Paskutinės rugsėjo savaitės knygų naujienos, kurias verta perskaityti šį rudenį
Knygos.lt naujienos

Paskutinės rugsėjo savaitės KNYGŲ NAUJIENOS, kurias verta perskaityti šį rudenį

Paskutinėmis rugsėjo dienomis Lietuvos leidėjai skaitytojams pateikė išties nemažai puikių knygų, tarp kurių yra ne viena garsi rašytojo pavardė ar net pasaulinių bestselerių. Štai kelios knygų naujienos, mūsų nuomone, atskiro paminėjimo verčiausios knygos. Galbūt tarp jų rasite tą kūrinį, kuris taps priežastimi atsitraukti nuo kompiuterio, bent trumpam pamiršti televizoriaus pultelį ir atrasti nepaprasto jaukumo akimirkas su įdomia knyga!

Viveca Sten PRAŽŪTINGAS VIDURVASARIS: detektyvas, kuris pažadins jūsų baimes

prazutingas_vidurvasaris

Švedų rašytojos Vivecos Sten (g. 1959 m.) kūryba pasauliui jau puikiai žinoma ne tik dėl ypač populiarios „Sandhamno žmogžudysčių“ detektyvinių romanų serijos, bet ir dėl šių romanų ekranizacijos – itin sėkmingo švedų televizijos miniserialo, kurį visame pasaulyje išvydo keturiasdešimt milijonų žiūrovų.

Pagaliau su viena populiariausių Švedijos autorių galimybę susipažinti turi ir Lietuvos detektyvų gerbėjai, ypač tie, kurie jaučia silpnybę skandinaviškiems įtempto siužeto trileriams. PRAŽŪTINGAS VIDURVASARIS – tai detektyvas, kuris pažadins slapčiausias jūsų baimes ir sieks įrodyti, kad žmogus visada siekia sunaikinti tai, ko bijo…

Charlotte Betts PRIESKONIŲ PIRKLIO ŽMONA: jausminga istorija apie meilę, gebančią prikelti naujam gyvenimui iš pelenų

prieskoniu_pirklio_zmona

Dar visai neseniai pasirodžiusio ir daugelio skaitytojų puikių įvertinimų sulaukusio romano „Vaistininko duktė“ autorė Šarlotė Bets pristato naują kūrinį – PRIESKONIŲ PIRKLIO ŽMONA. Skaitydami šį kūrinį kartu su pagrindine veikėja – jaunute Keite Finč – nusikelsite į 1666-ųjų gaisro nuniokotą ir pamažu naujai atgimstantį Londoną.

Vos per kelias dienas Didžiosios Britanijos imperijos sostinę nusiaubęs gaisras pakeitė daugelio žmonių gyvenimą. Skaudžių likimo smūgių neišvengė ir prieskonių pirklio Roberto žmona Keitė. Meilė ir nežabotas žiaurumas, viltis, tikėjimas, turto troškimas ir kerštas – tai jaudinanti ir nepaprasta istorija, kurios atomazga suvirpins širdį.

Nick Vujicic NESUSTABDOMAS: neįtikėtina veiksmais paversto tikėjimo galia

nesustabdomas

Kartais tam, kad patikėtume savimi, reikia sukrečiančio pavyzdžio, visu savo gyvenimu įrodančio, kad ribos, kurios trukdo siekti savo tikslų, yra sukurtos mūsų pačių. Būtent toks įkvėpimo šaltinis daugeliui žmonių visame pasaulyje yra paskutinę rugsėjo dieną motyvacijos konferencijoje NO LIMITS dalyvavęs Nick Vujicic.

NESUSTABDOMAS – tai antroji į lietuvių kalbą išversta autoriaus knyga (pirmoji – „Gyvenimas be ribų“). Šioje knygoje skaitytojai atras atsakymus, kaip įveikti asmenines krizes, blogas mintis, emocijas ir įpročius, mokysis spręsti santykių problemas ir susigrąžins likimą į savo rankas. Ar esate pasiruošę tapti nesustabdomi? Tuomet skaitykite naująją knygą „Nesustabdomas“.

Caitlin Moran KAIP BŪTI MOTERIMI: ką reiškia būti moterimi XXI amžiuje

Britų žurnalistės Caitlin Moran knyga KAIP BŪTI MOTERIMI nėra įprasta knyga apie švelnų rožinį motekaip_buti_moterimiriškumą. Tai tiesmuka, nelabai dorovinga ir visai nepatogi knyga apie klausimus, kurie kamuoja daugelį moterų nuo tų laikų, kai 1727-aisiais mus liovėsi deginti ant laužų kaip raganas.

Autorė skaitytojus provokuos kelti klausimus ir abejoti tais dalykais, kurie šiuolaikinėje visuomenyje yra tarsi savaime suprantami. Kodėl turime darytis braziliškas depiliacijas? Leistis botoksą? Ar vyrai slapta mūsų nekenčia? Kaip turėtume vadinti savo intymiausias kūno dalis? Jei gini savo teises ir laisves, esi feministė? Ir kodėl visi klausinėja, kada ruošiesi turėti vaikų? Apie visa tai ir kur kas daugiau skaitykite knygoje „Kaip būti moterimi“!

TORTŲ DEKORAVIMAS: smagiai ir paprastai apie tortų gamybą – nuo biskvito kepimo iki įmantriausių dekoracijų

tortu_dekoravimas

Didelės ar mažos, šeimos ar oficialios – visos šventės mūsų gyvenime neatsiejamos nuo saldaus vaišių stalo pasididžiavimo – įspūdį kuriančio ir, žinoma, skanaus torto. O jeigu tortas keptas namuose ir dekoruotas jūsų rankomis – svečių ir namiškių liaupsės garantuotos!

Tačiau kaip namų sąlygomis išsikepti ir dekoruoti tortą, kad jis ne tik prilygtų, o net pranoktų besipuikuojančius konditerijos gaminių parduotuvėse? Visas paslaptis jums atskleis Lietuvoje puikiai žinoma saldumynų dizainerė ir skulptorė (chocolatier) Elena Kliment naujoje knygoje TORTŲ DEKORAVIMAS: smagu ir paprasta!

SLAPTAS AUGINTINIŲ GYVENIMAS: visa tiesa, ką namuose veikia augintiniai, kai išeiname į darbą

Dar visai neseniai kino teatruose rodytas animacinis filmukas SLAPTAS AUGINTINIŲ GYVENIMAS sužavėjo ne tik mažuosius, bet ir gerokai vyresnius šeimos narius. O šią savaitę pasirodė ir puikios knygelės, kurios nudžiugins ne tik jau pažįstamų personažų istorijomis, bet ir suteiks progą smagiai mokytis, sprendžiant įvairias užduotėles!

Leidyklos OBUOLIUKAS knygelės SLAPTAS AUGINTINIŲ GYVENIMAS

 

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!