Ką skaityti rudenį?
Bendros naujienos

Ar egzistuoja knygų sezoniškumas?

Metų laikų kaita labai aiškiai matyti pasikeitusiame garderobe, tačiau ar egzistuoja knygų sezoniškumas? Tuo metu, kai lengvas vasarines sukneles ar spalvingus marškinėlius ima keisti minkštučiai megztiniai, daugelis skaitytojų dar nespėtus perskaityti atostogų meilės romanus palieka kitiems metams ir pirmenybę teikia žaviai melancholiškai, spalvingą vidinį gyvenimą atskleidžiančiai literatūrai.

Kas tie kūriniai, kurie pažadina slapčiausius jausmus ir primena, kaip gera karts nuo karto žvelgti į supančią aplinką be jokios skubos? Ką skaityti rudenį? Štai asmeninis mano rudens knygų topas!

Jens Christian Grøndahl SPALIO TYLĖJIMAS: apie vienatvę, patiriamą būnant dviese

Danų rašytoją Jens Christian Grøndahl atradau besiruošdama rudens kelionei po Šiaurės Italiją ir ieškGrondahl romanas SPALIO TYLĖJIMASodama knygos, kuri puikiai tiktų skaityti, retkarčiais pasižvalgant pro langą į besikeičiantį peizažą. Jei jums patinka sentimentus žadinantys kūriniai, kuriuose pagrindinis veiksmas vyksta vidiniame herojų pasaulyje, būtinai šį rudenį perskaitykite knygą SPALIO TYLĖJIMAS.

Tai nepaprastai grakštus pasakojimas apie vienatvę, patiriamą būnant dviese. Apie tyloje ištirpusius atsakymus, kuriuos ne visada norime išgirsti. Apie meilę ir nejučiomis pamirštamus pažadus mylėti amžinai.

Michael Cunningham TOS VALANDOS: svajojantiems būti kur nors kitur ir veikti ką nors kita

Ar jums kartais kyla minčių nors trumpam pabėgti nuo visko ir visų tam, kad pagtos_valandosaliau išgirstumėte kasdienybės triukšmo užgožtą vidinį balsą? Ar būna akimirkų, kai pagalvojate, kad tikėjotės kur kas didingesnės ateities, o susitaikėte su tuo įprastu gyvenimo scenarijumi?

Romanas TOS VALANDOS – tai trijų moterų, siejamų garsiojo Virdžinijos Vulf romano „Ponia Delovėj“, istorijos. Tai jausmingos prasmės paieškos ir bandymas atsakyti į klausimą, kodėl jaunai, protingai ir talentingai, svajojančiai būti kur nors kitur bei veikti ką kita moteriai tenka tokios paprastos ir iš esmės kvailos kasdienės pareigos? Kodėl taip graužia nepasitenkinimas savimi, vyru, šeima?

Beje, ar matėte šio kūrinio ekranizaciją THE HOURS su žaviąja aktorių trijule Meryl Streep, Nicole Kidman ir Julianne Moore? Puiki proga perskaityti knygą ir tuomet prisiminti Oskarą laimėjusį kino filmą!

Alice Munro BRANGUS GYVENIME: magiški pasakojimai apie mus ir apie žmones, kurie gyvena šalia mūsų

Kada paskutinį kartą skaitėte apsakymus? Tik nesakykite, kad mokykloje! Tiesa, apsakymų žanras popualice_munro_brangus_gyvenimeliarumu gerokai nusileidžia didesnės apimties romanams, tačiau tikrai nepelnytai. Vos kelių ar keliolikos puslapių apimties kūrinyje sutalpinti tiek daug išminties, akimirkos žavesio ir net siužeto posūkių – tikras menas ir tai puikiai pavyko įgyvendinti Nobelio premijos laureatei Alice Munro knygoje BRANGUS GYVENIME.

Trapu ir drauge per amžius tvaru, kasdieniška ir kartu nepaprastai magiška, nenuspėjamai žavu. Tai istorijos, nutikusios paprastiems žmonėms. Tokiems, kurie gyvena čia, visai šalia mūsų (o gal tai apie mus?). Jie turi trūkumų ir neatlieka jokių žygdarbių, jie tiesiog gyvena – mylėdami, išduodami, klysdami, ieškodami.

Rašytojai tikrai pavyko kasdienio gyvenimo tėkmėje virtuoziškai užčiuopti akimirkas, kurios leidžia prisiliesti prie žmogaus sielos gelmės.

Patrick Modiano TAMSIŲ KRAUTUVIŲ GATVĖ: kai svarbiausia tvirtai žinoti, kas mes esame iš tiesųtamsiu_krautuviu_gatve

Žinojimas, kas mes esame, paprastai atrodo kaip savaime suprantama duotybė, tačiau ar galite įsivaizduoti, kaip gyventi žmogui, kuris neprisimena savo praeities? Šis Nobelio premijos laureato Patricko Modiano romanas TAMSIŲ KRAUTUVIŲ GATVĖ – puiki proga nusikelti į seniai praėjusių dienų ir šių laikų Paryžių ir drauge su knygos herojumi leistis į kelionę po klaidžius prarastos atminties labirintus, bandant prakalbinti praeities vaiduoklius.

Ugnė Barauskaitė VIENO ŽMOGAUS BOHEMA: tikintiems, kad laisvė yra svarbiau už viską

vieno_zmogaus_bohemaSkanauti akimirkas, vertinti savo laisvę labiau už viską, branginti draugystę, tačiau kartu mokėti būti su savimi – bohemiškas gyvenimo būdas nėra tik nerūpestingo jaunimo privilegija.

Kas yra bohema? Toks gyvenimo žanras. Laisvė būti kitaip. Pasirinkimas jausti, net tada, kai skauda. Mylėti net tada, kai nežinai, ar sulauksi atsako. Sapnuoti gyvenimą ir gyventi tarsi sapne.

Rašytojos Ugnės Barauskaitės VIENO ŽMOGAUS BOHEMA – tai magiškas kasdienybės grožis, kuris įkvėps jį įžvelgti ir savo gyvenime jau šį rudenį.

 

Skaityti jaukiuose namuose, kai už lango karaliauja vakaro tamsa ar raminamai monotoniškai barbena lietaus lašai, jau savaime yra gėris. O įsiklausius į tai, kas skaitytojų įvardijama kaip knygų sezoniškumas, ir atradus tokią knygą, kuri palieka neišdildomą įspūdį ir primena, koks pasaulis yra gražus, – vienas didžiausių rudens malonumų. Tegul šį rudenį tų malonumų būna kiek įmanoma daugiau!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!