Veganiška virtuvė
Apžvalgos

Veganiška virtuvė pagal Mi ir Do. Pasiruoškite būti nustebinti! + RECEPTAS

Vakar į mano rankas pateko vis dar spaustuvės dažais kvepianti „Smagurio“ naujiena – knyga „Veganiška virtuvė“. Turiu prisipažinti – esu visavalgė, niekuomet neatsisakau nei troškinuko, nei gero burgerio, nei picos su šonine, o kaip galėčiau gyventi be saldaus šokoladinio pyrago, keksiukų… Na, nenukrypkime nuo temos. Panašu, kad veganiška mityba būtų mano paskutinis pasirinkimas. Ir vis dėlto pavarčiusi knygą buvau maloniai nustebinta!

Jei mėgstate pasigardžiuodami kapoti riešutų sviestą, tikriausiai žinote ir jaukų fabrikėlį „Sviestas sviestuotas“, o taip pat žinote ir dvi žavias merginas Mi ir Do. Būtent jos ir sumanė pasidalinti savo veganiškų receptų lobynu, kuris sugulė į knygą „Veganiška virtuvė“.

Kiek man teko girdėti, veganai nevalgo ne tik mėsos, bet ir žuvies, kiaušinių, pieno ir bičių produktų. O ką tuomet jie valgo? Atrodo, kad rinktis nebėra iš ko, o gaminti taip pat nėra ką. Pasirodo, tai visai ne tiesa! Knygoje „Veganiška virtuvė“ galima rasti daugiau nei 100 receptų, todėl rinktis tikrai yra iš ko. O geriausia žinia ta, kad norint tapti veganu visai nebūtina laidoti svajonės dar kartą sukirsti cepeliną ar balandėlį, taip pat galėsite toliau gardžiuotis blyneliais ir (be)varškėčiais.

Knygos autorės gyvena Lietuvoje, todėl knygoje surinkti receptai sudaryti iš kiekvienoje parduotuvėje randamų ingredientų, o ne nematytų ir negirdėtų egzotiškų produktų. Kiaušiniai, mėsa, pienas, sūris, varškė taip pat pakeičiami visuose prekybos centruose randamais produktais, todėl šių ingredientų ilgai gedėti neteks.

Žinoma, visų pirma ši knyga skirta veganams, tačiau ne mažiau ja džiaugsis vegetarai, ieškantys naujų receptų, o visavalgiams tai bus ypatingai įdomi staigmena ir puikus valgiaraščio paįvairinimas. Svarbiausia – tai skanu IR sveika.

Pabaigai pasidalinsiu vienu netikėtu receptu, kurį radau knygoje „morengaiVeganiška virtuvė“. Siurprizas! Tai – veganiški morengai, skirti sulaužyti stereotipams apie veganišką mitybą.

2 skardoms ir daugiau reikės:
170 g konservuotų avinžirnių skysčio
230 g cukraus
½ a. š. vanilinio cukraus
1 a. š. Obuolių acto

  • Kambario temperatūros avinžirnių skystį plakti plakikliu kelias minutes, įpilti šaukštelį acto. Plakti kantriai, kol susidarys standžios baltos putos. Paruošti reikiamą kiekį cukraus. Palaipsniui suberti vanilinį cukrų, berti po vieną valgomąjį šaukštą cukraus ir plakti, plakti, plakti 🙂
  • Orkaitę įkaitinti iki 100 °C. Skardą ištiesti kepimo popieriumi. Šaukštu arba konditeriniu švirkštu formuoti pyragaičius. Kepti 1 val. Iškepus pradaryti orkaitės dureles ir leisti lėtai atvėsti. Laikyti sausai, sandariose dėžutėse.

Daugiau receptų ieškokite knygoje „Veganiška virtuvė“. Tegul veganiška fiesta prasideda!

Veganiška virtuvė

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!