Meno terapija
Meno terapija

MENO TERAPIJA arba kodėl norėdami būti laimingi, turite būti laimingi

Didelis užimtumas, spartus tempas ir kasdienis stresas – įprasta ir dažniausiai neišvengiama vakarietiškojo gyvenimo būdo dalis, kuri ilgainiui sutrikdo prigimtinę žmogiškosios esybės pusiausvyrą. Kaip tapti savo gyvenimo šeimininku? Kaip išsilaisvinti iš įtampos pančių ir gyventi džiaugsmo kupiną harmoningą gyvenimą? Atsakymas telpa dviejuose žodžiuose – MENO TERAPIJA.

Planas atostogoms: valgyk, melskis ir… spalvink

Ar pažįstamas jausmas, kai ilgai lauktos atostogos tiesiog praskrieja pro akis ir ką tik jausta pakylėta nuotaika išgaruoja tą pačią minutę, kai praveriate biuro duris? O galbūt dar blogiau – po atostogų jums reikia atostogų? Tai ženklas, jog laisvas laikas ir šabloniškas laisvalaikis savaime dar nėra atostogos.

Visai nesvarbu, ar atostogos jau prasidėjo, ar su nekantrumu jų dar tik laukiate, meno terapijaar jos taip toli už kalnų, kad net nematyti. Skirti laiko sau reikia kiekvienam, ieškančiam ir vis nerandančiam tos išsvajotos laimės. Pamirškite pasiteisinimus dėl laisvo laiko stygiaus, atidėkite neskubius darbus ir išbandykite visame pasaulyje tikra suaugusiųjų spalvinimo epidemija tapusią meno terapiją, kad iš naujo atrastumėte tai, ką palikote dar vaikystėje, – rodos, betikslį, tačiau neįtikėtinai smagų spalvinimo procesą, neskaičiuojant laiko ir mėgaujantis buvimu čia ir dabar.

Spalvų galia pašalinti energinius blokus

Emocijos yra mūsų varomoji jėga – tai mūsų gyvenimo kuras! Kaip manote, kur gali nuvežti automobilis, kurio kuras yra pyktis, liūdesys, gailėjimasis savęs, kaltė, baimė..? Tai energiją blokuojančios emocijos, kurių įkaitais būdami mes negalime pajausti pilnatvės ir dvasios ramybės.

Ne veltui jau senovės tautos įžvelgė simbolinę spalvų reikšmę ir jų poveikį žmogaus fizinei bei dvasinei savijautai. Šiandien spalvų galia pripažįstama ir plačiai naudojama kaip efektyvi terapijos priemonė, padedanti pašalinti energinius blokus. Pasitelkdami spalvų galią, sąmoningai rinkdamiesi optimistines spalvas bei jų derinius mes galime atsikratyti gniuždančių emocijų ir užleisti vietą tyram, visaapimančiam džiaugsmui bei tikėjimui, jog gyvenimas yra dosnus ir duoda tiek, kiek mes išdrįstame paprašyti.

Kai monotonija ne priešas, o draugasmeno terapija

Kalbėti apie monotoniją įprasta pabrėžiant negatyviąją jos pusę, tačiau yra situacijų, kai monotonija yra labiau
draugas, nei priešas. Nors galima išsirinkti iš įvairiausių spalvinimui skirtų piešinių, pajausti tikrąjį meditacinį poveikį rekomenduojama spalvinant mandalas ar ornamentus, kuriems būdingi pasikartojantys raštai.

Atsikartojančių raštų spalvinimas sukuria tam tikrą ritmą, todėl padeda greičiau patirti atsipalaidavimą. Vos keliolika minučių ar net kelios valandos – tiek gali prireikti, kad patirtumėte meditacijai artimą būseną, kai nurimsta mintys ir įsivyrauja palaiminga tyla. Dažniau praktikuojant meno terapiją, meditaciją ar kitus atpalaiduojančius užsiėmimus, gebėjimas būti čia ir dabar išlavėja.

Žaidžiame gyvenimą

Meno terapija – tai ne tik laisvalaikio praleidimo būdas. Tai būdas paklausti savęs, kada pamiršome žaisti ir pradėjome gyventi. Verta priminti sau, jog gyvenimas yra žaidimas, kurio taisykles susikuriame patys, kurio esmė yra visa širdimi mėgautis tuo, ką darome. Juk būtent džiaugsmą teikianti veikla ir yra toji laimė, kurios taip ieškome kažkur toli, nors ji yra visai čia pat.

Pristabdykite Vakarų pasauliui įprastą gyvenimo tempą ir įsiklausykite į savo dvasios, kūno ir sielos poreikius. Išsirinkite labiausiai patinkančius piešinius, imkite į rankas piešimo priemones ir nieko nelaukdami leiskitės į nepaprastą savęs pažinimo kelionę, kurios visos stotelės yra laimė!

Visatos mandalos        Amžinoji mandala        Rytų magija

Didžioji mandalų knyga          Indiški raštai           Mistinė sielos knyga

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!