Tegyvuoja knygos
Įdomybės

Knygos.lt – TEGYVUOJA KNYGOS!

Lietuviškuoju Amazon.com vadinamas el. knygynas „Knygos.lt“ dalinasi dar viena džiugia naujiena. Vieną iš seniausių gerai žinomų knygynų Laisvės alėjoje pakeis originali, tikram skaitymo malonumui sutverta „KNYGŲ MINISTERIJA“.

Praeitų metų pabaigoje pasklidus žiniai apie vis dar J. Masiulio vardu linksniuojamo knygyno uždarymą, viešojoje erdvėje ėmė sklisti skepticizmo, apmaudo ir netikrumo kupinos kalbos. Kauniečiai sunerimę, kad toje vietoje savo veiklos nepradėtų kokia nors greitąjį vartojimą skatinanti įmonė.

Į pagalbos šauksmą atsiliepęs, jau kelis šimtus tūkstančių ištikimų skaitytojų turintis „Knygos.lt“ nuramina ir su didžiausiu malonumu praneša apie Kauno kultūrai prasmingos estafetės perėmimą ir senajame J. Masiulio knygyne ketina toliau vykdyti prekybą knygomis. Ambicingas ir visuomet jaunatviškas „Knygos.lt“ tiki, kad pateisins klientų lūkesčius net su kaupu. Galite neabejoti, ši vieta liks išskirtinė.

Kultūrinis palikimas

Pasak namo savininko A. P. Paliulio, 1939-1945 metų duomenimis, anksčiau šioje vietoje  buvo atidaryta saldainių parduotuvė, įkurta biblioteka, vėliau – jaunalietuvių bei skautų organizacijos, „Lietuvos aido“ ir „Mokslo dienos“ redakcijos; savo veiklą vykdė advokatas, Latvijos karo atašė, kunigas, kirpėjas ir net ginklų pirklys.

Tarpukariu pradėjęs veikti Laisvės alėjos 29-ajame name, knygynas itin išsiskyrė savo interjeru. Medinius riestus laiptus bei jaukią nišą antrajame aukšte su nostalgija prisimena ne vienas knygų mylėtojas iš Kauno. Tiesa, retas kuris žino, kad tie magiško jaukumo suteikiantys baldai, pagal specialų užsakymą buvo pagaminti Vokietijoje.

Už buvusio prieš tai veikusio knygyno patalpų išnuomojimą atsakingas Andrius Barauskas išduoda, kad namo savininkas yra pasirengęs net sumažinti nuomos mokestį, jei naujai įsikursianti įmonė išlaikys palikimu tapusius baldus ar bent prie jų priderins savuosius.

Ypatingą reikšmę kauniečiams turinčiame senajame knygyne jau prasidėjo paruošiamieji darbai, tad belieka nekantriai laukti naujosios „Knygų ministerijos“ atidarymo.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!