Keisę, kad pasikeitė. Jam reikėjo pasiekti juodžiausią dugną ir priartėti prie mirties, kad surastų jėgų išsigydyti sielą. Ar pavyks Itanui rasti kelią atgal į mylimos moters širdį?

Pribloškianti pirmos „Blogasis Romeo“ dalies atomazga įtrauks ir privers aikčioti!

Guillaume Musso „Butas Paryžiuje“

Butas ParyžiujeŽalumoje skendinčioje Paryžiaus alėjoje slepiasi dailininko studija. Madlina ją išsinuomoja, svajodama ištrūkti iš varginančio Londono, pailsėti ir pabūti vienumoje. Tačiau paslaptingi likimo vingiai, jau ne kartą koregavę merginos planus, užklumpa ją ir šįkart – per nesusipratimą tą patį butą išsinuomoja dar vienas žmogus… ir Madlinos gyvenimas jau niekada nebebus toks pats.

„Butas Paryžiuje“ – skaitytojų itin pamėgto romano „Angelo kvietimas“ antra dalis.

 

Audrey Carlan „Kalendoriaus mergina. Spalis, lapkritis, gruodis“

Kalendoriaus merginaSpalio mėnesį Mija pradeda naują gyvenimo etapą, tačiau džiaugsmą temdo mylimojo Veso košmarai, prasidėję po patirtos traumos. Mija pasiryžusi gyvenimo meilei padėti iš naujo rasti vidinę ramybę.

Lapkričio mėnesį Mijos laukia kelionė į Niujorką. Šiame mieste ji turės parengti laidą apie dėkingumą. Atrodo, kad visos jos svajonės pagaliau pildosi… išskyrus vieną.

Paskutinį mėnesį Mija praleis tikroje žiemos pasakoje – Aspene, Kolorado valstijoje. Čia ji turi parengti reportažą apie vietinius menininkus.

Pasirenkite būti pakerėti ir nustebinti drąsios ir šelmiškos Mijos metų pabaiga!

Dinah Jefferies „Prieš liūtis“

Prieš liūtis1930 metai, Didžiosios Britanijos valdoma Indija. Eliza sugrįžta į šalį, kurioje prieš 18 metų žuvo jos tėtis. Ji ryžtingai siekia fotografės karjeros ir viena svarbiausių jos užduočių čia – Britanijos archyvams įamžinti Radžputanos karališkąją šeimą ir šalies gyvenimą. Fiksuodama karališkosios šeimos gyvenimą, Eliza sutinka princą Džėjų. Savo nuoširdumu ir noru padėti vargstantiems princas užkariauja jos širdį. Neišvengiamai artėja akimirka, kai jai ir princui Džėjui reikės rinktis tarp jausmų vienas kitam ir griežtų Indijos visuomenės tradicijų.

 

Mia Sheridan „Arčerio balsas“

Arčerio balsasBri atvyksta į ramų nedidelį miestelį prie ežero. Čia ji susiduria su paslaptinguoju Arčeriu Heilu. Miestelio gyventojai jį laiko keistuoliu, tačiau Bri žavingo vyro akyse įžvelgia skausmą – tokį, koks supa ir ją pačią. Staiga užgimę troškimai dvi sužeistas sielas atveda į vienas kito glėbį. Vienas kitam jiedu atveria širdis, tačiau nė nenutuokia, kas jų laukia paskui.

Tai aistringa nepakeliamos kančios, tikėjimo ir meilės istorija apie kalbą praradusį vyrą, slegiamą netekties skausmo, ir moterį, kuri išgirdo jo širdies balsą.

 

Jill Santopolo „Šviesa, kurios netekome“

Šviesa, kurios netekomeLiucija ir Gabrielius susitinka 2001 m. rugsėjo 11 d. Kol Niujorkas skęsta dūmuose, chaoso ir netekties akivaizdoje jie suranda paguodą vienas kito glėbyje. Po metų netikėtai vėl susitikę, prisipažįsta niekada nepamiršę kartu praleistos nakties. Taip prasideda jų meilės istorija. Gabrielius yra jos aistra ir įkvėpimas, Liucija – jo šviesa ir paguoda. Tačiau kartais esame priversti dėl savo svajonių paaukoti tai, kas brangiausia. Gabrielius visada troško būti karo fotografu, todėl išvyksta į Vidurio Rytus, o Liucija svajojo tapti TV prodiusere, tad pasilieka Niujorke, ir jų keliai išsiskiria…

Tačiau giliai širdyje jie taip ir nesugeba vienas kito pamiršti. Ir vieną, ir kitą nuolat kankina abejonė: ar jų meilė nebuvo per didelė auka? Ar prabėgus tiek metų dar ne per vėlu pradėti jųdviejų istoriją iš naujo?

Véronique Olmi „Mes sukurti būti laimingi“

Mes sukurti būti laimingiŠešiasdešimtmetis Seržas turi viską: pelningą darbą, nuostabią žmoną ir du gražius vaikus. Tačiau vieną vakarą atklydęs į triukšmingą Paryžiaus barą, jis pamato vidury salės šokančią Siuzaną ir nebegali atitraukti nuo jos akių.

Seržas bando suprasti, kodėl jam staiga įsireikė Siuzanos, kuri visai ne jo skonio ir turbūt niekuo neypatinga. Kodėl jis kaip tik jai patikės savo vaikystės paslaptį, apie kurią niekam nepasakojo, paslaptį, kadaise iš pagrindų pakeitusią jo gyvenimą? Jųdviejų romanas tampa pražūtinga kančia ir sykiu išsigelbėjimu, kurio abu slapta troško ir ilgai ieškojo.

Smagaus pavasarėjimo ir įtraukiančių skaitinių!

Straipsnį parengė leidykla BALTOS LANKOS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!